КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 04 лютого 2023 р. № 101
Київ
Про затвердження Порядку визначення підприємств оборонно-промислового комплексу, які є боржниками у виконавчих провадженнях, вчинення виконавчих дій за якими зупиняється у період воєнного стану
Відповідно до пункту 102 розділу ХІІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про виконавче провадження” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок визначення підприємств оборонно-промислового комплексу, які є боржниками у виконавчих провадженнях, вчинення виконавчих дій за якими зупиняється у період воєнного стану, що додається.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 лютого 2023 р. № 101
ПОРЯДОК
визначення підприємств оборонно-промислового комплексу, які є боржниками у виконавчих провадженнях, вчинення виконавчих дій за якими зупиняється у період воєнного стану
1. Цей Порядок встановлює процедуру визначення підприємств оборонно-промислового комплексу, які є боржниками у виконавчих провадженнях, вчинення виконавчих дій за якими зупиняється у період воєнного стану.
2. У цьому Порядку під підприємством оборонно-промислового комплексу (далі — підприємство) слід розуміти підприємство, що розробляє та/або виробляє, та/або модернізує, та/або ремонтує, та/або утилізує продукцію військового призначення, та/або надає послуги в інтересах оборони для оснащення та матеріального забезпечення сил безпеки і оборони, та/або здійснює постачання товарів військового призначення та подвійного використання, надання послуг військового призначення під час військово-технічного співробітництва України з іншими державами.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про оборонні закупівлі”.
3. Перелік підприємств, які є боржниками у виконавчих провадженнях, вчинення виконавчих дій за якими зупиняється у період воєнного стану (далі — перелік), визначається Мінстратегпромом.
4. Діяльність, пов’язана із створенням, збереженням, обробкою інформації з обмеженим доступом, що міститься у переліку, провадиться відповідно до Законів України “Про інформацію”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про державну таємницю” та “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”.
5. Критеріями включення підприємства до переліку є:
- перебування підприємства у процесі виконання державного контракту (договору), укладеного ним з державним замовником у сфері оборони, або залучення підприємства на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних договорів (контрактів), до виконання такого державного контракту (договору);
- включення підприємства до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів).
Підприємство включається до переліку за умови відповідності одночасно обом зазначеним критеріям.
6. Включення підприємства до переліку здійснюється на підставі заяви, поданої суб’єктом управління об’єктами державної власності, до сфери управління якого належить підприємство (щодо державних підприємств), керівником або органом, уповноваженим власником (власниками) відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів (щодо інших підприємств) (далі — заявник).
7. До заяви додаються:
- відомості про укладений підприємством з державним замовником у сфері оборони державний контракт (договір), який перебуває у процесі виконання, або про залучення підприємства на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних договорів (контрактів), до виконання такого державного контракту (договору);
- лист державного замовника у сфері оборони про підтвердження укладення з підприємством державного контракту (договору), який перебуває у процесі виконання, а у разі залучення підприємства на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних договорів (контрактів), до виконання такого державного контракту (договору) — лист про підтвердження його залучення.
Заява та додані до неї документи подаються до Мінстратегпрому в паперовій чи електронній (з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника) формі з дотриманням вимог Законів України “Про інформацію”, “Про державну таємницю” разом із супровідним листом.
8. До включення підприємства до переліку Мінстратегпром забезпечує проведення перевірки інформації, яка міститься у поданих заявником документах.
Підприємство не може бути включено до переліку без проведення Мінстратегпромом перевірки інформації у відповідних державних реєстрах.
9. Мінстратегпром протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви та доданих до неї документів забезпечує їх розгляд та приймає рішення про включення або про відмову у включенні підприємства до переліку, про що видається відповідний наказ.
Копія наказу надсилається заявнику протягом п’яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення з дотриманням вимог Законів України “Про інформацію”, “Про державну таємницю” разом із супровідним листом.
10. Підставою для відмови у включенні підприємства до переліку є невідповідність критеріям, визначеним у пункті 5 цього Порядку, відсутність обов’язкових для подання документів, передбачених у пункті 7 цього Порядку, їх невідповідність інформації у державних реєстрах.
11. Мінстратегпром приймає рішення про виключення підприємства з переліку в разі:
- подання підприємством заяви про виключення його з переліку у зв’язку з невідповідністю умовам, передбаченим пунктами 5 і 7 цього Порядку;
- подання державним замовником у сфері оборони заяви про припинення державного контракту (договору), укладеного ним з підприємством;
- наявності висновку Мінстратегпрому про відсутність підстав для його перебування в переліку.
Рішення про виключення підприємства з переліку оформляється наказом Мінстратегпрому, копії якого надсилаються органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю та заявнику протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення з дотриманням вимог Законів України “Про інформацію”, “Про державну таємницю” разом із супровідним листом.
12. Рішення про відмову у включенні підприємства до переліку або його виключення з переліку можуть бути оскаржені в суді.
13. Документи, подані заявником для включення підприємства до переліку, та рішення про включення або про відмову у включенні, або виключення підприємства з переліку зберігаються Мінстратегпромом в окремій справі протягом строку, визначеного законодавством.