КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 грудня 2022 р. № 1492
Київ
Деякі питання адміністративного оскарження рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті та звітності резидентів Дія Сіті
Відповідно до частин другої та третьої статті 10, пункту 3 частини першої статті 12 Закону України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок обрання представників громадськості до складу апеляційної комісії для розгляду скарг на рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті;
Порядок подання та розгляду скарг на рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті, прийняття рішення апеляційною комісією;
Порядок подання та розгляду звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку.
2. Пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1445 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 8, ст. 427) доповнити абзацом такого змісту:
“технічним адміністратором державного веб-порталу правового режиму Дія Сіті (city.diia.gov.ua) є визначене Міністерством цифрової трансформації державне підприємство, що належить до сфери управління зазначеного Міністерства.”.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 грудня 2022 р. № 1492
ПОРЯДОК
обрання представників громадськості до складу апеляційної комісії для розгляду скарг на рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті
1. Цей Порядок визначає процедуру обрання представників громадськості до апеляційної комісії, що створюється Мінцифри для розгляду в адміністративному порядку скарг на прийняті Мінцифри рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті (далі – апеляційна комісія).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
об’єднання резидентів – об’єднання резидентів Дія Сіті, утворене у формі непідприємницької (неприбуткової) організації відповідно до статті 15 Закону України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (далі – Закон);
представник громадськості – обрана громадською радою або об’єднанням резидентів особа, пропозиції щодо кандидатури якої подаються Мінцифри для подальшого затвердження до складу апеляційної комісії відповідно до цього Порядку.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі.
3. Представники громадськості, які обираються згідно з цим Порядком до складу апеляційної комісії, становлять половину кількісного складу апеляційної комісії.
4. Представники громадськості обираються громадською радою при Мінцифри (далі – громадська рада) відповідно до пунктів 7 – 9 цього Порядку з урахуванням пункту 5 цього Порядку.
5. У разі утворення об’єднання резидентів половину представників громадськості обирає об’єднання резидентів відповідно до пунктів 10 – 12 цього Порядку, а іншу половину – громадська рада.
Якщо кількість представників громадськості становить непарне число, об’єднання резидентів обирає на одного представника громадськості більше ніж громадська рада.
Якщо до Мінцифри надійшло декілька повідомлень з рішенням про обрання представників громадськості об’єднаннями резидентів згідно з пунктом 6 цього Порядку, обраними представниками громадськості вважаються особи, обрані об’єднаннями резидентів з найбільшою на дату прийняття такого рішення кількістю учасників (членів), які є резидентами Дія Сіті.
6. Мінцифри опубліковує на своєму офіційному веб-сайті повідомлення про обрання представників громадськості до складу апеляційної комісії, яке має містити інформацію про кількісний склад апеляційної комісії, кількість представників громадськості в ній та строк повідомлення Мінцифри про обрання представників громадськості.
Таке повідомлення опубліковується не пізніше ніж протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. N 1492 “Деякі питання адміністративного оскарження рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті та звітності резидентів Дія Сіті” (для обрання першого складу апеляційної комісії), а також протягом 30 календарних днів із настання однієї з таких подій:
- повноваження представників громадськості в апеляційній комісії достроково припинені;
- закінчився строк повноважень представників громадськості в апеляційній комісії.
7. Громадська рада обирає представників громадськості на своєму засіданні шляхом відкритого голосування відповідно до законодавства.
У разі коли громадською радою обирається більше одного представника громадськості, рішення громадської ради має містити відомості щодо пріоритету обрання кожного із зазначених у рішенні членів апеляційної комісії. У разі відсутності відповідних відомостей у рішенні громадської ради до складу апеляційної комісії вважаються обраними особи за алфавітним порядком.
8. Про обрання громадською радою представників громадськості голова громадської ради повідомляє Мінцифри протягом 10 робочих днів з дати прийняття відповідного рішення шляхом надсилання на адресу розміщеної на офіційному веб-сайті Мінцифри електронної пошти, призначеної для комунікації із заявниками та резидентами Дія Сіті, протоколу засідання громадської ради.
9. Відповідне рішення громадської ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінцифри в Інтернеті протягом двох робочих днів з дня його отримання Мінцифри.
10. Представники громадськості від об’єднання резидентів обираються загальними зборами учасників (членів) такого об’єднання резидентів у порядку, передбаченому його статутом.
11. Про обрання об’єднанням резидентів представників громадськості керівник об’єднання резидентів повідомляє Мінцифри протягом 10 робочих днів з дати прийняття відповідного рішення шляхом надсилання на адресу розміщеної на офіційному веб-сайті Мінцифри електронної пошти, призначеної для комунікації із заявниками та резидентами Дія Сіті:
1) електронної копії протоколу загальних зборів учасників (членів) об’єднання резидентів, який відображає рішення про обрання представників громадськості, засвідченої шляхом накладення електронного підпису з дотриманням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги” керівника об’єднання резидентів;
2) відомостей щодо кількості резидентів Дія Сіті – членів об’єднання резидентів на дату прийняття такого рішення.
Відповідне рішення об’єднання резидентів оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінцифри протягом двох робочих днів з дня його отримання Мінцифри.
12. Персональний склад апеляційної комісії затверджується Мінцифри у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати строку, зазначеного у повідомленні Мінцифри про обрання представників громадськості до апеляційної комісії згідно пунктом 6 цього Порядку.
Наказ про затвердження персонального складу апеляційної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінцифри не пізніше наступного робочого дня з дати його видання.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 грудня 2022 р. № 1492
ПОРЯДОК
подання та розгляду скарг на рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті, прийняття рішення апеляційною комісією
1. Цей Порядок визначає механізм подання та розгляду скарг на рішення Мінцифри про втрату статусу резидента Дія Сіті (далі – скарга), прийняття рішення апеляційною комісією, утвореною Мінцифри для розгляду скарг (далі – апеляційна комісія).
2. Терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (далі – Закон).
3. Резидент Дія Сіті має право подати до апеляційної комісії скаргу на рішення Мінцифри, прийняте стосовно нього Мінцифри з підстав, передбачених пунктами 2 – 5 частини першої статті 9 Закону (далі – оскаржуване рішення), протягом 10 робочих днів з дня опублікування такого рішення на офіційному веб-сайті Мінцифри.
4. Скарга та додані до неї документи подаються в електронній формі з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги” в один із таких способів:
- через державний веб-портал правового режиму Дія Сіті (city.diia.gov.ua);
- шляхом надсилання на адресу розміщеної на офіційному веб-сайті Мінцифри електронної пошти, призначеної для комунікації із заявниками та резидентами Дія Сіті (далі – електронна пошта Мінцифри).
5. Скарга має містити:
1) повне найменування резидента Дія Сіті, що подає скаргу, та його ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;
2) реквізити оскаржуваного рішення;
3) виклад обставин та доводів, якими резидент Дія Сіті обґрунтовує свою скаргу, із зазначенням доказів, що підтверджують кожні із таких обставин та доводів.
6. У разі коли резидент Дія Сіті в скарзі посилається на будь-які документи, він має додати до скарги оригінали таких документів або їх копії, засвідчені уповноваженою особою резидента Дія Сіті.
7. До скарги, яка подається від імені резидента Дія Сіті представником за довіреністю, додається довіреність або її копія, засвідчена уповноваженою особою резидента Дія Сіті.
8. Скарга викладається державною мовою. Якщо додані до скарги документи складені іноземною мовою, до скарги додається переклад таких документів на державну мову (справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально). Не перекладаються на державну мову документи, складені іноземною мовою, у разі одночасного наведення їх тексту державною мовою.
У разі подання скарги шляхом її надсилання на електронну пошту Мінцифри така скарга подається в машинозчитуваному форматі.
9. На скаргу та додані до неї документи накладається електронний підпис особи, яка може вчиняти дії від імені резидента Дія Сіті, зазначеної в ЄДРПОУ, або представника резидента Дія Сіті за довіреністю, з дотриманням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги”.
10. У разі коли скарга та додані до неї документи (копії) не дають змоги однозначно встановити зміст зазначених у них відомостей, зокрема у зв’язку з пошкодженням або виправленням таких відомостей, вважається, що відповідні відомості відсутні у відповідному документі.
11. Якщо протягом 10 робочих днів з дня опублікування оскаржуваного рішення резидент Дія Сіті подав більш ніж одну скаргу на таке рішення, апеляційна комісія розглядає апеляційну скаргу, що надійшла першою.
12. Апеляційна комісія розглядає скаргу протягом 20 робочих днів з дня подання скарги, а у разі продовження апеляційною комісією строку розгляду – протягом 30 робочих днів з дня отримання скарги.
13. Днем подання скарги та доданих до неї документів до апеляційної комісії вважається дата надіслання на адресу електронної пошти резидента Дія Сіті автоматично згенерованого електронного повідомлення від Мінцифри про отримання таких документів.
14. Мінцифри не пізніше наступного робочого дня з дня подання резидентом Дія Сіті скарги та доданих до неї документів забезпечує їх надсилання членам апеляційної комісії на адресу електронної пошти.
15. Мінцифри протягом п’яти робочих днів з дня подання скарги надсилає їх членам апеляційної комісії на адресу електронної пошти:
1) обґрунтоване пояснення для підтвердження наявності відповідної підстави для втрати статусу резидента Дія Сіті (далі – обґрунтоване пояснення), яке було надіслано резиденту Дія Сіті разом з оскаржуваним рішенням;
2) копії всіх документів (або оригінали відповідних електронних документів) та всі відомості, зазначені в оскаржуваному рішенні та обґрунтованому поясненні;
3) копії всіх документів (або оригінали відповідних електронних документів), що подавалися до Мінцифри резидентом Дія Сіті, зокрема повернуті без розгляду звіти про відповідність та незалежні висновки (якщо оскаржуване рішення прийнято з підстав, передбачених пунктами 4 – 5 частини першої статті 9 Закону);
4) копії автоматично згенерованих електронних повідомлень від Мінцифри про отримання звітів про відповідність та незалежних висновків від резидента Дія Сіті, зокрема повернутих без розгляду звітів про відповідність та незалежних висновків (якщо оскаржуване рішення прийнято з підстав, передбачених пунктами 4 – 5 частини першої статті 9 Закону);
5) рішення про повернення без розгляду звітів про відповідність резидента Дія Сіті та незалежних висновків і обґрунтовані пояснення до них.
16. Розгляд апеляційною комісією скарги та доданих до неї документів включає такі етапи:
1) перевірка відповідності скарги та доданих до неї документів вимогам цього Порядку (далі – перевірка скарги);
2) розгляд доводів скарги щодо наявності (відсутності) підстав для прийняття оскаржуваного рішення (далі – перевірка рішення).
17. Під час розгляду скарги апеляційною комісією обов’язок доведення наявності підстав для прийняття оскаржуваного рішення покладається на Мінцифри.
18. Апеляційна комісія може звернутися до резидента Дія Сіті з пропозицією надати документи, на які він посилається в скарзі (якщо такі документи не були надані або надані частково), або інші документи, які на розсуд апеляційної комісії необхідно дослідити під час розгляду скарги. Ненадання або надання не в повному обсязі таких документів резидентом Дія Сіті не є перешкодою для подальшого розгляду скарги та прийняття рішення апеляційною комісією.
19. У розгляді скарги не може брати участь особа, яка від імені Мінцифри прийняла оскаржуване рішення.
20. У розгляді скарги не може брати участь представник громадськості, якщо він має конфлікт інтересів. Конфлікт інтересів у представника громадськості вважається наявним, якщо станом на дату розгляду скарги він є або протягом 12 місяців до дати її подання був прямим або опосередкованим власником, членом органу управління, працівником, гіг-спеціалістом або стороною договору з резидентом Дія Сіті, щодо якого прийнято оскаржуване рішення. Засідання апеляційної комісії є правоможним, якщо кількість членів апеляційної комісії, у яких немає конфлікту інтересів, становить більше половини її кількісного складу. Член апеляційної комісії перед розглядом питання, стосовно якого він має конфлікт інтересів, зобов’язаний повідомити іншим членам апеляційної комісії про таку обставину.
21. Перевірка скарги полягає у перевірці апеляційною комісією таких обставин, що є підставою для відхилення скарги і залишення оскаржуваного рішення без змін:
1) скаргу та/або додану до неї довіреність подано з порушенням вимог цього Порядку;
2) скаргу подано особою, яка не є керівником резидента Дія Сіті чи яка не може вчиняти дії від імені такого резидента Дія Сіті відповідно до відомостей ЄДРПОУ, або представником резидента Дія Сіті за довіреністю за відсутності в нього повноважень на вчинення відповідних дій.
22. Зміст відомостей про резидента Дія Сіті в ЄДРПОУ перевіряється апеляційною комісією шляхом пошуку у зазначеному Реєстрі за ідентифікаційним кодом резидента Дія Сіті як юридичної особи та перегляду результатів такого пошуку.
23. Повноваження представника резидента Дія Сіті підтверджуються шляхом перевірки апеляційною комісією доданої до скарги довіреності (її копії) та/або інформації з ЄДРПОУ.
24. У разі прийняття оскаржуваного рішення з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 9 Закону, апеляційна комісія проводить перевірку відповідності резидента Дія Сіті вимогам, встановленим пунктами 2 – 4 частини першої статті 5 Закону, на підставі його звіту про відповідність та/або незалежного висновку. Для цього апеляційна комісія з урахуванням доводів скарги проводить перевірку тверджень резидента Дія Сіті, які містяться у звіті про відповідність, у висновках про отримання обґрунтованої впевненості щодо відповідності кожного з тверджень, викладених в незалежному висновку суб’єкта аудиторської діяльності, на відповідність вимогам, визначеним пунктами 2 – 4 частини першої статті 5 Закону для такого резидента Дія Сіті.
25. У разі прийняття оскаржуваного рішення з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 9 Закону, апеляційна комісія з урахуванням доводів скарги проводить перевірку відповідності резидента Дія Сіті вимозі, визначеній в пункті 1 або 5 частини першої 5 Закону, невідповідність якій (згідно з оскаржуваним рішенням) стала підставою для втрати статусу резидента Дія Сіті.
26. Відповідність резидента Дія Сіті вимогам, визначеним пунктами 1 та 5 частини першої статті 5 Закону, встановлюється шляхом перевірки відомостей про нього, що містяться в державних реєстрах, базах даних, інформаційних системах, держателями яких є державні органи, компетентні органи іноземних держав та міжнародні міжурядові організації, надсилання запитів зазначеним органам і організаціям та перевірки отриманих від них відомостей з урахуванням доводів скарги.
27. На вимогу апеляційної комісії Мінцифри проводить перевірку відомостей про резидента Дія Сіті, що містяться в державних реєстрах, базах даних, інформаційних системах, держателями яких є державні органи, компетентні органи іноземних держав та міжнародні міжурядові організації. Мінцифри надає отриману інформацію апеляційній комісії в день її отримання шляхом надсилання на адресу електронної пошти членів апеляційної комісії.
Апеляційна комісія з метою перевірки відповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним пунктами 1 та 5 частини першої статті 5 Закону, має право надсилати запити до державних органів, компетентних органів іноземних держав, міжнародних міжурядових організацій. У разі отримання відповідного запиту запитувана інформація надається невідкладно, але не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня отримання запиту.
28. За наявності у Мінцифри автоматизованих засобів отримання від державних органів, компетентних органів іноземних держав та міжнародних міжурядових організацій, з державних реєстрів, баз даних, інформаційних систем, держателями яких вони є, відомостей про резидента Дія Сіті, аналізу та порівняння таких відомостей Мінцифри отримує запитувану згідно з пунктом 27 цього Порядку інформацію за допомогою таких засобів.
29. Якщо до прийняття апеляційною комісією рішення за результатами розгляду скарги усунуто підставу, передбачену пунктом 3 частини першої статті 9 Закону, про що резидент Дія Сіті повідомив апеляційній комісії у спосіб, визначений пунктом 4 цього Порядку, що підтверджується інформацією, отриманою з державних реєстрів, баз даних, інформаційних систем, держателями яких є державні органи, компетентні органи іноземних держав чи міжнародні міжурядові організації, або безпосередньо від компетентних органів іноземних держав, міжнародних міжурядових організацій чи державних органів, відповідно до пунктів 26 – 28 цього Порядку, вважається, що така підстава не виникала.
30. У разі прийняття оскаржуваного рішення з підстав, передбачених пунктами 4 і 5 частини першої статті 9 Закону, апеляційна комісія з урахуванням доводів скарги проводить перевірку та аналіз:
1) фактів подання резидентом Дія Сіті Мінцифри звітів про відповідність та/або незалежних висновків, зокрема тих, що повернуто без розгляду;
2) дат подання резидентом Дія Сіті Мінцифри звітів про відповідність та/або незалежних висновків, зокрема тих, що повернуто без розгляду;
3) відповідності фактичних дат подання звітів про відповідність та/або незалежних висновків строкам, визначеним Законом;
4) обґрунтованість рішень Мінцифри про повернення без розгляду звітів про відповідність та/або незалежних висновків (якщо такі рішення приймалися щодо резидента Дія Сіті).
31. Апеляційна комісія припиняє розгляд скарги без прийняття рішення щодо оскаржуваного рішення в таких випадках:
1) за заявою резидента Дія Сіті про відкликання скарги, поданої у спосіб, передбачений пунктом 4 цього Порядку;
2) якщо резидент Дія Сіті оскаржив оскаржуване рішення до суду та письмово повідомив про це в порядку, визначеному пунктом 4 цього Порядку.
32. За результатами розгляду скарги апеляційна комісія приймає вмотивоване рішення про скасування, зміну або залишення оскаржуваного рішення без змін.
33. Апеляційна комісія приймає рішення про залишення оскаржуваного рішення без змін у таких випадках:
- якщо під час перевірки скарги встановлена наявність хоча б однієї із обставин, передбачених пунктом 21 цього Порядку;
- якщо під час розгляду скарги встановлена наявність всіх підстав для втрати статусу резидента Дія Сіті, зазначених в оскаржуваному рішенні, і не виявлено помилок та/або прогалин у мотивувальній частині оскаржуваного рішення.
34. Апеляційна комісія приймає рішення про скасування оскаржуваного рішення, якщо під час розгляду скарги встановлено, що відсутні всі підстави для втрати статусу резидента Дія Сіті, зазначені в оскаржуваному рішенні.
35. Апеляційна комісія приймає рішення про зміну оскаржуваного рішення та викладає його в новій редакції у таких випадках:
- якщо під час розгляду скарги встановлено, що відсутні окремі підстави для втрати статусу резидента Дія Сіті, зазначені в оскаржуваному рішенні, проте наявні інші підстави для втрати статусу резидента Дія Сіті, зазначені в оскаржуваному рішенні;
- якщо під час розгляду скарги встановлено, що наявні всі підстави для втрати статусу резидента Дія Сіті, зазначені в оскаржуваному рішенні, проте виявлено помилки та/або прогалини в мотивувальній частині оскаржуваного рішення.
36. У разі коли протягом передбаченого Законом та цим Порядком строку для розгляду скарги апеляційна комісія не прийняла рішення про скасування чи зміну рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті, вважається, що апеляційна комісія прийняла рішення про залишення рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті без змін.
37. Протягом трьох робочих днів з дня прийняття апеляційною комісією рішення про скасування, зміну або залишення рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті без змін таке рішення публікується на офіційному веб-сайті Мінцифри та одночасно надсилається в електронній формі з електронним підписом голови апеляційної комісії, накладеним з дотриманням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги”, на адресу електронної пошти резидента Дія Сіті, зазначену в реєстрі Дія Сіті.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 грудня 2022 р. № 1492
ПОРЯДОК
подання та розгляду звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку
1. Цей Порядок визначає форму, порядок подання та розгляду Мінцифри звіту про відповідність резидента Дія Сіті вимогам Закону України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (далі – звіт про відповідність) і механізм подання та розгляду Мінцифри незалежного висновку.
2. Терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (далі – Закон).
3. Резидент Дія Сіті зобов’язаний подати до Мінцифри звіт про відповідність за формою згідно з додатком до цього Порядку та додані до нього документи у строки, визначені статтею 13 Закону.
4. Звіт про відповідність та додані до нього документи подаються в електронній формі з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги” в один із таких способів:
- через державний веб-портал правового режиму Дія Сіті (city.diia.gov.ua);
- шляхом надсилання на адресу розміщеної на офіційному веб-сайті Мінцифри в Інтернеті електронної пошти, призначеної для комунікації із заявниками та резидентами Дія Сіті (далі – електронна пошта Мінцифри).
5. Звіт про відповідність та додані до нього документи викладаються державною мовою.
У разі подання звіту про відповідність шляхом його надсилання на електронну пошту Мінцифри такий звіт повинен подаватися в машинозчитуваному форматі.
До звіту про відповідність, який подається від імені резидента Дія Сіті представником за довіреністю, додається довіреність або її копія, засвідчена уповноваженою особою резидента Дія Сіті.
На звіт про відповідність накладається електронний підпис з дотриманням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги” керівника резидента Дія Сіті або особи, яка може вчиняти дії від імені резидента Дія Сіті, зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), або представника резидента Дія Сіті за довіреністю.
6. У випадках, передбачених Законом, резидент Дія Сіті зобов’язаний додати до звіту про відповідність незалежний висновок, наданий суб’єктом аудиторської діяльності за результатами перевірки тверджень резидента Дія Сіті, викладених у його звіті про відповідність за певний період.
У випадку, передбаченому абзацом четвертим частини другої статті 13 Закону, резидент Дія Сіті зобов’язаний подати протягом 60 днів з дня отримання такого запиту до Мінцифри окремо від звіту незалежний висновок, наданий суб’єктом аудиторської діяльності за результатами перевірки тверджень резидента Дія Сіті, викладених у його початковому звіті.
На незалежний висновок накладається електронний підпис з дотриманням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги” керівника суб’єкта аудиторської діяльності або особи, яка може вчиняти дії від його імені, зазначеної в Єдиному державному реєстрі.
7. Звіт про відповідність повинен містити:
1) повне найменування резидента Дія Сіті та його ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;
2) період, за який надається звіт;
3) відомості про подання чи неподання незалежного висновку, наданого суб’єктом аудиторської діяльності за результатами перевірки тверджень, викладених в цьому звіті;
4) відомості, визначені частиною четвертою статті 13 Закону.
У разі невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним в статті 5 Закону, подається відповідна інформація про невідповідність резидента Дія Сіті одній чи кільком таким вимогам.
8. Датою надходження до Мінцифри звіту про відповідність та доданих до нього документів вважається дата надіслання на адресу електронної пошти резидента Дія Сіті автоматично згенерованого електронного повідомлення про отримання звіту про відповідність та доданих до нього документів.
9. У разі подання незалежного висновку згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону датою надходження незалежного висновку до Мінцифри вважається дата надіслання на адресу електронної пошти резидента Дія Сіті автоматично згенерованого електронного повідомлення про його отримання.
10. У разі коли звіт про відповідність та/або додані до нього документи, або незалежний висновок, поданий окремо від звіту про відповідність згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону, не дають змоги однозначно встановити зміст зазначених у них відомостей, зокрема у зв’язку з пошкодженням або виправленням таких відомостей, вважається, що відповідні відомості відсутні у документі.
11. Розгляд Мінцифри звіту про відповідність та доданих до нього документів включає такі етапи:
1) перевірка звіту про відповідність та доданих до нього документів або незалежного висновку, поданого окремо від звіту про відповідність згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону (далі – перевірка документів);
2) перевірка відповідності резидента Дія Сіті вимогам, встановленим пунктами 2 – 4 частини першої статті 5 Закону (а для резидента Дія Сіті, який набув такого статусу відповідно до частини третьої статті 5 Закону, – також пунктом 3 частини третьої цієї статті) на підставі поданих звіту про відповідність та незалежного висновку (далі – перевірка кваліфікаційних вимог);
3) перевірка відповідності резидента Дія Сіті вимогам, передбаченим пунктами 1 та 5 частини першої статті 5 Закону (далі – перевірка формальних вимог).
12. Мінцифри проводить перевірку звіту про відповідність та доданих до нього документів або незалежного висновку, поданого окремо від звіту про відповідність згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону, протягом п’яти робочих днів з дня їх надходження.
13. За результатами перевірки документів Мінцифри приймає рішення про повернення звіту про відповідність та доданих до нього документів без розгляду за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) звіт про відповідність та/або додані до нього документи подано з порушенням вимог цього Порядку;
2) звіт про відповідність подано особою, яка не є керівником резидента Дія Сіті, чи особою, яка не може вчиняти дії від імені резидента Дія Сіті відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру, або представником резидента Дія Сіті за довіреністю за відсутності в нього повноважень на вчинення відповідних дій;
3) звіт про відповідність не містить всіх запевнень, тверджень чи інших відомостей, які необхідно подавати згідно із Законом та цим Порядком.
14. Якщо здійснюється розгляд звіту про відповідність, який не є початковим звітом про відповідність резидента Дія Сіті, що набув такого статусу відповідно до частини третьої статті 5 Закону, Мінцифри приймає рішення про повернення звіту про відповідність без розгляду також за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) до звіту про відповідність не додано незалежний висновок;
2) особа, яка наклала на незалежний висновок електронний підпис з дотриманням вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги”, не є керівником суб’єкта аудиторської діяльності чи особою, яка може вчиняти дії від його імені, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру;
3) суб’єкт аудиторської діяльності відповідно до даних Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності не належить до переліку осіб, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності;
4) у незалежному висновку відсутня інформація щодо правил (методик), застосованих суб’єктом аудиторської діяльності в процесі перевірки тверджень резидента Дія Сіті, зазначених в його звіті про відповідність, зокрема щодо вибірки документів, на підставі яких розраховані зазначені у звіті про відповідність твердження резидента Дія Сіті та які були надані суб’єкту аудиторської діяльності для перевірки;
5) у незалежному висновку відсутня інформація про обґрунтовану впевненість щодо відповідності кожного з тверджень, які містяться у звіті про відповідність резидента Дія Сіті, даним бухгалтерського обліку, що підтверджені документами, на підставі яких ведеться такий облік та надаються такі твердження.
15. У разі подання незалежного висновку окремо від звіту про відповідність згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону, Мінцифри приймає рішення про повернення незалежного висновку без розгляду за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених підпунктами 2 – 5 пункту 14 цього Порядку.
16. Зміст відомостей про резидента Дія Сіті та суб’єкта аудиторської діяльності в Єдиному державному реєстрі і Реєстрі аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності перевіряється шляхом пошуку у відповідних реєстрах за ідентифікаційними кодами резидента Дія Сіті і суб’єкта аудиторської діяльності як юридичних осіб та перегляду результатів такого пошуку.
17. Повноваження представника резидента Дія Сіті підтверджуються шляхом перевірки інформації з Єдиного державного реєстру, якщо звіт про відповідність подається особою, яка може вчиняти дії від імені резидента Дія Сіті відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру та доданої до звіту про відповідність довіреності (її копії), якщо звіт про відповідність подається представником за довіреністю.
Повноваження особи, електронний підпис якої накладено на незалежний висновок, підтверджуються шляхом перевірки інформації з Єдиного державного реєстру.
18. За наявності у Мінцифри автоматизованих засобів аналізу звіту, отримання та аналізу відомостей з Єдиного державного реєстру, такий аналіз проводиться з використанням зазначених засобів.
19. У разі виявлення підстав для повернення без розгляду звіту про відповідність (у разі подання незалежного висновку окремо від звіту про відповідність згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону – незалежного висновку) Мінцифри протягом п’яти робочих днів з дня надходження відповідного документа приймає і надсилає рішення резиденту Дія Сіті на адресу його електронної пошти, зазначену в реєстрі Дія Сіті, разом з обґрунтованим поясненням підстав повернення звіту про відповідність або незалежного висновку без розгляду, яке має містити конкретні факти, що підтверджують наявність таких підстав.
20. У разі прийняття Мінцифри рішення про повернення без розгляду звіту про відповідність або незалежного висновку (у разі подання незалежного висновку окремо від звіту про відповідність згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону) вважається, що резидент Дія Сіті не подавав відповідний документ.
21. Рішення Мінцифри про повернення без розгляду звіту про відповідність (у разі подання незалежного висновку окремо від звіту про відповідність згідно з абзацами четвертим – шостим частини другої статті 13 Закону – незалежного висновку) публікується на офіційному веб-сайті Мінцифри не пізніше наступного робочого дня з дня його прийняття.
22. Якщо звіт про відповідність не було повернуто без розгляду, Мінцифри проводить перевірку кваліфікаційних вимог протягом п’яти робочих днів з дня надходження звіту про відповідність.
23. На етапі перевірки кваліфікаційних вимог Мінцифри здійснюється порівняння кожного з тверджень резидента Дія Сіті, які містяться у звіті про відповідність, та вимог, визначених пунктами 2 – 4 частини першої статті 5 Закону для такого резидента Дія Сіті (для резидента Дія Сіті, який набув цього статусу відповідно до частини третьої статті 5 Закону, – також вимог пункту 3 частини третьої цієї статті).
24. За наявності у Мінцифри автоматизованих засобів аналізу та порівняння тверджень резидента Дія Сіті та вимог, визначених пунктами 2 – 4 частини першої, пунктом 3 частини третьої статті 5 Закону, перевірка кваліфікаційних вимог здійснюється з використанням зазначених засобів.
25. Якщо за результатами перевірки кваліфікаційних вимог встановлено наявність ознак невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним пунктами 2 – 4 частини першої статті 5 Закону, Мінцифри приймає рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідного звіту про відповідність або незалежного висновку.
26. Якщо звіт про відповідність не було повернуто без розгляду, Мінцифри здійснює перевірку формальних вимог:
протягом 20 робочих днів з дня надходження звіту про відповідність, якщо звіт про відповідність містить інформацію про невідповідність резидента Дія Сіті вимогам, передбаченим пунктами 1 та/або 5 частини першої статті 5 Закону;
протягом одного року з дня надходження звіту про відповідність, якщо звіт містить запевнення про відповідність резидента Дія Сіті вимогам, передбаченим пунктами 1 та 5 частини першої статті 5 Закону.
27. Під час перевірки формальних вимог Мінцифри проводиться перевірка наявності таких підстав для втрати статусу резидента Дія Сіті:
1) у статуті резидента Дія Сіті та відомостях про нього, що містяться у Єдиному державному реєстрі, відсутня інформація про провадження ним хоча б одного із видів діяльності, передбачених частиною четвертою статті 5 Закону;
2) щодо резидента Дія Сіті наявні обставини, передбачені частиною другою статті 5 Закону.
28. Відповідність резидента Дія Сіті вимогам, передбаченим пунктами 1 та 5 частини першої статті 5 Закону, встановлюється шляхом перевірки відомостей про нього, що міститься в державних реєстрах, базах даних, інформаційних системах, держателями яких є державні органи, компетентні органи іноземних держав та міжнародні міжурядові організації, надсилання запитів таким органам та організаціям, і перевірки отриманих від них відомостей.
29. За наявності у Мінцифри автоматизованих засобів отримання, аналізу та порівняння відомостей про резидента Дія Сіті від державних органів, компетентних органів іноземних держав та міжнародних міжурядових організацій з державних реєстрів, баз даних, інформаційних систем, держателями яких вони є, перевірка формальних вимог проводиться з використанням зазначених засобів.
30. У разі коли на дату проведення Мінцифри перевірки формальних вимог у статуті резидента Дія Сіті та/або у відомостях про нього, що містяться у Єдиному державному реєстрі, наявна інформація про хоча б один із видів діяльності, передбачених частиною четвертою статті 5 Закону, вважається, що такий резидент Дія Сіті відповідає вимозі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 5 Закону.
31. Якщо на дату перевірки Мінцифри відомостей про резидента Дія Сіті, що містяться в державних реєстрах, базах даних, інформаційних системах, або на дату, зазначену у відповіді, наданій державним органом, компетентним органом іноземної держави або міжнародною міжурядовою організацією на запит Мінцифри, встановлено відповідність/ невідповідність резидента Дія Сіті вимогам, передбаченим статтею 5 Закону, вважається, що такий резидент Дія Сіті відповідає/не відповідає таким вимогам.
32. Мінцифри протягом п’яти робочих днів з дня отримання інформації про ознаки наявності у резидента Дія Сіті обставин, що свідчать про його невідповідність вимогам пунктів 1 та/або 5 частини першої статті 5 Закону, надсилає електронне повідомлення, щодо якого резидент Дія Сіті має право надати пояснення, відповідно до частини третьої статті 9 Закону.
33. Якщо до прийняття Мінцифри рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті усунуто обставини, що свідчать про його невідповідність вимогам пунктів 1 та/або 5 частини першої статті 5 Закону, про що резидентом Дія Сіті повідомлено Мінцифри, Мінцифри перевіряє таку інформацію способами, передбаченими пунктами 28 і 29 цього Порядку.
Якщо усунення таких обставин підтверджено інформацією, отриманою Мінцифри у спосіб, визначений частиною п’ятою статті 9 Закону, вважається, що відповідна підстава для прийняття рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті не виникала.
34. У разі невідповідності резидента Дія Сіті встановленим Законом вимогам Мінцифри приймає рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті у порядку, визначеному Законом.