ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 04.07.2016 р. № 40-701-12/6354
Щодо проведення робіт з демонтажу
Законами України “Про регулювання містобудівної діяльності” та “Про архітектурну діяльність”, а також ДБН А.2.2-3-2014 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” визначено, що будівництво – це нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт та технічне переоснащення об’єктів будівництва.
Відповідно до абзацу 5 статті 4 Закону України “Про архітектурну діяльність” комплекс робіт, пов’язаних із створенням об’єкта архітектури, може включати: будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт) та знесення об’єкта архітектури.
Враховуючи норми ДБН А.3.1-5-2009 “Організація будівельного виробництва”, пунктом 2.2.3 якого встановлено, що до внутрішньомайданчикових підготовчих робіт відносяться, в тому числі, звільнення будівельного майданчика в межах відведеної земельної ділянки під забудову для будівельно-монтажних робіт (розчистка території, знесення будівель, порушення елементів благоустрою тощо), роботи із знесення об’єкта архітектури, в тому числі і демонтажу мереж, можуть бути віднесені до підготовчих робіт.
Разом з цим законами України “Про основи містобудування”, “Про архітектурну діяльність” та “Про регулювання містобудівної діяльності” визначено, що будівельні роботи на об’єкті повинні виконуватись відповідно до затвердженої у встановленому порядку проектної документації.
Відповідно до ДБН А.2.2-3:2014 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” за необхідності виконання на об’єкті будівництва підготовчих робіт проектною документацією може бути передбачений окремий розділ – проект підготовчих робіт.
Тобто, якщо роботи з демонтажу будівель і споруд є технологічною складовою будівельних робіт, вони повинні виконуватись відповідно до проектної документації у складі будівельних робіт із будівництва об’єкта архітектури за умови отримання права на виконання будівельних робіт у Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.
Разом з тим повідомляємо, що листи Державної архітектурно-будівельної інспекції України не є нормативно-правовими актами, вони мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Перший заступник Голови
Державної архітектурно-будівельної
інспекції України
В. В. Філончук