МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 20.09.2023 р. № 1692
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
04 жовтня 2023 р. за № 1745/40801
Про затвердження національних символів для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями, а також Правил та Вимог до них
Відповідно до частини другої статті 37 Закону України “Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів”, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Національні символи для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями;
Правила використання національних символів для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями;
Вимоги до національних символів для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями.
2. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.
Міністр
Микола СОЛЬСЬКИЙ
В. о. Голови
Державної служби України
з питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів
Вадим ЧАЙКОВСЬКИЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
20 вересня 2023 року № 1692
Національні символи для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями
1. Національний символ для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованою назвою місця походження товару
2. Національний символ для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованим географічним зазначенням
3. Національний символ для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованою традиційною гарантованою особливістю
Директор Департаменту державної
політики у сфері санітарних та
фітосанітарних заходів
Андрій ПИВОВАРОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
20 вересня 2023 року № 1692
Правила використання національних символів для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями
1. Ці Правила поширюються на сільськогосподарську продукцію, харчові продукти, призначені для споживання людиною, а також на інші споріднені з ними товари (далі – харчові продукти), визначені у статті 2 Закону України “Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів”, та яким надано правову охорону відповідно до цього Закону.
2. У цих Правилах терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України “Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів” (далі – Закон) та “Про правову охорону географічних зазначень”.
3. Національні символи для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями (далі – національні символи) наносяться на харчові продукти, для яких зареєстровано назву місця походження товару, географічне зазначення, традиційну гарантовану особливість, із додержанням вимог до відповідної схеми якості за умови відповідності такого товару специфікації.
4. Забороняється наносити на харчові продукти національні символи схеми якості, вимогам яких вони не відповідають.
5. Дозволяється наносити національні символи безпосередньо на упаковку, етикетку (стікер), кольєретку харчових продуктів, а за відсутності упаковки національні символи зазначаються у документі або повідомленні, що супроводжують харчові продукти.
6. Національні символи можуть використовуватися у рекламі або медіа при висвітленні інформації про зареєстровані назви місця походження товару, географічні зазначення, традиційні гарантовані особливості, або при наведенні інформації про схеми якості відповідно до Закону.
Директор Департаменту державної
політики у сфері санітарних та
фітосанітарних заходів
Андрій ПИВОВАРОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
20 вересня 2023 року № 1692
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
04 жовтня 2023 р. за № 1746/40802
Вимоги до національних символів для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованими назвами місця походження товару, географічними зазначеннями, традиційними гарантованими особливостями
1. Ці Вимоги поширюються на сільськогосподарську продукцію, харчові продукти, призначені для споживання людиною, а також на інші споріднені з ними товари (далі – харчові продукти), визначені у статті 2 Закону України “Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів” (далі – Закон), та яким надано правову охорону відповідно до Закону.
2. У цих Вимогах терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України “Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів” та “Про правову охорону географічних зазначень”.
3. Національні символи для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованою назвою місця походження товару, зареєстрованим географічним зазначенням, зареєстрованою традиційною гарантованою особливістю (далі – національні символи) складаються з графічного зображення та написів.
4. Національні символи мають форму еліпса і можуть використовуватися в будь-якому масштабі, враховуючи пропорції, які визначені в пунктах 6 – 10 цих Вимог, та із використанням кольорів, наведених у пункті 5 цих Вимог.
Мінімальні та максимальні розміри національних символів не обмежуються за умови, що текстові написи в національних символах залишаються видимими.
5. Кольори для відтворення національних символів мають такі значення:
жовтий-Pantone 012 C (R255 G237 B37); | |
зелений-Pantone 356 C (R0 G128 B55); | |
синій-Pantone 2935 C (R0 G74 B173); | |
червоний – Pantone Bright Red C (R255 G22 B22). |
6. Написи у складі національних символів виконуються літерами жовтого кольору шрифтом “Granaina”. Висота літер у абревіатурі у складі національних символів становить 1/4 горизонтального діаметра еліпса, а висота літер у інших написах – не менше 1/3 від висоти літер у абревіатурі.
Під час визначення відповідних відстаней та висоти літер виносні елементи літер зазначеного шрифту до уваги не беруться.
7. Відстань між національними символами та будь-якими текстовими чи графічними елементами на харчових продуктах, упаковці, етикетці (стікері), кольєретці, а за відсутності упаковки – у документі або повідомленні, що супроводжують сільськогосподарську продукцію або харчові продукти або посилаються на них, повинна становити не менше ніж 1/4 горизонтального радіуса еліпса.
8. Графічне зображення національного символу для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованою назвою місця походження товару складається з горизонтально розташованого еліпса червоного кольору, вертикальний та горизонтальний діаметр якого мають співвідношення 1:1,375, а ексцентриситет якого дорівнює 0,69. Зовнішній край дуги еліпса виконаний зубчастим, сторони кожного зубця розташовані під кутом 90 градусів одна до одної. По краю внутрішнього параметру еліпса виконані дві паралельні симетричні замкнені криві жовтого кольору, що повторюють форму еліпса.
Всередині кривих жовтого кольору виконаний обрис географічної карти держави Україна, що відповідає обрису Публічної кадастрової карти. Обрис виконаний двома рівновеликими кривими синього (зверху) та жовтого кольорів. Обрис виконаний симетрично до центру еліпса – перетину великої та малої осей еліпса. Величина обрису співвідноситься із величиною еліпса як 1:1,5.
Всередині обрису виконана абревіатура НМП.
Нижче обрису паралельно до дуги еліпса виконаний напис “назва місця походження”.
9. Графічне зображення національного символу для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованим географічним зазначенням складається з горизонтально розташованого еліпса синього кольору, вертикальний та горизонтальний діаметр якого мають співвідношення 1:1,375, а ексцентриситет якого дорівнює 0,69. Зовнішній край дуги еліпса виконаний зубчастим, сторони кожного зубця розташовані під кутом 90 градусів одна до одної. По краю внутрішнього параметру еліпса виконані дві паралельні симетричні замкнені криві жовтого кольору, що повторюють форму еліпса.
Всередині кривих жовтого кольору виконаний обрис географічної карти держави Україна, що відповідає обрису Публічної кадастрової карти. Обрис виконаний двома рівновеликими кривими синього (зверху) та жовтого кольорів. Обрис виконаний симетрично до центру еліпса – перетину великої та малої осей еліпса. Величина обрису співвідноситься із величиною еліпса як 1:1,5.
Всередині обрису виконана абревіатура ГЗ.
Нижче обрису паралельно до дуги еліпса виконаний напис “географічне зазначення”.
10. Графічне зображення національного символу для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із зареєстрованою традиційною гарантованою особливістю складається з горизонтально розташованого еліпса зеленого кольору, вертикальний та горизонтальний діаметр якого мають співвідношення 1:1,375, а ексцентриситет якого дорівнює 0,69. Зовнішній край дуги еліпса виконаний зубчастим, сторони кожного зубця розташовані під кутом 90 градусів одна до одної. По краю внутрішнього параметру еліпса виконані дві паралельні симетричні замкнені криві жовтого кольору, що повторюють форму еліпса.
Всередині кривих жовтого кольору виконаний обрис географічної карти держави Україна, що відповідає обрису Публічної кадастрової карти. Обрис виконаний двома рівновеликими кривими синього (зверху) та жовтого кольорів. Обрис виконаний симетрично до центру еліпса – перетину великої та малої осей еліпса. Величина обрису співвідноситься із величиною еліпса як 1:1,5.
Всередині обрису виконана абревіатура ТГО.
Нижче обрису паралельно до дуги еліпса виконаний напис “традиційна гарантована особливість”.
Директор Департаменту державної
політики у сфері санітарних та
фітосанітарних заходів
Андрій ПИВОВАРОВ