МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 12.07.2022 р. № 449
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 липня 2022 р. за № 802/38138
Деякі питання реалізації Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738
Відповідно до Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок прийняття рішення Мінагрополітики про надання гранту для створення або розвитку тепличного господарства;
Форму договору про надання гранту для створення або розвитку тепличного господарства;
Форму інформації щодо переліку отримувачів гранту для створення або розвитку тепличного господарства.
2. Департаменту аграрного розвитку у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.
Міністр
Микола СОЛЬСЬКИЙ
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України
Олексій ВИСКУБ
В. о. Голови Державної
регуляторної служби України
Олексій МИХАЙЛОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
12 липня 2022 року № 449
ПОРЯДОК
прийняття рішення Мінагрополітики про надання гранту для створення або розвитку тепличного господарства
1. Цей Порядок визначає організацію роботи Мінагрополітики щодо розгляду проектів модульної теплиці для прийняття рішення про надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства відповідно до Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (далі – Порядок).
2. З метою забезпечення розгляду проектів модульної теплиці для прийняття рішення про надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства Мінагрополітики створює Робочу групу з перевірки проектів модульної теплиці (далі – Робоча група).
3. Проект модульної теплиці має містити: пояснювальну записку, зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва, схематичне зображення (креслення) модульної теплиці.
4. Робоча група здійснює перевірку відповідності критеріям, передбаченим пунктом 10 цього Порядку (далі – перевірка), проектів модульної теплиці, які надійшли від суб’єктів господарювання відповідно до Порядку.
5. Склад Робочої групи затверджується наказом Мінагрополітики.
6. До складу Робочої групи входять Голова, секретар та не більше п’яти членів Робочої групи з представників структурних підрозділів Мінагрополітики, інших державних органів, наукових установ та громадських організацій (за згодою).
7. Робочу групу очолює Голова, який організовує її роботу. У разі відсутності Голови його обов’язки виконує один з її членів.
8. Направлення проектів модульної теплиці до розгляду членами Робочої групи, а також узагальнення перевірки членами Робочої групи проектів модульної теплиці покладаються на секретаря Робочої групи, а в разі його відсутності – на одного з її членів.
9. Секретар Робочої групи, не пізніше ніж на третій робочий день після надходження до Мінагрополітики проектів модульної теплиці, направляє їх на розгляд членам Робочої групи для проведення перевірки.
10. Члени Робочої групи протягом двох робочих днів розглядають проекти модульної теплиці, та здійснюють їх перевірку на відповідність таким критеріям (зазначаючи “відповідає” чи “не відповідає”):
- відповідність кількості теплиць, запланованих до будівництва в розрізі регіонів додатку 1 до Порядку;
- площа під теплицею;
- типу теплиці;
- типу покриття;
- типу каркасу;
- типу фундаментів/опор;
- типу продукту;
- наявності водозабору та системи поливу.
Перевірка критеріїв відображається у формі відповідності критеріїв для створення або розвитку тепличного господарства, відповідно до додатку 1 до цього Порядку (далі – Форма). Вимоги до критеріїв для створення або розвитку тепличного господарства наведено у додатку 2 до цього Порядку.
Перевірку мають провести мінімум три члени Робочої групи. Заповнені та підписані Форми члени Робочої групи направляють секретарю Робочої групи.
11. За результатами заповнених членами Робочої групи Форм, відповідний структурний підрозділ Мінагрополітики готує наказ Мінагрополітики про надання, або відмову у наданні гранту відповідно до пункту 10 Порядку, а також повідомляє Мінекономіки, уповноважений банк та отримувача про прийняте рішення шляхом надсилання листа.
12. Проекти модульної теплиці, що відповідають усім критеріям визначеним пунктом 10 цього Порядку, включають до наказу Мінагрополітики про надання гранту.
Проекти модульної теплиці, що не відповідають хоча б одному критерію визначеному пунктом 10 цього Порядку, включають до наказу Мінагрополітики про відмову у наданні гранту.
13. Заяви, проекти модульної теплиці та Форми зберігаються у відповідному структурному підрозділі Мінагрополітики.
Директор Департаменту
аграрного розвитку
Ігор ВІШТАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
12 липня 2022 року № 449
Договір укладається в рамках реалізації Порядку надання
грантів для створення або розвитку тепличного господарства,
затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 21 червня 2022 року № 738
ФОРМА ДОГОВОРУ
про надання гранту для створення або розвитку тепличного господарства
м. Київ
Цей договір про надання гранту для створення або розвитку тепличного господарства (далі – Договір) відповідно до вимог статті 634 Цивільного кодексу України є формуляром, який містить умови надання безповоротної державної допомоги для створення або розвитку тепличного господарства (далі – Грант), передбаченої Порядком надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738, який укладається між
Мінагрополітики, в особі ________________________, який діє на підставі ________________, з одної сторони та
суб’єктом господарювання (далі – Отримувач), з іншої сторони, щодо якого Мінагрополітики прийняло рішення про надання Гранту та який приєднався до умов цього Договору у визначеному в ньому порядку, які спільно іменуються як Сторони, а кожний окремо як Сторона.
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Терміни та скорочення, що використовуються в Договорі, вживаються у таких значеннях:
Заява про приєднання – заява оформлена Отримувачем у двох ідентичних примірниках за формою, що є додатком 1 до цього Договору та подана Уповноваженому банку з метою укладання цього Договору шляхом приєднання до його умов;
Обов’язкова умова – умова, яка зазначена в пункті 1 розділу IV цього Договору;
Порядок – Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 (з усіма змінами та доповненнями до нього на відповідну дату);
Рахунок Отримувача – рахунок відкритий Отримувачем в Уповноваженому банку для зарахування коштів Гранту та проведення з його використання визначених Договором витрат;
Сайт – офіційний сайт Мінагрополітики в мережі Інтернет, вільний доступ до якого здійснюється за адресою (доменним ім’ям): www.minagro.gov.ua;
Уповноважений банк – банк, яка діє на підставі Договору про співробітництво і забезпечує укладання цього Договору, а також окрему взаємодію його Сторін в процесі виконання умов Договору.
Терміни та скорочення не визначені цим Договором вживаються у значеннях, передбачених Порядком та іншими нормативно-правовими актами України.
II. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
На виконання цього Договору на підставі рішення Мінагрополітики про надання Гранту, прийнятого до його укладання Отримувачу відповідно до Порядку та Договору про співробітництво надається Грант у розмірі та порядку визначених умовами цього Договору.
III. РОЗМІР ГРАНТУ
1. Розмір Гранту, який надається Отримувачу відповідно до цього Договору обумовлений проектом модульної теплиці, визначається відповідно до Порядку та зазначається у Заяві про приєднання.
2. Грант надається у безготівковому вигляді у національній валюті України шляхом зарахування коштів на Рахунок Отримувача через Уповноважений банк у строки та порядку, визначені Договором про співробітництво та Порядком.
IV. СТРОКИ ТА ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ГРАНТУ
1. Використання коштів Гранту здійснюється за цільовим призначенням, яке обумовлене умовами його надання, визначається проектом модульної теплиці та повинно відповідати цілям, передбаченим розділом IV цього Договору.
2. Отримувач використовує кошти Гранту за цільовим призначенням протягом дванадцяти місяців з дати його отримання (зарахування на Рахунок Отримувача).
3. Отримувач реалізує проект модульної теплиці протягом строку, визначеного в ньому.
4. Для використання коштів Гранту та оплати ними витрат Отримувача, що відповідають цільовому призначенню Гранту, визначеному розділом IV цього Договору та передбаченому проектом модульної теплиці, Отримувач подає до Уповноваженого банку рахунок-фактуру (рахунок, квитанція, накладна тощо) та договір, укладений між Отримувачем і постачальником (продавцем) обладнання, сировини та матеріалів тощо (форма та вид таких документів визначається з урахуванням цільового призначення Гранту за яким здійснюються відповідні витрати).
На підставі документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, Уповноважений банк забезпечує проведення операції з оплати витрат, які відповідають цільовому призначенню Гранту.
5. Оплата витрат може бути проведена декільком постачальникам (продавцям) у межах граничного розміру Гранту.
6. У разі невикористання Отримувачем коштів Грантів протягом дванадцяти місяців з дати його отримання або використання коштів Гранту не в повному обсязі протягом зазначеного періоду, невикористані кошти протягом трьох операційних днів після завершення цього строку повертаються Уповноваженим банком на рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, для подальшого перерахування до Державного бюджету України.
7. Для підтвердження цільового використання Гранту Уповноважений банк здійснює моніторинг та контроль виконання умов Договору протягом реалізації проекту модульної теплиці та трьох років після його закінчення.
У разі неможливості встановлення факту цільового використання Гранту або встановлення факту нецільового використання Гранту під час моніторингу та контролю за додержанням умов цього Договору, передбачені цим пунктом та Порядком, витрачені кошти Гранту протягом одного місяця повертаються Отримувачем до Уповноваженого банку, який протягом п’яти робочих днів повертає зазначені кошти на рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, для подальшого їх перерахування до Державного бюджету України в установленому порядку. Неповернуті Отримувачем кошти Гранту стягуються з нього в установленому законодавством порядку.
V. ОБОВ’ЯЗКОВА УМОВА ДОГОВОРУ ТА ДОПУСТИМІ ВИТРАТИ КОШТІВ ГРАНТУ
1. Обов’язковою умовою є створення Отримувачем протягом трьох років після реалізації проекту модульної теплиці робочих місць відповідно до умов Порядку, кількість яких зазначається у Заяві про приєднання.
2. У відповідності до Порядку Грант надається для покриття витрат, пов’язаних з реалізацією проекту модульної теплиці.
3. Конкретні цілі використання коштів Гранту у кошторисній документації до проекту модульної теплиці. Використання коштів Гранту на покриття інших витрат, які не визначені проектом модульної теплиці забороняється.
VI. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН
1. Отримувач має право:
1) на реалізацію проекту модульної теплиці за рахунок коштів Гранту відповідно до умов Порядку, цього Договору;
2) в процесі реалізації проекту модульної теплиці використовувати кошти Гранту в строк визначений пунктом 2 розділу III цього Договору для покриття напрямків витрат, визначених пунктами 2 та 3 розділу IV цього Договору;
2. Отримувач зобов’язується:
1) використати кошти Гранту для реалізації проекту модульної теплиці на умовах, визначених Порядком та цим Договором;
2) виконати Обов’язкову умову;
3) не використовувати кошти Гранту на цілі, відмінні від тих, які передбачені пунктами 2 та 3 розділу IV цього Договору;
4) з метою здійснення моніторингу та контролю виконання умов цього Договору надавати Уповноваженому банку доступ до місця провадження господарської діяльності Отримувача відповідно до вимог Порядку;
5) виконувати вимоги Порядку щодо повернення коштів Гранту у випадках, встановлених Порядком;
6) самостійно врегульовувати правовідносини з третіми особами, в тому числі в судовому порядку, які виникатимуть в процесі використання коштів Гранту та реалізації проекту модульної теплиці;
7) відповідати за виконання будь-яких інших обов’язків, покладених на нього цим Договором та Порядком;
8) до виконання умов цього Договору не відчужувати обладнання, придбане за кошти Гранту (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього Уповноваженим банком відповідно до договору застави).
3. Уповноважений банк зобов’язується вжити заходів необхідних для надання коштів Гранту відповідно до умов цього Договору та Порядку.
4. Уповноважений банк має право:
– здійснювати моніторинг та контроль виконання умов Договору (зокрема, шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності Отримувача) протягом реалізації проекту модульної теплиці та трьох років після його закінчення.
VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
1. Сторони відповідають за своїми зобов’язаннями в межах, визначених чинним законодавством України.
2. Мінагрополітики не несе відповідальність за понесені Отримувачем збитки, а також збитки, спричинені Отримувачем третім особам.
3. Мінагрополітики не несе відповідальність за невиконання Отримувачем своїх зобов’язань перед третіми особами.
4. Мінагрополітики не несе відповідальність за недосягнення або неналежне досягнення Отримувачем цілей та планових показників, визначених в Заяві на отримання Гранту та в проекті модульної теплиці.
5. Отримувач несе відповідальність за ризики, пов’язані з використанням коштів Гранту та реалізацією проекту модульної теплиці.
VIII. ПРАВО ВЛАСНОСТІ ЩОДО РЕАЛІЗОВАНОГО ПРОЕКТУ
1. Право власності, майнові права, права на промислову та інтелектуальну власність, що виникають в результаті реалізації проекту модульної теплиці належать Отримувачу, якщо інше не визначено чинним законодавством України.
IX. ДОСТРОКОВЕ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ
1. Цей Договір може бути розірваний достроково за згодою Сторін, шляхом укладення додаткової угоди до цього Договору. У такому випадку кошти Гранту підлягають поверненню Отримувачем.
X. ФОРС-МАЖОР
1. Сторона звільняється від визначеної цим Договором та/або законодавством України відповідальності за повне або часткове порушення цього Договору, якщо вона доведе, що таке порушення сталося внаслідок дії форс-мажорних обставин, визначених у цьому Договорі, за умови, що їх настання було засвідчено сертифікатом Торгово-промислової палати України або уповноваженими нею регіональними торгово-промисловими палатами у визначеному цим Договором порядку. Про настання та припинення форс-мажорних обставин Сторона зобов’язана повідомити в письмовій формі іншу Сторону цього договору протягом трьох днів з дня настання або припинення таких обставин відповідно.
2. Форс-мажорними обставинами визнаються усі обставини, визначені частиною другою статті 141 Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні”.
3. У разі коли строк дії форс-мажорних обставин продовжується більше ніж тридцять днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право ініціювати розірвання цього Договору.
XI. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
1. Усі спори або розбіжності, що випливають із умов цього Договору або пов’язані з цим Договором та його тлумаченням, дією, припиненням або його розірванням, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. У разі якщо Сторони не можуть дійти згоди шляхом переговорів, такі спори вирішуються у порядку, визначеному чинним законодавством України.
XII. ЗГОДА НА ОБРОБКУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ АНТИКОРУПЦІЙНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ТА ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
1. Отримувач або його уповноважений представник, який укладає цей Договір від імені Отримувача, керуючись Законом України “Про захист персональних даних”, внаслідок укладання цього Договору підтверджує згоду (дозвіл) на обробку Уповноваженим банком своїх персональних даних, зокрема, їх збирання, реєстрацію, накопичення, зберігання, адаптування, зміну, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізацію, передачу), знеособлення, знищення, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем з метою виконання цього Договору. Зазначена згода на обробку персональних даних не обмежена строком, є безумовною і безвідкличною.
2. Антикорупційні зобов’язання Сторін та застереження:
кожна Сторона гарантує, що вона і її керівники та інші службові (посадові) особи, які здійснюють повноваження щодо управління її діяльністю (заступники керівника, головний бухгалтер та його заступники, члени колегіальних органів управління), не притягалися до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення та/або не були засуджені за злочин, вчинений з корисливих мотивів;
кожна Сторона гарантує та зобов’язується не здійснювати (як безпосередньо, так і через третіх осіб) будь-які матеріальні/нематеріальні заохочення, зацікавлення, стимулювання, пропозиції, тобто не пропонувати, не обіцяти, не надавати грошову винагороду, майно, майнові права, переваги, пільги, послуги, знижки, нематеріальні активи та будь-які інші преференції працівникам іншої Сторони та особам, які пов’язані будь-якими відносинами з такою Стороною, що є відповідальними за умови виконання будь-яких зобов’язань, передбачених цим Договором (включаючи їх родичів чи уповноважених осіб), за вчинення ними дій з використанням наданих їм повноважень чи допущення бездіяльності в інтересах третіх осіб і всупереч інтересам іншої Сторони;
кожна Сторона зобов’язана негайно повідомити іншу Сторону про факт надходження до неї з боку працівників такої іншої Сторони, вимог чи пропозицій про отримання матеріальних/нематеріальних заохочень, зацікавлень, стимулювань у формі грошової винагороди, майна, майнових прав, переваг, пільг, послуг, знижок, нематеріальних активів та будь-яких інших преференцій, за вчинення ними певних дій з використанням наданих їм повноважень чи допущення бездіяльності на користь Сторони, якій надійшла пропозиція вказаних працівників.
XIII. ПОРЯДОК УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ ТА ВНЕСЕННЯ ДО НЬОГО ЗМІН
1. Цей Договір укладається виключно суб’єктом господарювання, щодо якого або в інтересах якого Мінагрополітики прийняло рішення про надання Гранту та який відповідно може набути прав та обов’язків Отримувача, передбачених цим Договором. Інформацію про суб’єктів господарювання щодо яких прийняте зазначене рішення Мінагрополітики надає Уповноваженому банку. Умови цього Договору доводяться Мінагрополітики до відома зазначених осіб шляхом оприлюднення його на Сайті його тексту у вигляді файлу, на який накладено кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи Мінагрополітики.
2. Договір укладається внаслідок приєднання Отримувачем (суб’єктом господарювання) до його умов шляхом подання до Уповноваженого банку належним чином заповненої та підписаної Отримувачем (його уповноваженим представником) Заяви про приєднання (в двох ідентичних примірниках), яка оформлюється у письмовій формі на папері. Договір вважається укладеним у випадку проставлення Уповноваженим банком (його представником) відмітки на поданій йому Отримувачем Заяві про приєднання. Така відмітка проставляється Уповноваженим банком (його представником) після належної ідентифікації та верифікації Отримувача (його представників), а також перевірки відповідності її даних Заяві на отримання Гранту та рішенню Мінагрополітики про надання Гранту такому Отримувачу. Уповноважений банк відмовляє у проставленні зазначеної відмітки на Заяві про приєднання у випадку виявлення невідповідності вказаним документам.
3. Умови цього Договору можуть бути змінені, в тому числі у випадку внесення змін до Порядку, шляхом розміщення Мінагрополітики нової редакції Договору (у вигляді файлу, на який накладено кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи Мінагрополітики) на Сайті не пізніше, ніж за 7 (сім) календарних днів до дати набрання чинності такими змінами.
Одержувач зобов’язується регулярно ознайомлюватись з опублікованими на Сайті новими редакціями Договору.
XIV. ІНШІ УМОВИ
1. Цей Договір набирає чинності з дня його укладання у порядку визначному розділом XII Договору та діє протягом реалізації проекту модульної теплиці та трьох років після його закінчення, але в будь-якому випадку до повного виконання зобов’язань Сторонами за цим Договором.
2. Договір укладено з урахуванням положень Порядку.
3. Обмін інформацією відбувається між Сторонами шляхом обміну електронними повідомленнями та/або засобами поштового зв’язку.
4. Електронне повідомлення повинно бути підписне з використанням кваліфікованого електронного підпису та вважається отриманим Стороною-одержувачем в день його успішного відправлення. Відправлення вважається успішно відправленим, якщо Сторона (її представник), яка його направляє, отримує підтвердження іншої Сторони про те, що воно було отримано. Сторона, яка отримала електронне повідомлення зобов’язана направити іншій Стороні (відповідному її представнику) підтвердження в порядку та формі визначеній цією Стороною (її представником). У разі якщо електронне повідомлення не отримане, Сторона (її представник), яка направляє повідомлення, має негайно відправити його ще раз за будь-якими іншими відомими та попередньо визначеними адресами. Адреси Отримувача зазначаються у Заяві про приєднання, адреса Мінагрополітики зазначається на Сайті.
5. Кореспонденція, що направляється Сторонами (їх представниками) з використанням послуг поштового зв’язку, вважається отриманою Стороною в установленому законодавством порядку.
6. Отримувач вживає всіх необхідних заходів для запобігання випадкам, коли неупереджене та справедливе здійснення цього Договору конфліктує з особистими інтересами (інтересами членів родини), інтересами економічного характеру чи будь-якими іншими подібними інтересами (далі – Конфлікт інтересів).
7. Про будь-який випадок, що містить або може призвести до Конфлікту інтересів під час виконання цього Договору, Отримувач зобов’язується негайно повідомити Уповноважений банк у письмовій формі.
8. Мінагрополітики та інші особи, які залучені до укладання та виконання умов цього Договору зобов’язуються дотримуватись конфіденційності щодо інформації та змістових матеріалів Заяви на отримання Гранту та проекту модульної теплиці, які стали відомі під час виконання цього Договору.
XV. ДОДАТКИ ДО ДОГОВОРУ
Невід’ємною частиною цього договору є заява про приєднання до договору про надання Гранту та додаток до неї.
Від імені Мінагрополітики цей Договір підписаний кваліфікованим електронним підписом __________________________________(посада, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)).
Цілісність цього електронного документа та достовірність накладеного на нього кваліфікованого електронного підпису може бути перевірена, зокрема за допомогою онлайн сервісу перевірки кваліфікованого електронного підпису на офіційному вебсайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України: http://czo.gov.ua/verify
Директор Департаменту
аграрного розвитку
Ігор ВІШТАК