КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2023 р. № 154
Київ
Про затвердження Технічного регламенту аерозольних розпилювачів
Відповідно до статті 5 Закону України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Технічний регламент аерозольних розпилювачів, що додається.
2. Міністерству внутрішніх справ забезпечити впровадження затвердженого цією постановою Технічного регламенту аерозольних розпилювачів.
3. Установити, що надання на ринку аерозольних розпилювачів, що введені в обіг до дня набрання чинності цією постановою, не може бути заборонено або обмежено з причини невідповідності такої продукції вимогам Технічного регламенту аерозольних розпилювачів, затвердженого цією постановою.
4. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1057 “Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України здійснюють функції технічного регулювання” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 102, ст. 3519; 2020 р., № 11, ст. 434) і від 28 грудня 2016 р. № 1069 “Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 50, ст. 1550) зміни, що додаються.
5. Ця постанова набирає чинності через дев’ять місяців з дня її опублікування.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2023 р. № 154
ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
аерозольних розпилювачів
1. Технічний регламент аерозольних розпилювачів розроблено на основі Директиви Ради 75/324/ЄЕС від 20 травня 1975 р. про наближення законодавства держав – членів ЄС стосовно аерозольних розпилювачів.
Дія Технічного регламенту поширюється на аерозольні розпилювачі, зазначені в абзаці другому пункту 2, крім:
аерозольних розпилювачів із максимальною місткістю до
50 мілілітрів;
аерозольних розпилювачів із максимальною місткістю понад установленої в пунктах 3.1, 4.1.1, 4.2.1, 5.1 та 5.2 додатка 1.
2. Терміни, що вживаються в Технічному регламенті, мають таке значення:
аерозольний розпилювач — продукція, що складається з ємності одноразового використання, виготовленої з металу, скла або пластмаси, яка містить стиснений, зріджений або розчинений під тиском газ із рідиною, пастою або порошком чи без них, і оснащеної випускним пристроєм, який вивільняє її вміст у вигляді твердих чи рідких частинок, завислих у газі, піні, пасті чи порошку, або в рідкому чи газоподібному стані;
символ “ɜ” (перевернутий епсилон) — знак відповідності технічним регламентам, який має форму згідно з додатком 2 та маркування, що свідчить про відповідність аерозольного розпилювача застосовним вимогам цього Технічного регламенту.
У цьому Технічному регламенті та додатку 1 до нього терміни “введення в обіг”, “випробування”, “надання на ринку”, “продукція”, “ризик”, “суб’єкти господарювання” вживаються в значенні, наведеному в Законі України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”; термін “стандарт” — у значенні, наведеному в Законі України “Про стандартизацію”; термін “споживач” — у значенні, наведеному в Законі України “Про захист прав споживачів”; термін “користувач” — у значенні, наведеному в Законі України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”; термін “державний ринковий нагляд” — у значенні, наведеному в Законі України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”.
3. Суб’єкт господарювання, що вводить в обіг аерозольні розпилювачі, повинен маркувати їх символом “ɜ” згідно з додатком 2, що свідчить про відповідність вимогам цього Технічного регламенту та додатка 1 до нього.
4. Надання на ринку аерозольних розпилювачів, що відповідають вимогам цього Технічного регламенту та додатка 1 до нього, не може бути заборонено або обмежено.
5. На кожний аерозольний розпилювач наносяться такі дані (нанесені дані повинні бути видимими, розбірливими і незмивними):
а) найменування або зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та поштова адреса суб’єкта господарювання, що вводить в обіг аерозольний розпилювач;
б) символ “ɜ” згідно з додатком 2;
в) кодове позначення, яке дає змогу ідентифікувати партію одного типу аерозольного розпилювача;
г) відомості, зазначені в пункті 2.2 додатка 1 до цього Технічного регламенту;
ґ) масу та місткість нетто.
Якщо зазначені дані неможливо нанести на аерозольний розпилювач із загальною місткістю до 150 мілілітрів включно у зв’язку з його малими розмірами, такі дані наносяться на етикетку, що кріпиться до нього.
6. Якщо аерозольний розпилювач містить легкозаймисті компоненти, визначені в пункті 1.10 додатка 1 до цього Технічного регламенту, і аерозоль не належить до надзвичайно займистого або легкозаймистого згідно з пунктом 1.11 додатка 1 до цього Технічного регламенту, у маркуванні повинен бути видимим, розбірливим і незмивним напис, який вказує на кількість легкозаймистих речовин, що містяться в аерозольному розпилювачі:
“Х відсотків маси вмісту є легкозаймистими”.
7. Надання на ринку аерозольних розпилювачів дозволяється лише за умови нанесення написів у маркуванні державною мовою.
8. Нанесення на аерозольний розпилювач маркувань та написів, які не відповідають значенню та формі символу “ɜ” згідно з додатком 2, забороняється.
9. Державний ринковий нагляд за аерозольними розпилювачами здійснюється відповідно до законодавства.
10. Таблицю відповідності положень Директиви Ради 75/324/ЄЕС від 20 травня 1975 р. про наближення законодавства держав — членів ЄС стосовно аерозольних розпилювачів та положень цього Технічного регламенту надано в додатку 3.