КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 листопада 2023 р. № 1229
Київ
Про внесення змін до Порядку постачання товарів оборонного призначення під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку постачання товарів оборонного призначення під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 р. № 345 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 44, ст. 1372; 2018 р., № 2, ст. 49, № 36, ст. 1266; 2021 р., № 20, ст. 855; 2022 р., № 80, ст. 4861; 2023 р., № 85, ст. 4919), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 листопада 2023 р. № 1229
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку постачання товарів оборонного призначення під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції
1. Абзац перший пункту 1 викласти в такій редакції:
“1. Цей Порядок визначає особливості механізму постачання (у тому числі прийняття на озброєння (постачання) в умовах особливого періоду, надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції (далі — особливий період) товарів оборонного призначення, що розроблені українськими підприємствами згідно з планами закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями, річними та трирічними планами закупівель, затвердженими переліками та обсягами закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони (далі — плани закупівель), за власні кошти таких підприємств або кошти іноземної держави, а також військової техніки іноземного виробництва.”.
2. Доповнити Порядок пунктами 151, 161 і 162 такого змісту:
“151. Під час воєнного стану за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технічних характеристик зразків товарів оборонного призначення у разі наявності нагальної потреби у перевірці робочої конструкторської документації, в ознайомленні з результатами випробувань державний замовник здійснює кодифікацію предмета постачання та вводить його до штатів і табелів.”;
“161. Під час воєнного стану після здійснення кодифікації зразків товарів оборонного призначення державний замовник включає їх до переліків та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.
162. Державний замовник у сфері оборони, служби державного замовника, а також військові частини, організації (установи, заклади), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів), можуть здійснювати закупівлю безпілотних літальних апаратів та безпілотних авіаційних комплексів, зокрема цивільного призначення та подвійного використання, які класифікуються як мікро (тактичні) та міні (тактичні поля бою), у тому числі призначених або переобладнаних для виконання спеціальних завдань із знищення цілей, а також тих, що в установленому порядку не були допущені до експлуатації або кодифіковані як предмет постачання.”.
3. Пункти 181, 221 та 231 викласти в такій редакції:
“181. Державний замовник протягом 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні за результатами експлуатації приймає рішення щодо необхідності приведення тактико-технічних характеристик зразків товарів оборонного призначення у відповідність з вимогами державного замовника або прийняття на озброєння (постачання).”;
“221.Під час воєнного стану за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технічних характеристик зразків товарів оборонного призначення, ознайомлення з результатами випробувань, проведених розробником, державний замовник у разі заінтересованості здійснює кодифікацію предмета постачання та вводить його до штатів і табелів.”;
“231. Під час воєнного стану у разі розроблення зразків товарів оборонного призначення за тактико-технічним завданням державного замовника, відповідності таких зразків товарів оборонного призначення основним вимогам тактико-технічного завдання на виконання дослідно-конструкторської роботи та після отримання позитивних результатів їх попередніх випробувань державний замовник здійснює кодифікацію предмета постачання та вводить його до штатів і табелів.”.
4. Доповнити Порядок пунктами 241, 242 та 261 такого змісту:
“241. Під час воєнного стану після здійснення кодифікації зразків товарів оборонного призначення державний замовник включає їх до переліків та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.
242. Державний замовник може здійснювати закупівлю безпілотних літальних апаратів та безпілотних авіаційних комплексів, зокрема цивільного призначення та подвійного використання, які класифікуються як мікро (тактичні) та міні (тактичні поля бою), у тому числі призначених або переобладнаних для виконання спеціальних завдань із знищення цілей, а також тих, що в установленому порядку не були допущені до експлуатації або кодифіковані як предмет постачання.”;
“261. Державний замовник протягом 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні за результатами експлуатації приймає рішення щодо необхідності приведення тактико-технічних характеристик зразків товарів оборонного призначення у відповідність з вимогами державного замовника або прийняття на озброєння (постачання).”.
5. Пункт 29 доповнити абзацом такого змісту:
“Державний замовник може здійснювати закупівлю безпілотних літальних апаратів та безпілотних авіаційних комплексів, зокрема цивільного призначення та подвійного використання, які класифікуються як мікро (тактичні) та міні (тактичні поля бою), в тому числі призначених або переобладнаних для виконання спеціальних завдань із знищення цілей, а також тих, що в установленому порядку не були допущені до експлуатації або кодифіковані як предмет постачання.”.
6. Доповнити Порядок розділом такого змісту:
“Постачання зразків товарів оборонного призначення,
що розроблені українськими підприємствами за рахунок коштів
державного бюджету, серійне виробництво яких не здійснюється
37. Під час воєнного стану за результатами вивчення тактико-технічних характеристик дослідних зразків товарів оборонного призначення, розроблених за рахунок коштів державного бюджету, ознайомлення з результатами застосування за призначенням у порядку, що визначається державним замовником, у разі заінтересованості державний замовник здійснює кодифікацію зразків товарів оборонного призначення та вводить їх до штатів і табелів до них.
38. Під час воєнного стану у разі розроблення зразків товарів оборонного призначення за рахунок коштів державного бюджету за тактико-технічним завданням державного замовника, відповідності таких зразків основним вимогам тактико-технічного завдання на виконання дослідно-конструкторської роботи та після отримання позитивних результатів застосування за призначенням у порядку, що визначається державним замовником, у разі заінтересованості державний замовник здійснює кодифікацію зразків товарів оборонного призначення та вводить їх до штатів і табелів до них.
39. Під час воєнного стану після здійснення кодифікації зразків товарів оборонного призначення державний замовник включає їх до переліків та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.
40. Під час воєнного стану контроль якості виробництва та прийняття зразків товарів оборонного призначення здійснюються представництвами державного замовника на підприємствах, в установах та організаціях згідно з вимогами державного контракту (договору) та наявної (відкоригованої) робочої конструкторської документації на відповідні зразки товарів оборонного призначення.
41. Державний замовник протягом 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні за результатами експлуатації приймає рішення щодо необхідності приведення тактико-технічних характеристик зразків товарів оборонного призначення у відповідність з вимогами державного замовника або прийняття на озброєння (постачання).
42. Умови здійснення розробником авторського супроводження (нагляду) визначаються у державному контракті (договорі).”.