МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 29 серпня 2023 року № 520
Деякі питання щодо організації проведення під час дії правового режиму воєнного стану закупівель озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин
Відповідно до пункту 43 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1275 “Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану”, наказую:
1. Затвердити Порядок проведення під час дії правового режиму воєнного стану закупівель озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин, а також послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, у тому числі укладення державних контрактів (договорів), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, які є відповідальними за формування та виконання відповідних бюджетних підпрограм, а також керівникам структурних підрозділів, які беруть участь у роботі з державними контрактами (договорами), забезпечити своєчасний контроль за виконанням Порядку, затвердженого цим наказом.
3. Командирам військових частин (установ, закладів), які уповноважені в установленому в Міністерстві оборони України порядку на здійснення оборонних закупівель та укладання державних контрактів (договорів) на період дії правового режиму воєнного стану, затвердити відповідні порядки проведення під час дії правового режиму воєнного стану закупівель озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин, а також послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, у тому числі укладення державних контрактів (договорів).
4. Цей наказ має внутрішньовідомчий характер та не є обов’язковим для інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також юридичних осіб, що не належать до сфери управління Міністерства оборони України.
5. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України
Олексій РЕЗНІКОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
29 серпня 2023 року № 520
ПОРЯДОК
проведення під час дії правового режиму воєнного стану закупівель озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин, а також послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, у тому числі укладення державних контрактів (договорів)
1. Закупівля озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин, а також послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин під час дії правового режиму воєнного стану (далі – оборонні закупівлі) здійснюється без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законами України “Про оборонні закупівлі” та “Про публічні закупівлі” відповідно до пунктів 43 – 49 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1275 “Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану” (далі – Особливості), з урахуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 року № 736 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1275 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.
2. При плануванні оборонних закупівель та звітуванні про їх здійснення керуватися рішеннями Міністерства оборони України та Генерального штабу України щодо визначення переліків та обсягів оборонних закупівель (далі – Переліки оборонних закупівель), які в установленому порядку доводяться керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, які є відповідальними за формування та виконання відповідних бюджетних підпрограм.
3. З метою забезпечення надходження комерційних пропозицій, керівниками структурних підрозділів та органів військового управління, визначеними в пункті 2 цього Порядку, доводиться отримана інформація в обмеженому (стислому) вигляді про Переліки оборонних закупівель до:
вітчизняних суб’єктів господарювання (потенційних постачальників), які здійснюють виконання робіт, надання послуг, постачання товарів оборонного призначення (за потреби);
вітчизняних суб’єктів господарювання, яким в установленому порядку надані повноваження щодо здійснення імпорту відповідних видів товарів, робіт і послуг оборонного призначення;
вітчизняних та іноземних суб’єктів господарювання, з якими, відповідними уповноваженими особами структурних підрозділів та органів військового управління, визначеними в пункті 2 цього Порядку, вже укладені та виконуються (виконані) державні контракти (договори) із закупівлі аналогічних товарних позицій (за потреби);
військових аташе та апаратів представників Міноборони при закордонних дипломатичних установах України (за потреби) у випадках та порядку, встановлених Інструкцією з організації та здійснення міжнародного співробітництва в системі Міністерства оборони України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 23 липня 2021 року № 218 “Про здійснення міжнародного співробітництва Міністерством оборони України та Збройними Силами України”.
4. Доведення службової інформації з обмеженим доступом, а також інформації, що містить державну таємницю, здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства в цій сфері.
5. Керівниками структурних підрозділів та органів військового управління, визначеними в пункті 2 цього Порядку, керівниками служб державного замовника Міністерства оборони України комерційні пропозиції щодо товарів, робіт та послуг, визначених Переліком оборонних закупівель, оформлені відповідно до пунктів 45, 46 Особливостей, передаються на розгляд:
Центру управління забезпеченням озброєнням та військовою технікою Міністерства оборони України (далі – Центр) щодо закупівель Департаментом військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України, Головним управлінням з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення та службами державного замовника Міністерства оборони України озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин, а також робіт і послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, з урахуванням положень наказу Міністерства оборони України від 04 серпня 2023 року № 449 “Про уповноваження державного підприємства Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель” як служби державного замовника на здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення та укладання державних контрактів (договорів) під час дії правового режиму воєнного стану”;
комісій, порядок роботи (положення) та склад яких затверджений відповідними наказами керівників структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, які є відповідальними за формування та виконання відповідних бюджетних підпрограм (далі – комісія) щодо закупівель озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин, а також робіт і послуг із ремонту озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин.
6. Укладення державного контракту (договору) про оборонні закупівлі щодо закупівель, визначених в абзаці другому пункту 5 цього Порядку, здійснюється уповноваженою Міністерством оборони України посадовою особою Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України, Головного управління з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення або служб державного замовника Міністерства оборони України з урахуванням рекомендацій Центру відповідно до його регламенту, затвердженого заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків).
7. Укладення державного контракту (договору) про оборонні закупівлі щодо закупівель, визначених в абзаці третьому пункту 5 цього Порядку, здійснюється уповноваженою Міністерством оборони України посадовою особою структурного підрозділу або органу військового управління, визначеного в пункті 2 цього Порядку, з урахуванням рішень комісій відповідно до їх порядку роботи (положення), затвердженого керівником структурного підрозділу або органу військового управління, визначеного в пункті 2 цього Порядку.
8. Підготовка, погодження, укладення, реєстрація, облік, зберігання та контроль за виконанням державних контрактів (договорів) здійснюється відповідно до Інструкції з підготовки, погодження, укладення, реєстрації, обліку, зберігання та контролю за виконанням договорів, що укладаються від імені Міністерства оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 29 грудня 2020 року № 500 “Про деякі питання організації роботи з договорами в Міністерстві оборони України”.
9. Укладення державного контракту (договору) про оборонні закупівлі службою державного замовника Міністерства оборони України здійснюється відповідно до наказу Міністерства оборони України від 04 серпня 2023 року № 449 “Про уповноваження державного підприємства Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель” як служби державного замовника на здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення та укладання державних контрактів (договорів) під час дії правового режиму воєнного стану”.
Тимчасово виконуючий обов’язки директора
Департаменту військово-технічної політики,
розвитку озброєння та військової техніки
Міністерства оборони України
Тоомас НАХКУР