КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
від 20 квітня 2017 року № 224/2446
Про затвердження Порядку розміщення вивісок у місті Києві
Відповідно до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про основи містобудування”, “Про рекламу”, “Про благоустрій населених пунктів”, рішення Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051 “Про Правила благоустрою м. Києва”, з метою врегулювання правовідносин у сфері розміщення вивісок у місті Києві, встановлення чіткої процедури розміщення вивісок, збереження автентичності історичного середовища та привабливості міста Київська міська рада вирішила:
1. Затвердити Порядок розміщення вивісок у місті Києві (далі – Порядок), що додається (додаток 1).
2. Затвердити Посібник розміщення вивісок у місті Києві, що додається (додаток 2).
3. Внести зміни до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051:
3.1. Підпункт 13.1.1 пункту 13.1 Розділу XIII Правил після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
“Порядок розміщення вивісок та табличок, визначений Порядком розміщення вивісок у місті Києві, затвердженим окремим рішенням Київської міської ради.”.
4. Внести зміни до Положення про Департамент (Центр) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 02 квітня 2015 року № 318/1183:
4.1. Пункт 7 Положення викласти в такій редакції:
“7. В Центрі за рішенням Київської міської ради також може здійснюватися прийняття документів, заяв, повідомлень, звітів, декларацій та скарг, розгляд яких віднесено до повноважень Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).”.
5. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):
5.1. Протягом одного місяця з моменту набрання чинності цим рішенням здійснити організаційно-правові заходи, пов’язані з реалізацією цього рішення.
5.2. Протягом трьох місяців з моменту набрання чинності цим рішенням забезпечити організацію подачі документів, необхідних для розміщення вивісок, визначених Порядком, в електронному вигляді.
5.3. Розмістити у відкритому доступі на офіційному веб-сайті виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та на офіційному веб-сайті Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Посібник розміщення вивісок у м. Києві (додаток 2).
5.4. Привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього рішення.
6. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради “Хрещатик”.
7. Рішення набирає чинності з моменту його офіційного оприлюднення.
8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
Київський міський голова
В. Кличко
Додаток 1
до рішення Київської міської ради
20.04.2017 № 224/2446
Порядок розміщення вивісок у місті Києві
I. Загальні положення
1.1. Порядок розміщення вивісок у місті Києві (далі – Порядок) розроблений відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про благоустрій населених пунктів”, “Про основи містобудування”, Правил благоустрою м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051, та інших нормативно-правових актів.
1.2. Порядок регулює відносини, що виникають у зв’язку з розміщенням вивісок у м. Києві, розміщення яких передбачено законодавством України, визначає процедуру розміщення вивісок та регулює правові відносини між органами місцевого самоврядування і фізичними та юридичними особами, що виникають у процесі розташування вивісок на території м. Києва, регламентує загальні вимоги до вивісок, а також порядок контролю за дотриманням вимог цього Порядку.
1.3. Порядок розроблений з метою забезпечення благоустрою, захисту культурних та майнових інтересів територіальної громади м. Києва, юридичних і фізичних осіб, у власності чи користуванні яких є будинки, будівлі, споруди, на яких розміщуються вивіски, поліпшення зовнішнього вигляду міського середовища та врегулювання порядку розміщення вивісок.
1.4. Порядок є обов’язковим для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування, а також фізичними особами, що здійснюють розміщення вивісок на території м. Києва.
1.5. Дія Порядку не поширюється на відносини, що виникають у зв’язку з розміщенням зовнішньої реклами у м. Києві.
1.6. Розміщення вивісок з порушенням цього Порядку забороняється.
1.7. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
1.7.1. Вивіска (інформаційна вивіска) – конструктивний елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі або яка має право його використання, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, номер приміщення та вказівник напрямку руху до нього, номер телефону, яка розміщена на зовнішній поверхні фасаду будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу у таке приміщення, яка не є рекламним засобом.
Вивіска може містити елементи декоративного (художнього) оформлення.
На вивісці не може міститись інформація про перелік товарів і послуг, меню та іншої інформації, яка не підлягає обов’язковому оприлюдненню відповідно до Закону України “Про захист прав споживачів”, не може містити закликів до придбання товару або іншої інформації, призначеної сформувати або підтримати обізнаність споживачів та їх інтерес щодо товару.
1.7.2. Місце розміщення вивіски – зовнішня поверхня фасаду першого поверху будинку, будівлі, споруди, біля входу, де юридична або фізична особа займає приміщення, між віконними отворами першого поверху, а також між віконними отворами першого та другого поверхів дво- чи багатоповерхового будинку, будівлі, споруди при умові, що центральна горизонтальна вісь вивіски знаходиться не вище центральної міжвіконної горизонтальної вісі.
Центральна міжвіконна горизонтальна вісь – уявна лінія, яка проходить горизонтально по центру між крайньою верхньою частиною віконної рами першого поверху та крайньою нижньою частиною віконної рами другого поверху.
Центральна горизонтальна вісь вивіски – уявна лінія, яка проходить горизонтально по центру висоти вивіски.
1.7.3. Фасад будинку, будівлі, споруди – зовнішня частина будинку, будівлі, споруди зі всіма елементами від покрівлі до вимощення.
1.7.4. Вітрина – засклений елемент фасаду, який використовується для експонування продукції.
1.7.5. Підпункт 1.7.5 пункту 1.7 виключено
1.7.6. Підпункт 1.7.6 пункту 1.7 виключено
1.7.5. Демонтаж – комплекс заходів, які передбачають відокремлення вивіски разом з її основою від місця розміщення та транспортування у місце її подальшого зберігання. При цьому демонтаж та наступне зберігання вивіски не передбачає переходу права власності на неї до територіальної громади м. Києва.
1.7.6. Зони обмеженого використання вивісок у місті Києві – території міста, що зберегли повністю або частково історичний ареал, мають архітектурну, історичну або культурну цінність, межі яких визначені згідно з додатком до цього Порядку.
1.7.7. Паспорт фасаду будівлі або споруди – реєстраційний документ, яким фіксується архітектурне та колористичне вирішення (в тому числі, при необхідності художнє освітлення усіх фасадів споруди) та розробляється ліцензованою організацією або сертифікованим спеціалістом з додержанням вимог Державних будівельних норм та правил.
1.8. Терміни, що не визначені у цьому Порядку, вживаються у значенні, визначеному законодавством України.
1.9. Робочий орган – структурний підрозділ виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до завдань якого належать питання регулювання діяльності у сфері розміщення вивісок (інформаційних вивісок).
Робочий орган згідно з цим Порядком:
забезпечує участь громадськості в процесі контролю за розміщенням вивісок і забезпечує функціонування громадського контролю у цій сфері, в тому числі шляхом забезпечення доступу громадськості до електронного реєстру вивісок;
реєструє та розглядає заяви фізичних і юридичних осіб щодо відповідності вивіски вимогам Порядку;
перевіряє відповідність вивіски вимогам цього Порядку;
здійснює контроль за дотриманням вимог цього Порядку, а також вимагає усунення виявлених порушень;
здійснює введення електронного реєстру розміщених вивісок у місті Києві;
організовує інвентаризацію вивісок і приймає рішення щодо їх демонтажу у передбачених цим Порядком випадках.
II. Вимоги до розміщення вивісок
2.1. Вимоги до розміщення вивіски.
2.1.1. Вивіски мають встановлюватися паралельно фасаду будинку, будівлі, споруди або під кутом до нього без втручання у несучі конструкції, не створюючи перешкод для експлуатації та ремонту будинків, будівель, споруд, на яких вони розташовуються, та вільного пересування пішоходів і транспортних засобів.
2.1.1.1. Встановлення та розміщення вивісок повинно забезпечувати безпеку експлуатації згідно з чинними державними будівельними нормами та відповідати державним стандартам і вимогам пожежної, санітарної, електричної та екологічної безпеки.
2.1.2. Розміщення вивісок має здійснюватись з врахуванням архітектурного вирішення, стилістичних особливостей, декоративних елементів та колористики фасаду.
2.1.3. Вивіска може бути розміщена:
2.1.3.1. Біля входу у приміщення (в тому числі у подвір’ї), яке займає юридична або фізична особа, що розміщує вивіску.
2.1.3.2. Над вхідними дверима, над вітринами та над віконними прорізами.
2.1.3.3. У вікнах, вітринах та на прозорій частині вхідних дверей, займаючи не більше 35 % їх площі. У разі використання плівки чи інших матеріалів, що приклеюються до скла вікон, вітрин чи прозорої частини вхідних дверей, їх наклеювання здійснюється тільки з внутрішнього боку приміщення.
2.1.3.4. Між дверними та віконними отворами (прорізами).
2.1.3.5. Підпункт 2.1.3.5 підпункту 2.1.3 пункту 2.1 виключено
2.1.3.5. Між віконними отворами першого та другого поверхів дво- чи багатоповерхового будинку, будівлі, споруди при умові, що центральна горизонтальна вісь вивіски знаходиться не вище центральної міжвіконної горизонтальної вісі.
2.1.3.7. Підпункт 2.1.3.7 підпункту 2.1.3 пункту 2.1 виключено
2.1.4. Якщо у будівлі знаходяться кілька власників (орендарів) приміщень, зовнішній вхід для яких є спільним, то розміщення їх вивісок на фасаді допускається на невеликих табличках однакового розміру (площею до 0,3 кв. м) та з однакового матеріалу виконання, розміщених праворуч чи ліворуч від входу (в’їзду) у будівлю (приміщення). Окрім того, їхні вивіски можуть бути розташовані безпосередньо біля дверей належних їм приміщень.
2.1.5. Розміщення вивісок не допускається:
2.1.5.1. Підпункт 2.1.5.1 підпункту 2.1.5 пункту 2.1 виключено
2.1.5.1. Якщо верхній край вивіски знаходиться вище нижньої лінії вікон другого поверху.
2.1.5.2. З закриттям огорож балконів, архітектурного та скульптурного декору фасадів, цінної пластики та ліпнини. Не допускається розміщувати вивіски на балконах, закривати решітки, перила, балюстради, підтримуючі консолі.
2.1.5.3. Із закриттям табличок з назвами вулиць, номерами будинків, охоронних знаків будівель – пам’яток архітектури, табличок з позначенням місця знаходження елементів мереж інженерних комунікацій (пожежних гідрантів та ін.), елементів інженерних комунікацій, інших табличок з соціально необхідною інформацією.
Вивіски мають розміщуватись не ближче ніж за 2 м від пам’ятних знаків, меморіальних дощок тощо.
2.1.5.4. У вигляді світлових табло та моніторів, рухомих стрічок (рядка, що біжить), вивісок з динамічною (такою, що змінюється) інформацією та динамічним підсвічуванням.
2.1.5.5. На будинках, будівлях, спорудах, не введених в експлуатацію, об’єктах незавершеного будівництва.
2.1.5.6. Підпункт 2.1.5.6 підпункту 2.1.5 пункту 2.1 виключено
2.2. Розміри вивісок:
2.2.1. Площа поверхні всіх елементів та складових вивіски не повинна перевищувати 3 кв. м (крім вивіски, що встановлюється під кутом до фасаду).
2.2.2. Вивіски та їх елементи не мають виходити за межі фасадів будинку, будівлі, споруди (крім вивіски, що встановлюється під кутом до фасаду), у якому проводить діяльність суб’єкт господарювання.
2.2.3. Відстань від площини фасаду (декоративних елементів фасаду) до лицевої поверхні вивіски, розміщеної паралельно до фасаду, не повинна перевищувати 20 см.
2.2.4. Підпункт 2.2.4 пункту 2.2 виключено
2.3. Матеріали, техніки та стилістика вивісок:
2.3.1. Конструкція та матеріал вивіски повинні бути стійкими до погодних умов і механічних чинників.
2.3.2. У межах історичного ареалу м. Києва рекомендується виконання вивісок з природних матеріалів (метал, кераміка, смальта, цінні породи дерева, камінь, скло), а також використання традиційних технік (ковальство, литво, гравіювання, різьба, вітраж, гутне скло, емалі, розпис, мозаїка та ін.).
2.3.3. Підпункт 2.3.3 пункту 2.3 виключено
2.3.4. Підпункт 2.3.4 пункту 2.3 виключено
2.3.3. Вивіска не повинна відтворювати зображення дорожніх знаків.
2.4. Вивіска може бути виготовлена у вигляді:
2.4.1. Окремих об’ємно-просторових літер, цифр та зображувальних елементів знаків для товарів та послуг без суцільної основи (розміщення можливе без обмежень щодо територій міста).
2.4.2. Окремих об’ємно-просторових літер, цифр та зображувальних елементів знаків для товарів та послуг на загальній пласкій прозорій (без фону) суцільній основі (розміщення можливе поза межами 1 (першої) Зони обмеженого використання.
2.4.3. Суцільного стенду, лайтбоксу (конструкції, що складається з короба та просвічуваної лицевої поверхні, на яку різними засобами наносять візуальну інформацію (друк, аплікація, об’ємні елементи тощо) (розміщення можливе поза межами Зон обмеженого використання 1 (першої) та 2 (другої).
2.4.4. Конструктивного елемента, що встановлюється під кутом до фасаду будинку (будівлі), та має не більше двох поверхонь для розміщення інформації площею не більше 1 кв. м кожна. Відстань зовнішнього краю цього типу (виду) вивіски від фасаду не може перевищувати 0,9 м; нижній край вивіски має розташовуватися на висоті не менше ніж 2,5 м від поверхні тротуару, дорожнього покриття (рівня ґрунту); верхній край вивіски має розміщуватися не вище нижньої лінії вікон другого поверху; між вивісками, що встановлюються під кутом до фасаду будинку (будівлі), розташованими поруч, відстань має складати не менше двох метрів у всіх напрямках.
2.4.5. Підпункт 2.4.5 пункту 2.4 виключено
2.4.6. Підпункт 2.4.6 пункту 2.4 виключено
2.4.7. Підпункт 2.4.7 пункту 2.4 виключено
2.4.8. Підпункт 2.4.8 пункту 2.4 виключено
2.4.9. Підпункт 2.4.9 пункту 2.4 виключено
2.4.10. Підпункт 2.4.10 пункту 2.4 виключено
2.4.11. Підпункт 2.4.11 пункту 2.4 виключено
2.4.12. Підпункт 2.4.12 пункту 2.4 виключено
2.5. Вимоги до освітлення вивісок:
2.5.1. Освітлення вивісок повинно забезпечувати безпеку експлуатації згідно з чинними державними будівельними нормами та відповідати державним стандартам і вимогам пожежної, санітарної, електричної та екологічної безпеки.
2.5.2. Кабелі живлення світлових елементів, сигналізації та інші технічні засоби повинні бути вмонтовані у короби, які пофарбовані у колір фасаду, або прикріплені таким чином, щоб бути непомітними для пішоходів.
2.5.3. Освітлення вивіски не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати житлові або нежитлові приміщення будинків, будівель і споруд, на яких вони розміщуються, а також приміщення сусідніх будинків, будівель і споруд.
2.5.4. Підпункт 2.5.4 пункту 2.5 виключено
2.5.4. Вивіски установ, організацій і підприємств, що працюють у денний час, можуть бути виконані без освітлення.
2.6. Інформаційні вимоги.
2.6.1. Інформація про фізичну або юридичну особу не повинна містити закликів до придбання товару.
2.6.2. Вивіски не повинні містити слоганів, переліку товарів, що розповсюджуються фізичною або юридичною особою, та іншої інформації, крім інформації про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи) та час роботи.
Інформація на вивісках виконується державною мовою за винятком випадків, установлених у підпункті 2.6.3 пункту 2.6 цього Порядку.
2.6.3. Знаки для товарів і послуг наводяться на вивісках у тому вигляді, у якому їм надана правова охорона в Україні відповідно до законодавства.
Не допускається розміщення вивісок із використанням знаків для товарів і послуг чи інших об’єктів інтелектуальної власності, права на які належать іншим особам та не передані власникам вивісок у користування.
2.6.4. Текст вивіски не може містити мовних помилок.
III. Порядок розміщення вивісок
3.1. Фізичні та юридичні особи зобов’язані розміщувати вивіски із дотриманням вимог цього Порядку та інших нормативно-правових актів.
3.2. Особа, яка встановила або яка має намір встановити вивіску, її уповноважений (законний) представник, подає до Центру надання адміністративних послуг м. Києва або центру надання адміністративних послуг районної в місті Києві державної адміністрацій за місцем розміщення вивіски повідомлення про розміщення вивіски (далі – повідомлення) з доданими до нього документами у двох примірниках.
Повідомлення та додатки до нього можуть бути подані в електронному вигляді через веб сторінку Робочого органу.
3.3. До повідомлення додаються:
– копія документа, що посвідчує право власності (користування) на приміщення (будівлю, споруду), де розміщено вивіску, завірена заявником належним чином;
– чіткий кольоровий знімок розміром 10 х 15 сантиметрів, що дає можливість визначити прив’язку місця розміщення вивіски (при розміщенні на фасаді будівель та споруд надається фотокартка всього фасаду будівлі з усіма вже розміщеними вивісками) та комп’ютерний макет місця з вивіскою;
– ескіз вивіски, який визначає основні характеристики вивіски: вид (тип) виготовлення вивіски, її габаритні розміри, відстані від місць кріплення на фасаді до зовнішньої поверхні вивіски;
– належним чином завірена копія паспорта фасаду, яким передбачено розміщення вивіски (у разі наявності).
Перелік документів, що додаються до повідомлення, є вичерпним.
Відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у повідомленні та доданих до нього документах, несе власник вивіски.
3.3.1. Підпункт 3.3.1 пункту 3.3 виключено
3.3.2. Підпункт 3.3.2 пункту 3.3 виключено
3.3.3. Підпункт 3.3.3 пункту 3.3 виключено
3.3.4. Підпункт 3.3.4 пункту 3.3 виключено
3.4. Пункт 3.4 виключено
3.4. При поданні повідомлення та документів, визначених пунктом 3.3 цього Порядку, через центри надання адміністративних послуг вони приймаються за описом, копія якого з відміткою про дату та номер їх реєстрації надається особі, що їх подає.
3.4.1. Підпункт 3.4.1 пункту 3.4 виключено
3.4.1.1. Підпункт 3.4.1.1 підпункту 3.4.1 пункту 3.4 виключено
3.5. Повідомлення та додані до нього документи передаються до Робочого органу не пізніше наступного робочого дня.
3.5.1. Підпункт 3.5.1 пункту 3.5 виключено
3.6. Робочий орган опрацьовує пакет документів, поданий разом із повідомленням, за результатами чого приймає рішення у вигляді наказу про відповідність/невідповідність розміщення вивіски вимогам цього Порядку.
3.6.1. Підпункт 3.6.1 пункту 3.6 виключено
3.6.1. Робочий орган приймає рішення про відповідність/невідповідність вивіски вимогам Порядку протягом 10 (десяти) робочих днів з дня одержання заяви та документів.
3.6.1.1. Якщо за результатами розгляду повідомлення та доданих документів вивіска є такою, розміщення якої відповідає вимогам цього Порядку, Робочий орган видає наказ про відповідність розміщеної вивіски вимогам цього Порядку та через адміністратора центру надання адміністративних послуг надсилає повідомлення про відповідність розміщення вивіски вимогам цього Порядку із копією наказу, до якого додаються подані документи у прошитому вигляді.
При поданні повідомлення та документів в електронному вигляді через портал Робочого органу заявникові надсилається на зазначену ним електронну адресу сканована копія наказу про відповідність розміщеної вивіски вимогам цього Порядку.
3.6.1.2. Якщо за результатами розгляду заяви та доданих документів вивіска є такою, розміщення якої не відповідає вимогам цього Порядку, Робочий орган видає наказ про невідповідність розміщеної вивіски вимогам цього Порядку та через адміністратора центрів надання адміністративних послуг направляє заявникові повідомлення про невідповідність розміщеної вивіски вимогам цього Порядку із зазначенням чіткого переліку невідповідностей та рекомендацій щодо їх усунення.
3.6.1.2.1. Підпункт 3.6.1.2.1 підпункту 3.6.1 пункту 3.6 виключено
3.6.1.2.2. Підпункт 3.6.1.2.2 підпункту 3.6.1 пункту 3.6 виключено
3.6.1.2.3. Підпункт 3.6.1.2.3 підпункту 3.6.1 пункту 3.6 виключено
3.6.1.2.4. Підпункт 3.6.1.2.4 підпункту 3.6.1 пункту 3.6 виключено
3.6.2. Відомості про вивіски підлягають внесенню до електронного реєстру.
3.6.3. Підпункт 3.6.3 пункту 3.6 виключено
IV. Контроль за дотриманням Порядку та відповідальність за його порушення
4.1. Обстеження місць розміщення вивісок у м. Києві здійснює Робочий орган та/або КП “Київреклама”, яке надає матеріали обстежень до Робочого органу для вжиття заходів реагування.
4.1.1. Робочий орган здійснює перевірку відповідності вивісок вимогам цього Порядку, в тому числі за зверненнями громадян та органів, що виявили вивіски, які не відповідають вимогам Порядку.
4.2. Контроль за дотриманням цього Порядку здійснює в межах своїх повноважень робочий орган, а також інші уповноважені суб’єкти в установленому порядку.
4.3. Відповідальність за розміщення та технічний стан вивіски (міцність, стійкість, безпеку, санітарний стан, відповідність ескізу, цілісність фасаду будівлі після монтажу/демонтажу вивіски), порушення вимог техніки безпеки під час її розташування та експлуатації, а також за погодження її розміщення з власником (співвласниками) та балансоутримувачем будинку, будівлі, споруди несе власник вивіски згідно із законодавством.
4.4. Якщо при проведенні робіт з монтажу та демонтажу вивіски було пошкоджено фасад (фарбування, декоративні елементи тощо) будівлі, власник (користувач) вивіски зобов’язаний усунути всі пошкодження протягом 14 (чотирнадцяти) днів за власний рахунок.
4.5. У разі припинення права власності (користування) приміщенням (територією), у якому (на якій) здійснюється господарська діяльність, власник (користувач) вивіски забезпечує демонтаж вивіски власними силами протягом 30 (тридцяти) днів з дня виникнення однієї з вказаних підстав.
4.6. За незадовільний зовнішній вигляд та технічну несправність вивісок, їх невідповідність затвердженим проектам і вимогам на осіб, винних у таких порушеннях, накладаються штрафні санкції відповідно до Правил благоустрою міста Києва та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
V. Демонтаж самовільно розміщених вивісок та відповідальність за їх незадовільний зовнішній вигляд
5.1. Демонтаж вивісок здійснюється у разі:
5.1.1. Невідповідності розміщення вивіски вимогам цього Порядку, архітектурним вимогам, державним нормам, стандартам, правилам, санітарним нормам або технічний стан яких створює загрозу життю чи здоров’ю людей та/або заподіяння шкоди третім особам.
5.1.2. Припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичної особи – підприємця.
5.2. У разі невідповідності розміщення вивіски вимогам цього Порядку, іншим нормативно-правовим актам, державним нормам та стандартам, а також розміщення вивіски з відхиленнями від заявлених характеристик, розмірів та ескізу власник (користувач) вивіски має усунути порушення або забезпечити демонтаж вивіски (у разі неможливості усунення невідповідностей) власними коштами на вимогу Робочого органу про усунення порушень.
Термін усунення порушення зазначається у вимозі, але не може бути меншим ніж три робочі дні з дати її отримання. Власник (користувач) вивіски зобов’язаний повідомити Робочий орган про усунення порушення в письмовій формі в термін, визначений вимогою. До вимоги додається акт, в якому зафіксовано виявлені порушення, за підписом уповноваженої особи, яка виявила та зафіксувала порушення.
Вимога направляється у письмовій формі поштою з повідомленням про вручення або вручається представникові власника (користувача) вивіски особисто під підпис.
Усі вимоги оприлюднюються на офіційному вебсайті Робочого органу одночасно з направленням вимоги в письмовій формі поштою.
Власник (користувач) вивіски вважається повідомленим належним чином про вимогу щодо усунення порушень під час розміщення та експлуатації вивіски, якщо рекомендоване повідомлення направлено за адресою місцезнаходження власника (користувача) вивіски згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Для реалізації положень цього Порядку в разі направлення вимоги рекомендованим листом днем належного повідомлення про усунення порушень під час розміщення та експлуатації вивіски вважається десятий робочий день з дати здійснення поштового відправлення та дати оприлюднення вимоги відповідно до абзацу четвертого цього пункту Порядку.
5.3. Вивіски, власники яких не виконали у встановлений строк вимог уповноваженого органу про усунення порушень, та вивіски, передбачені у підпунктах 5.1.1 та 5.1.2, вносяться до наказу на примусовий демонтаж.
5.4. Примусовий демонтаж вивісок проводить або організовує КП “Київреклама” за наказом робочого органу, пропозиції до якого може надавати КП “Київреклама”. У разі необхідності під час проведення демонтажу можуть бути присутні власник або користувач вивіски, представники державних органів, міських служб та інших організацій.
5.5. Демонтаж вивісок оформляється актом (2 примірники), який підписують власник (користувач) вивіски (у разі його присутності при демонтажі), представник КП “Київреклама” та представник організації, яка здійснювала демонтаж. До акта додається в обов’язковому порядку фотофіксація місця розміщення вивіски до і після демонтажу.
5.6. У разі відсутності власника (користувача) вивіски при її демонтажі або його відмови від підписання акта демонтажу про це робиться відповідна відмітка на акті.
5.7. Після проведення демонтажу складаються: акт приймання-передачі виконаних робіт по демонтажу із зазначенням характеру робіт та їх вартості; калькуляція вартості витрат за виконані роботи з демонтажу, які підписує КП “Київреклама” (замовник) та організація або особа (виконавець), що здійснили демонтаж.
5.8. Компенсація витрат КП “Київреклама” або особи, яка здійснила демонтаж вивіски, покладається на власника (користувача) демонтованої вивіски на підставі виставленого рахунку та акта приймання-передачі виконаних робіт по демонтажу, які надсилаються власнику (користувачу) вивіски.
5.9. Для повернення демонтованої вивіски її власнику (користувачу) необхідно звернутись до КП “Київреклама” або особи, яка здійснила демонтаж, з такими документами:
5.9.1. Заявою на ім’я керівника про повернення демонтованої вивіски.
5.9.2. Документом, що підтверджує право власності (інше майнове право) на конкретну демонтовану вивіску.
5.9.3. Документом, що підтверджує оплату витрат, пов’язаних з демонтажем вивіски, транспортуванням та зберіганням.
5.10. Демонтовані вивіски зберігаються у спеціально відведених для цього місцях (сховищах, складах тощо). Облік та тимчасове зберігання демонтованих вивісок здійснює у встановленому порядку КП “Київреклама”. Демонтовані вивіски можуть бути передані на тимчасове зберігання відповідному підприємству, установі, організації на підставі відповідного договору та акта прийому-передачі із переліком, зазначенням їх стану та характеристик.
5.11. Демонтовані вивіски визнаються безхазяйним майном і переходять у власність територіальної громади міста Києва у порядку, визначеному законодавством, якщо:
5.11.1. Після закінчення встановленого законодавством строку зберігання примусово демонтованих об’єктів власники не звернулись, не зголосились щодо їх повернення.
5.11.2. Після закінчення встановленого законодавством строку зберігання примусово демонтованих об’єктів, власники яких не сплатили вартості демонтажу, транспортування та зберігання або не надали документів, підтверджуючих право власності (інше майнове право) на цю вивіску.
5.11.3. Власники надали письмову відмову від демонтованої вивіски та документи, що підтверджують право власності (інше майнове право) на цю вивіску.
VI. Прикінцеві та перехідні положення
6.1. Питання, що не врегульовані цим Порядком, вирішуються згідно з чинним законодавством України.
6.2. Спори, що виникають в процесі розміщення вивісок, вирішуються у встановленому законодавством порядку.
6.3. Паспорти на розміщення (інформаційних) вивісок є дійсними до закінчення строку їх дії, але не довше ніж рік з моменту набрання чинності цим рішенням.
6.4. Власникам вивісок, що були розміщені до прийняття цього рішення з дотриманням вимог законодавства, привести вивіски у відповідність до вимог цього Порядку та повідомити уповноваженим органам у визначений пунктами 3.1 – 3.7 цього Порядку строк та спосіб протягом одного року з моменту набрання чинності цим рішенням, але не пізніше ніж через 30 (тридцять) днів з дня закінчення дії паспорта на розміщення (інформаційних) вивісок.
Додаток
до Порядку розміщення вивісок у місті Києві
Зони обмеженого використання вивісок у місті Києві
I. Зона обмеженого використання вивісок у місті Києві 1 (перша) визначена межами:
– вул. Оленівська від Набережно-Лугової до перетину з вул. Кирилівською;
– вул. Кирилівська (від перетину з вул. Оленівською до перетину з вул. Щекавицькою);
– вул. Щекавицька (від перетину з вул. Кирилівською до перетину з пров. Ярославським);
– провулок Ярославський;
– вул. Житньоторзька (від провулку Ярославського до перетину з вул. Нижній вал);
– вул. Нижній вал (від перетину з вул. Житньоторзькою до Вознесенського узвозу);
– Вознесенський узвіз;
– вул. Січових Стрільців (від перетину з Вознесенським узвозом до перетину з вул. Обсерваторною);
– вул. Обсерваторна (від перетину з вул. Січових Стрільців до вул. Володимира Винниченка);
– вул. Володимира Винниченка;
– вул. Павлівська (від вул. Володимира Винниченка до перетину з вул. Золотоустівською);
– вул. Золотоустівська від перетину з вул. Павлівською до перетину з вул. Бульварно-Кудрявською;
– вул. Бульварно-Кудрявська (від перетину з вул. Золотоустівською до площі Перемоги);
– площа Перемоги;
– вул. Павла Пестеля;
– вул. Старовокзальна;
– вул. Жилянська (від перетину з вул. Старовокзальною до перетину з вул. Симона Петлюри);
– вул. Симона Петлюри (від перетину з вул. Жилянською до площі Вокзальної);
– площа Вокзальна;
– вул. Вокзальна;
– вул. Льва Толстого (від перетину з вул. Вокзальною до перетину з вул. Гайдара);
– вул. Гайдара;
– вул. Іллі Еренбурга (від перетину з вул. Гайдара до перетину з вул. Василя Яна);
– вул. Василя Яна;
– вул. Тарасівська (від перетину з вул. Василя Яна до перетину з вул. Короленківською);
– вул. Короленківська (від перетину з вул. Тарасівською до перетину з вул. Володимирською);
– вул. Володимирська (від вул. Короленківської до перетину з вул. Жилянською);
– вул. Жилянська (від перетину з вул. Володимирською до перетину з вул. Шота Руставелі);
– вул. Шота Руставелі (від перетину з вул. Жилянською до перетину з вул. Саксаганського);
– вул. Саксаганського (від перетину з вул. Шота Руставелі до вул. Еспланадної);
– вул. Еспланадна;
– вул. Басейна (від перетину з вул. Еспланадною до бульвару Лесі Українки);
– бульвар Лесі Українки (від вул. Басейної до перетину з вул. Генерала Алмазова);
– вул. Генерала Алмазова;
– вул. Московська (від перетину з вул. Генерала Алмазова до перетину з вул. Омельяновича-Павленка);
– вул. Омельяновича-Павленка;
– алея Героїв Крут;
– Паркова дорога;
– Петрівська алея;
– вул. Михайла Грушевського, від перетину з Петрівською алеєю до Європейської площі;
– Володимирський узвіз;
– Боричів узвіз від перетину з Володимирським узвозом до вул. Набережно-Хрещатицької;
– вул. Набережно-Хрещатицька;
– вул. Набережно-Лугова від вул. Набережно-Хрещатицької до перетину з вул. Оленівською.
А також вулиці, дороги, бульвари, узвози, провулки:
– Русанівська набережна;
– вул. Прирічна;
– Подільський узвіз;
– вул. Фізкультури;
– вул. Народного ополчення (розподільча смуга);
– бульвар Академіка Вернадського (бульварна частина);
– вул. Ванди Василевської (розподільча смуга);
– бульвар Вацлава Гавела (бульварна частина);
– Русанівський бульвар (бульварна частина);
– бульвар Ігоря Шамо (бульварна частина);
– бульвар Праці (бульварна частина);
– бульвар Верховної Ради (бульварна частина);
– бульвар Марії Приймаченко (бульварна частина);
– Дніпровський узвіз;
– Дніпровський проїзд;
– вул. Цитадельна;
– вул. Лейпцизька;
– вул. Добровольчих батальйонів;
– вул. Редутна;
– Редутний провулок.
II. Зона обмеженого використання вивісок у місті Києві 2 (друга) визначена межами:
– вул. Олени Теліги від перетину з вул. Новокостянтинівською до перетину з вул. Кирилівською;
– вул. Олени Теліги (від перетину з вул. Кирилівською до перетину з вул. Дорогожицькою (непарна сторона);
– вул. Олени Теліги від перетину з вул. Дорогожицькою до вул. Олександра Довженка,
– вул. Олександра Довженка;
– вул. Вадима Гетьмана;
– бульвар Чоколівський;
– просп. Валерія Лобановського;
– бульвар Дружби народів;
– Набережне шосе від заїзду на Дніпровський узвіз до Поштової площі (непарна сторона);
– вул. Набережно-Хрещатицька;
– вул. Набережно-Лугова;
– вул. Межигірська (від перетину з вул. Набережно-Луговою до перетину з вул. Новокостянтинівською);
– вул. Новокостянтинівська (від перетину з вул. Межигірською до перетину з вул. Олени Теліги).
А також вулиці, проспекти, дороги:
– просп. Голосіївський (від Голосіївської площі до перетину з вул. Васильківською);
– вул. Кіквідзе;
– Дніпровська набережна;
– просп. Соборності (від перетину з Дніпровською набережною до вул. Березняківської);
– вул. Ентузіастів
Київський міський голова
В. Кличко
Додаток 2
до рішення Київської міської ради
20.04.2017 № 224/2446
Посібник розміщення вивісок у місті Києві
(не публікується)