КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 серпня 2023 р. № 859
Київ
Про внесення змін до Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1716 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 51, ст. 3354; 2019 р., № 49, ст. 1666; 2021 р., № 3, ст. 160), зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 серпня 2023 р. № 859
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності
1. Пункти 3, 31, 32 та 34 викласти в такій редакції:
“3. Фізична особа, яка є заявником, володільцем відповідного патенту або власником свідоцтва про державну реєстрацію промислового зразка або свідоцтва про реєстрацію компонування напівпровідникового виробу, сплачує кожен збір за дії, пов’язані з охороною прав на такі об’єкти, за винятком зборів за кодами 13300, 13400, 13700, 22200, 22400, 32100 і 32300 згідно з додатком, у розмірі:
10 відсотків установленого розміру збору згідно з додатком — у разі коли зазначені особи є винахідниками винаходу або авторами компонування напівпровідникового виробу;
20 відсотків установленого розміру збору згідно з додатком — у разі коли зазначені особи є винахідниками корисної моделі або авторами промислового зразка.
31. Неприбуткові установи та організації, які є заявниками чи володільцями патенту на винахід (корисну модель), сплачують кожен збір за дії, пов’язані з охороною прав на такі об’єкти, за винятком зборів за кодами 13300, 13400, 13500 і 13700 згідно з додатком, у розмірі:
12 відсотків установленого розміру збору згідно з додатком — у разі коли зазначені особи є заявниками за заявкою на винахід чи володільцями відповідного патенту;
30 відсотків установленого розміру збору згідно з додатком — у разі коли зазначені особи є заявниками за заявкою на корисну модель чи володільцями відповідного патенту.
32. У разі коли заявником чи володільцем патенту на винахід (корисну модель) є винахідник винаходу (корисної моделі) разом з неприбутковою установою чи організацією, кожен збір за дії, пов’язані з охороною прав на такі об’єкти, за винятком зборів за кодами 13300, 13400, 13500 і 13700 згідно з додатком, сплачується у розмірі:
15 відсотків установленого розміру збору згідно з додатком — у разі коли зазначені особи є заявниками за заявкою на винахід чи володільцями відповідного патенту;
40 відсотків установленого розміру збору згідно з додатком — в разі коли зазначені особи є заявниками за заявкою на корисну модель чи володільцями відповідного патенту.”;
“34. У разі подальшої протягом п’яти років з дати державної реєстрації винаходу (корисної моделі), промислового зразка або компонування напівпровідникового виробу передачі прав на відповідний патент чи свідоцтво особі, стосовно якої не застосовується зменшення розміру збору відповідно до пунктів 3, 31 і 32 цього Порядку, або включення такої особи до складу власників відповідного патенту чи свідоцтва, така передача або включення здійснюється за умови доплати зборів, сплачених за останні три роки перед такою передачею або включенням, до повного розміру, встановленого згідно з додатком.”.
2. Доповнити Порядок пунктом 35 такого змісту:
“35. У разі подання заявки на об’єкт інтелектуальної власності в електронній формі розміри зборів за кодами:
10100, 20100, 30100 і 50100 згідно з додатком сплачуються у розмірі 80 відсотків розміру, встановленого за відповідним кодом;
40100 або 40200 згідно з додатком — у розмірі 75 відсотків розміру, встановленого за відповідним кодом.
Розмір збору за подання заявки на об’єкт інтелектуальної власності в електронній формі визначається за розміром збору, до якого застосована підстава для зменшення/збільшення його розміру.”.
3. Абзац третій пункту 4 викласти в такій редакції:
“Надходження від зборів мають цільове призначення і в установленому Мінекономіки порядку використовуються виключно для забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності, в тому числі для фінансування заходів державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей), промислових зразків. Інформація про обсяг отриманих коштів, які надійшли на рахунки Національного органу інтелектуальної власності як збори, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного органу інтелектуальної власності в Інтернеті в режимі реального часу та повинна містити: код збору, вид збору, розмір надходження від збору. Звіти про використання надходжень від зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, оприлюднюються на офіційному
веб-сайті Національного органу інтелектуальної власності щокварталу до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, та щороку до 28 лютого.”.
4. Пункт 6 доповнити абзацом такого змісту:
“Відповідність розміру сплаченого збору встановленому розміру визначається на дату його сплати.”.
5. У пункті 7:
підпункти 1—3 викласти в такій редакції:
“1) повністю в разі:
сплати збору без подання заяви у строки, встановлені пунктом 6 цього Порядку;
визнання заяви такою, що вважається неподаною або не підлягає розгляду;
сплати збору згідно з додатком після закінчення встановленого законом строку;
2) частково — в разі сплати збору в розмірі більшому, ніж передбачено цим Порядком;
3) в установленому законом розмірі — в разі задоволення Апеляційною палатою заперечення повністю або частково;”;
доповнити пункт підпунктом 4 такого змісту:
“4) в інших випадках, установлених законодавством.”.
6. У пункті 10 слова “Національному органу інтелектуальної власності” замінити словами “Національним органом інтелектуальної власності”.
7. Додаток до Порядку викласти в такій редакції: