ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 07.03.2022 р. № 18-07-08/4497
Головним управлінням Державної казначейської служби України
в областях та місті Києві, управлінням (відділенням)
Державної казначейської служби України у районах,
районах у містах, містах обласного значення
Рекомендації щодо застосування у роботі положень постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169
Державна казначейська служба України звертає увагу на те, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 05.03.2022 № 201 “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169” (далі – постанова № 201), відповідно до якої в умовах воєнного стану:
1) оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”;
2) переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників / державних замовників, що здійснюють такі закупівлі;
3) під час здійснення передбачених цією постановою закупівель:
- замовники повинні відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель;
- державні замовники у сфері оборони повинні відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі” дотримуватися таких принципів здійснення оборонних закупівель:
- своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони;
- ефективність використання коштів, результативність.
Такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель замовник / державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.
Враховуючи ситуацію у державі, рекомендуємо керівникам Казначейств, відповідно до положень постанови № 201, скласти переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг (незалежно від вартості предмету закупівлі), потреба в яких є нагальною та/або необхідною для виконання своїх функцій. Відповідні переліки та обсяги закупівель можуть бути затверджені керівником шляхом видання відповідного наказу.
Враховуючи, що такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель та за ними не здійснюються процедури закупівель та спрощені закупівлі, визначені Законом України “Про публічні закупівлі”, такі переліки та обсяги не передаються до відповідних органів Казначейства при реєстрації бюджетних зобов’язань.
Органи Казначейства при реєстрації бюджетних зобов’язань щодо таких закупівель не здійснюють перегляд документів, розміщених в електронній системі закупівель, як це визначено статтею 7 Закону України “Про публічні закупівлі”.
Виконання положень постанови № 201 щодо оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю та всіх додатків до нього, рекомендуємо покласти на уповноважену особу (осіб), визначену відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель / інших видів закупівель (залежно від того, яким чином організована закупівельна діяльність у відповідних органах Казначейства), шляхом внесення змін до положень про їх діяльність, або визначити окремим наказом.
Процедури закупівель, спрощені закупівлі, розпочаті до введення правового режиму воєнного стану в Україні, за рішенням керівника, у разі наявної потреби у відповідних товарах, роботах і послугах, завершуються у порядку, визначеному Законом України “Про публічні закупівлі”, або визнаються такими, що не відбулися / відміняються.
Під час здійснення закупівель відповідно до складених переліків та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг не зловживати звільненням публічних закупівель від положень Закону України “Про публічні закупівлі” та дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, встановлених статтею 5 Закону України “Про публічні закупівлі”.
Перший заступник Голови
Володимир ДУДА