КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 липня 2022 р. № 802
Київ
Про затвердження Порядку приймання Збройними Силами придатної для застосування бойової техніки держави-агресора
Відповідно до пункту 3 статті 4 “Прикінцеві положення” Закону України “Про встановлення винагороди за добровільно передану Збройним Силам України придатну для застосування бойову техніку держави-агресора” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок приймання Збройними Силами придатної для застосування бойової техніки держави-агресора, що додається.
2. Міністерству оборони привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 2022 р. № 802
ПОРЯДОК
приймання Збройними Силами придатної для застосування бойової техніки держави-агресора
1. Цей Порядок визначає механізм приймання Збройними Силами придатної для застосування бойової техніки держави-агресора, захопленої (отриманої) під час відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України.
2. У цьому Порядку термін “орган військового управління” вживається у значенні, наведеному в Законі України “Про оборону України”, термін “служба забезпечення органів військового управління” – у значенні, наведеному у Положенні про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. № 1225 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 32, ст. 1366).
3. До Збройних Сил приймаються придатні до застосування зразки бойової техніки держави-агресора (далі – бойова техніка), захоплені (отримані), добровільно передані Збройним Силам такими суб’єктами передачі:
- військовослужбовцями Збройних Сил, інших структур сектору безпеки і оборони, а також особами із складу руху опору;
- військовослужбовцями збройних сил, інших силових структур Російської Федерації;
- громадянами України.
4. Залежно від умов та обставин, що склалися, приймання Збройними Силами бойової техніки від суб’єктів передачі може здійснюватися:
- на територіях, у межах яких проводяться операції сил оборони (далі – операційна зона (район);
- на територіях, які звільнені від військ Російської Федерації (далі – звільнені території);
- на територіях, які тимчасово окуповані військами Російської Федерації (далі – тимчасово окуповані території).
5. Приймання Збройними Силами бойової техніки здійснюється:
- від військовослужбовців Збройних Сил, інших структур сектору безпеки і оборони, а також осіб із складу руху опору – після надання відповідної інформації про захоплення бойової техніки та фактичного її представлення відповідним службовим особам за підпорядкованістю;
- від військовослужбовців збройних сил, інших силових структур Російської Федерації – після отримання представниками Збройних Сил, інших складових сил безпеки і оборони, особами із складу руху опору інформації про наміри здійснити військовослужбовцями Російської Федерації таку передачу, проведення перевірки її достовірності та фактичного представлення заявленої кількості бойової техніки у місцях, визначених для її приймання (передачі);
- від громадян України – після отримання інформації про наміри здійснити ними таку передачу, проведення перевірки її достовірності та фактичного представлення заявленої кількості бойової техніки представникам Збройних Сил, інших складових сил оборони або військових адміністрацій у місцях, визначених для її приймання (передачі).
Військові адміністрації, отримавши від громадян України або інших суб’єктів передачі інформацію про наміри здійснити передачу Збройним Силам бойової техніки, протягом однієї доби після отримання такої інформації повідомляють в установленому порядку про це командуванню військових частин або представникам територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які функціонують у межах визначених для військових адміністрацій територій. Для недопущення несанкціонованих дій (розукомплектування, переміщення в інші місця тощо) стосовно бойової техніки, яка підлягає передачі, військові адміністрації у взаємодії з правоохоронними органами до прибуття представників Збройних Сил організовують здійснення заходів щодо забезпечення її охорони у визначених місцях приймання-передачі.
Місця для приймання-передачі бойової техніки та її подальшого утримання залежно від умов і обставин, що склалися, визначаються:
- в операційних зонах (районах) – керівниками органів військового управління, які здійснюють свої повноваження в межах визначених операційних зон (районів);
- на звільнених територіях – керівниками органів військового управління або командирами військових частин, керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які функціонують у межах визначених територій;
- на тимчасово окупованих територіях – керівниками руху опору в межах визначених територій.
6. Для приймання до Збройних Сил бойової техніки утворюється комісія.
Склад, завдання та повноваження такої комісії визначаються:
- в операційних зонах (районах) та на звільнених територіях – Міноборони;
- на тимчасово окупованих територіях – відповідними керівниками руху опору.
За результатами приймання бойової техніки складається акт приймання-передачі за формою, визначеною Міноборони, який підписується всіма членами комісії.
7. Уся прийнята від суб’єктів передачі бойова техніка після документального оформлення її приймання (передачі) невідкладно, але не пізніше ніж протягом однієї доби після підписання акта приймання-передачі обліковується у службах забезпечення органів військового управління та військових частинах Збройних Сил, представники яких здійснювали її приймання.
Інформація про прийняту бойову техніку протягом однієї доби з дня підписання акта приймання-передачі подається органам військового управління за підпорядкованістю для прийняття рішення щодо її подальшого використання.
Інформація про бойову техніку, прийняту рухом опору, подається за підпорядкованістю для подальшого інформування служб забезпечення органів військового управління.
8. Організація використання бойової техніки, прийнятої Збройними Силами, її розподіл між складовими сил оборони відповідно до потреб здійснюється Міноборони.
В окремих випадках (оточення, рейдові дії тощо) рішення щодо використання бойової техніки приймається безпосередньо командиром військової частини (підрозділу).
Бойова техніка, яка прийнята рухом опору на тимчасово окупованих територіях, використовується виключно для виконання завдань руху опору за рішенням осіб, які здійснюють безпосереднє керівництво в межах визначених територій.
9. Порядок організації приймання Збройними Силами бойової техніки, її обліку та використання визначається нормативно-правовими актами Міноборони.