КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 листопада 2022 р. № 1337
Київ
Про внесення змін до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 739 “Деякі питання надання грантів для переробних підприємств” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 54, ст. 3161, № 65, ст. 3915), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 листопада 2022 р. № 1337
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств
1. Абзаци третій і четвертий пункту 4 викласти в такій редакції:
“для першої 1000 грантів, рішення про надання яких прийнято, до 70 відсотків вартості проекту – за рахунок грантів, не менше 30 відсотків – за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних), але не пізніше ніж до 1 липня 2023 року;
для всіх наступних грантів, рішення про надання яких прийнято, до 50 відсотків вартості проекту – за рахунок грантів, не менше 50 відсотків – за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).”.
2. В абзаці другому пункту 5 слова “(верстати, технологічне обладнання, у тому числі яке відповідно до законодавства повинно пройти державну реєстрацію як транспортний засіб)” замінити словами “(машини та обладнання)”.
3. У пункті 8:
1) абзац четвертий викласти в такій редакції:
“які станом на дату подання заяви фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) або на територіях, які включені до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Мінреінтеграції;”;
2) доповнити пункт після абзацу п’ятого новими абзацами такого змісту:
“які не здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів згідно з класифікатором видів економічної діяльності;
які не є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами згідно з класифікатором видів економічної діяльності;”.
У зв’язку з цим абзаци шостий – десятий вважати відповідно абзацами восьмим – дванадцятим.
4. Абзац дев’ятий пункту 9 після слів “рішення про відмову” доповнити словами “або анулювання рішення про надання гранту”.
5. Пункт 10 доповнити підпунктом 34 такого змісту:
“34) відомості про відсутність податкового боргу.”.
6. Пункт 11 доповнити підпунктом 26 такого змісту:
“26) відомості про відсутність податкового боргу.”.
7. Пункт 12 викласти в такій редакції:
“12. Мінекономіки на підставі переліку висновків уповноваженого банку приймає рішення про надання, відмову у наданні гранту або розгляд заяв у наступному періоді, яке оформлюється наказом.
Уповноважений банк на підставі отриманої від Мінекономіки інформації про прийняті рішення організовує укладення договорів про надання гранту (шляхом прийняття заяв про приєднання до такого договору про надання гранту) та відкриття рахунків отримувачам для забезпечення супроводу видаткових операцій отримувачів та передає до Мінекономіки інформацію щодо укладених договорів та відкритих рахунків у вигляді переліку відповідно до договору про взаємодію.
Мінекономіки на підставі інформації уповноваженого банку щодо укладених договорів та відкритих рахунків у межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на відповідні цілі, формує подання на перерахування коштів для надання грантів (далі – подання) та подає до Казначейства подання та платіжне доручення на перерахування коштів у сумі, зазначеній у поданні, для перерахування коштів з рахунка Мінекономіки на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку відповідно до договору про взаємодію, для подальшого перерахування коштів уповноваженим банком на рахунок отримувача, відкритий в уповноваженому банку для забезпечення супроводу видаткових операцій отримувача (далі – рахунок отримувача).
Уповноважений банк перераховує кошти на рахунки отримувачів у порядку та строки, встановлені договором про взаємодію.
Грант надається у безготівковій формі.”.
8. У першому реченні пункту 17 слова “перевірки ділової репутації отримувача” замінити словами і цифрами “перевірки заявника згідно з абзацами четвертим – дванадцятим пункту 19 цього Порядку”.
9. У пункті 19:
1) в абзаці третьому слова “ділової репутації” замінити словами “заявника згідно з абзацами четвертим – дванадцятим цього пункту”;
2) абзаци шостий і сьомий викласти в такій редакції:
“наявність судових справ, зокрема кримінальних, у яких отримувач виступає обвинуваченим або підозрюваним;
відкриті виконавчі провадження, у яких отримувач виступає боржником;”;
3) доповнити пункт після абзацу дев’ятнадцятого новим абзацом такого змісту:
“У разі отримання уповноваженим банком інформації про наявність податкового боргу заявника заявник до дати проведення співбесіди має право надати банку первинні документи щодо його погашення.”.
У зв’язку з цим абзаци двадцятий – тридцятий вважати відповідно абзацами двадцять першим – тридцять першим;
4) в абзаці двадцять сьомому слова “щодо негативної ділової репутації отримувача” замінити словами “щодо невідповідності критеріям перевірки заявника згідно з абзацами четвертим – дванадцятим цього пункту”;
5) друге речення абзацу тридцятого після слів “електронної пошти, зазначеної в заяві” доповнити словами “, або смс-повідомлення на номер телефону, зазначений в заяві, чи іншими засобами зв’язку”.
10. У пункті 21:
1) в абзаці першому слово “отримання” замінити словом “прийняття”;
2) доповнити пункт після абзацу першого новими абзацами такого змісту:
“У разі невиконання обов’язкової умови, визначеної абзацом першим цього пункту, уповноважений банк інформує Мінекономіки відповідно до умов договору про взаємодію. Мінекономіки на підставі інформації уповноваженого банку про невиконання умов отримання гранту приймає рішення про анулювання рішення про надання гранту отримувачу, про що уповноважений банк повідомляє отримувачу шляхом надсилання листа на адресу електронної пошти, зазначеної в заяві, або смс-повідомлення на номер телефону, зазначений в заяві, чи іншими засобами зв’язку.
Повторне подання заяви можливе після прийняття рішення про анулювання рішення про надання гранту за попередньою заявою та оновлення статусу розгляду заяви на Порталі Дія.”.
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами четвертим і п’ятим;
3) абзац четвертий після слів “електронної пошти, зазначеної в заяві” доповнити словами “, або смс-повідомлення на номер телефону, зазначений в заяві, чи іншими засобами зв’язку”.
11. У пункті 24:
1) абзац другий після слів “в розмірі, що не перевищує” доповнити словами “суми, яка розраховується як сума власного внеску отримувача та”;
2) доповнити пункт абзацами такого змісту:
“У разі проведення часткової оплати витрат в іноземній валюті згідно з абзацом другим цього пункту наявність укладеного договору на решту суми гранту в національній валюті є обов’язковою.
Джерелом покриття курсових різниць, які можуть виникати на фактичну дату оплати, є власний внесок отримувача.
Залишок коштів гранту, що залишився після сплати всіх платежів, передбачених бізнес-планом, може бути використаний отримувачем на придбання додаткового обладнання в разі надання банку аргументації щодо ефективності його застосування у процесі виробництва.”.