МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 10.03.2023 р. № 106
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 березня 2023 р. за № 512/39568
Про затвердження критеріїв визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки в сфері культури та інформаційній сфері
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Критерії визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки в сфері культури;
Критерії визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки в інформаційній сфері.
2. Установити, що підприємства, установи та організації визначаються такими, що мають важливе значення для галузей національної економіки в сфері культури та інформаційній сфері, у разі відповідності їх одному чи більше критеріям, затверджених цим наказом.
3. Управлінню по роботі з персоналом (Сидорова Л. О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, окрім пунктів 3 – 7 Критеріїв визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки в інформаційній сфері, затверджених цим наказом, які набирають чинності одночасно з набранням чинності Законом України “Про медіа”, але не раніше дня офіційного опублікування цього наказу.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Лещука Ю. В.
Міністр
Олександр ТКАЧЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України
10 березня 2023 року № 106
Критерії
визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки в сфері культури
1. Підприємства, установи та організації, яким надано статус національного відповідно до законодавства.
2. Підприємства, установи та організації за якими закріплене державне майно на праві господарського відання чи праві оперативного управління, функції з управління якими здійснює МКІП, з урахуванням особливостей визначених Законом України “Про управління об’єктами державної власності”.
3. Підприємства, установи та організації, що провадять діяльність у сфері культури і впродовж попереднього календарного року реалізували не менше 500 циркових вистав в не менш ніж 10 областях України, та/або мають художньо-артистичний персонал у кількості не менше 100 штатних одиниць та/або мають на обліку не менше 50 циркових номерів різних жанрів.
4. Підприємства, установи та організації, що провадять освітню діяльність у сфері культури, та забезпечують здобуття мистецької освіти.
5. Суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері культури та креативних індустрій, впродовж попереднього календарного року забезпечено реалізацію не менше 2 проєктів зі створення, репрезентації, промоції та збуту національного культурного та креативного продукту в Україні та/або за кордоном (у тому числі, національні стенди і павільйони, виставки, фестивалі, гастролі, концерти, інші масштабні культурно-мистецькі заходи); при цьому такі суб’єкти зареєстровані на території України не пізніше 01 січня 2022 року та здійснюють основну економічну діяльність за видами, які належать до креативних індустрій, згідно з Переліком видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 265 “Про затвердження видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій”.
6. Здійснення підприємствами, установами чи організаціями, основною діяльністю яких є діяльність, пов’язана з підтримкою проєктів, заходів з підтримки проєктів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій шляхом надання грантів юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, стипендій фізичним особам.
7. Підприємства, установи та організації, що формують та зберігають державну частину Музейного фонду України, Державний бібліотечний фонд України та/або Національний архівний фонд України.
8. Здійснення підприємствами, установами та організаціями, що провадять діяльність у сфері культури, науково-методичного та/або методичного забезпечення установ, підприємств, організацій сфери культури по всій території України.
9. Забезпечення підприємствами, установами та організаціями, що провадять діяльність у сфері культури, відповідно до законодавства у сфері книговидавничої справи в Україні підтримки книговидавничої справи, розвиток мереж розповсюдження вітчизняної видавничої продукції та формування єдиного книжкового ринку в Україні, зокрема шляхом реалізації механізмів надання грантів та державних субсидій суб’єктам господарювання у видавничій сфері, забезпечення підготовки, видання та доставки книжкових видань.
Начальник управління
по роботі з персоналом
Леся СИДОРОВА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України
10 березня 2023 року № 106
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 березня 2023 р. за № 513/39569
Критерії
визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки в інформаційній сфері
1. Підприємства, установи та організації, що провадять діяльність в інформаційній сфері, та яким надано статус національного відповідно до законодавства.
2. Підприємства, установи та організації, що провадять діяльність в інформаційній сфері, та є операторами критичної інфраструктури.
3. Підприємства, установи та організації, що забезпечують виробництво аудіовізуальних творів для телеканалів та/або їх трансляцію на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації – цілодобовому інформаційному марафоні “Єдині новини #UAразом” відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 року “Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану”, введеного в дію Указом Президента України від 19 березня 2022 року № 152.
4. Підприємства, установи та організації, що є суб’єктами у сфері парламентського мовлення.
5. Підприємства, установи та організації, що є суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа-сервісів іномовлення.
6. Підприємства, установи та організації, що забезпечують виготовлення офіційних друкованих видань Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів, центральних органів виконавчої влади, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування, що видаються з метою офіційного опублікування нормативно-правових актів, рішень цих органів та інформації, які підлягають обов’язковому оприлюдненню в установленому порядку.
7. Провайдери програмної послуги (провайдери аудіовізуальних сервісів), що діють на підставі ліцензії провайдера програмної послуги або реєстрації суб’єкта у сфері медіа, та мають не менше ніж 50 відсотків програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в електронних комунікаційних мережах.
8. Підприємства, що належать до сфери управління МКІП, основною метою діяльності яких є забезпечення реалізації проєктів та програм МКІП з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, здійснення заходів у сфері захисту національного інформаційного простору.
Начальник управління
по роботі з персоналом
Леся СИДОРОВА