КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 вересня 2022 р. № 1097
Київ
Про внесення змін до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 р. № 345 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 44, ст. 1372; 2021 р., № 20, ст. 855), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 вересня 2022 р. № 1097
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції
1. Абзац другий пункту 2 викласти в такій редакції:
“Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про оборонні закупівлі”, постанові Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 р. № 234 “Про затвердження Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів такої продукції” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 26, ст. 1275), постанові Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. № 160 “Про затвердження Порядку проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, засобів і обладнання іноземного виробництва” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 21, ст. 934) та нормативних документах.”.
2. Доповнити Порядок пунктами 181, 221, 231 та 251 такого змісту:
“181. Під час воєнного стану державний замовник забезпечує проведення підконтрольної експлуатації, яку починає не пізніше ніж через два місяці з дати видання наказу про допуск до експлуатації зразка військової техніки і за результатами якої може бути прийнято рішення про прийняття зразка військової техніки на озброєння (постачання).”;
“221. Під час воєнного стану за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технічних характеристик зразка, ознайомлення з результатами випробувань, проведених розробником, державний замовник у разі заінтересованості здійснює кодифікацію предмета постачання, вводить його до штатів і табелів до них та видає наказ про допуск до експлуатації зразка військової техніки.”;
“231. Під час воєнного стану у разі розроблення зразка за тактико-технічним завданням державного замовника, відповідності такого зразка основним вимогам тактико-технічного завдання на виконання дослідно-конструкторської роботи та після отримання позитивних результатів його попередніх випробувань державний замовник здійснює кодифікацію предмета постачання, вводить його до штатів і табелів до них та видає наказ про допуск до експлуатації зразка військової техніки.”;
“251. Під час воєнного стану контроль якості виробництва та прийняття військової техніки здійснюється представництвами державного замовника на підприємствах, в установах та організаціях згідно з вимогами державного контракту (договору) та наявної (відкоригованої за результатами попередніх випробувань) робочої конструкторської документації на відповідний зразок військової техніки.”.
3. Абзаци другий — четвертий пункту 29 замінити абзацами такого змісту:
“Державний замовник може здійснювати закупівлю зразка військової техніки іноземного виробництва, що знятий з озброєння/постачання (виведений з експлуатації) країною-виробником у зв’язку з переозброєнням, за умови, що у такого зразка наявний залишковий ресурс та не перевищений строк зберігання.
Зразок військової техніки іноземного виробництва, який не прийнятий на озброєння/постачання (не допущений до експлуатації) країною-виробником або не експортувався в інші країни, може закуповуватися після отримання позитивних результатів функційних випробувань (зокрема, в країні-постачальниці).”.
4. Пункти 35 і 36 викласти в такій редакції:
“35. Державний замовник після надходження зразка озброєння або військової техніки, який перебуває на озброєнні (в експлуатації) збройних сил країни-виробника або експортується в інші країни (зокрема такого, що надійшов як матеріально-технічна допомога, включаючи міжнародну), вводить його до штатів і табелів до них та видає наказ про прийняття такого зразка на озброєння (постачання).
Зразок військової техніки іноземного виробництва, що знятий з озброєння/постачання (виведений з експлуатації) країною-виробником у зв’язку з переозброєнням, за умови, що у такого зразка наявний залишковий ресурс та не перевищений строк зберігання, допускається до експлуатації.
36. Зразок військової техніки іноземного виробництва, який не прийнятий на озброєння/постачання (не допущений до експлуатації) або не експортувався в інші країни, приймається на озброєння після отримання позитивних результатів функційних випробувань (зокрема, в країні-постачальниці).”.