Ніхто наразі не наважується прогнозувати, що на нас чекає у 2023 році. Навіть звичний для всіх щорічний лист Мінекономіки із розрахованими показниками норми робочого часу не з’являється на світ.
Утім, за традицією багатьох останніх років ми все-таки порахували для вас норму робочого часу на 2023 р. за календарем п’ятиденного робочого тижня з вихідними у суботу та неділю (таблиці 1 та 3) та шестиденного робочого тижня з вихідним у неділю (таблиці 2 та 4).
Одразу зауважимо: розрахунок ми провели за двома сценаріями — песимістичним та оптимістичним.
Песимістичний (таблиці 1 та 2): враховуємо, що воєнний стан діє увесь 2023 рік, а отже, належить брати до уваги положення Закону № 2136. Це, зокрема, означає, що під час обчислення норми не враховано жодного святкового дня, а також зменшення на 1 годину у передсвяткові дні.
Оптимістичний (таблиці 3 та 4): припускаємо, що воєнний стан припинено/скасовано після Перемоги, і положення Закону № 2136 не діють. Відповідно, може зменшитися норма годин у місяцях, де є святкові та передсвяткові дні.
Не виняткуємо (сподіваємося на це), що в умовах воєнного стану ми житимемо лише частину 2023 року. Тоді доведеться поєднувати “оптимістичну” та “песимістичну” норми робочого часу. Але так далеко не забігаємо. Скажемо лише, що разом із газетою “Все про бухгалтерський облік” ви завжди знатимете потрібну норму робочого часу, адже ми щомісяця наводимо потрібні показники в рубриці “Інформація для розрахунків”.
[ Тривалість робочого часу у 2022 р. ] [ Тривалість робочого часу у 2021 р. ]