ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 27.04.2023 р. № 19.1.2-12/9-23
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики
______________ Ігор ВЕРНЕР
27 квітня 2023 року
Роз’яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) “Звіт із праці”
I. Загальні положення
1. Ці Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) “Звіт із праці” (далі – форма № 1-ПВ (місячна)).
2. Джерелами інформації для показників форми № 1-ПВ (місячна) є дані первинної облікової документації підприємств, установ, організацій (далі – підприємства).
3. Показники форми № 1-ПВ (місячна) визначаються відповідно до положень пунктів 1.2 та 1.3 глави 1 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28 вересня 2005 року № 286, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за № 1442/11722 (зі змінами) (далі – Інструкція зі статистики кількості працівників), та Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13 січня 2004 року № 5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713 (далі – Інструкція зі статистики заробітної плати).
4. У формі зі зведеною інформацією щодо декількох бюджетних установ (дошкільні навчальні заклади, школи, спортивні заклади, заклади культури, медичні заклади) міститься назва виду діяльності, щодо якого подається звіт, наприклад охорона здоров’я.
У формі з інформацією щодо підпорядкованих сільській, селищній раді або об’єднаній територіальній громаді установ (школа, дошкільний навчальний заклад, заклад культури) міститься назва виду діяльності, щодо якого подається звіт, наприклад дошкільна освіта.
5. Однойменні показники, що містяться у формі № 1-ПВ (місячна) та інших формах державних статистичних спостережень і розраховані за однією методологією та однаковий період часу, є тотожними.
6. Показники форми № 1-ПВ (місячна) не містять від’ємних значень.
7. Правильність даних, наведених у формі № 1-ПВ (місячна), можна перевірити шляхом проведення таких арифметичних контролів.
Якщо підприємство, установа, організація має структурний/ні підрозділ/ли, то у формі № 1-ПВ (місячна) відображено дані щодо номера, найменування, виду та коду економічної діяльності відповідного структурного підрозділу.
Дані показника щодо фонду оплати праці всіх працівників можуть бути більшими на суму нарахувань особам, які не враховуються в середньообліковій кількості штатних працівників, або дорівнювати даним показника щодо фонду оплати праці штатних працівників.
Якщо показник щодо середньооблікової кількості штатних працівників містить дані, то відображено дані за показником щодо фонду оплати праці штатних працівників і навпаки, за винятком випадків, передбачених законодавством.
Дані показника щодо суми податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці всіх працівників (крім тимчасової непрацездатності), менше даних показника щодо фонду оплати праці всіх працівників.
Якщо показник щодо фонду оплати праці всіх працівників не містить даних, то показник щодо суми податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці всіх працівників (крім тимчасової непрацездатності), не містить даних.
Якщо показник щодо фонду оплати праці всіх працівників містить дані, то показник щодо суми податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці всіх працівників (крім тимчасової непрацездатності), містить дані, за винятком випадків, передбачених законодавством.
Результат ділення даних за показником суми податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці всіх працівників (крім тимчасової непрацездатності), на дані за показником фонду оплати праці всіх працівників, помножений на 100, є меншим або дорівнює вісімнадцяти.
8. Якщо немає даних на підприємстві, установі, організації, то форма містить позначку в блоці “Інформація щодо відсутності даних” за однією із наведених причин: “Одиниця припинена або перебуває в стадії припинення”, “Здійснюється сезонна діяльність або економічна діяльність, пов’язана з тривалим циклом виробництва”, “Тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники/карантинні обмеження”, “Проведено чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці”, “Відсутнє явище, яке спостерігається”.
Інші причини відсутності даних не використовуються.
II. Показники щодо кількості працівників, робочого часу та фонду оплати праці
1. Показник щодо фонду оплати праці всіх працівників містить дані про суму нарахованого фонду оплати праці всіх працівників відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, зокрема штатних працівників; тих, що працюють за сумісництвом; осіб, які виконують роботи за цивільно-правовими договорами; учнів та студентів, які проходять виробниче навчання та виробничу практику на підприємстві; інших категорій працівників, яким здійснювалися нарахування з фонду оплати праці у звітному періоді, зокрема тих, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (крім допомоги, що надається за рахунок фондів державного соціального страхування), працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом, а також звільнених.
Цей показник містить дані про суми нарахувань за дні відпусток, що припадають на звітний місяць.
2. Показник щодо суми податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці всіх працівників (крім тимчасової непрацездатності), містить дані про суму податку з доходів фізичних осіб із фонду оплати праці всіх працівників, без перерахунків за попередній рік.
3. Показник щодо середньооблікової кількості штатних працівників містить дані про середньооблікову кількість штатних працівників відповідно до пункту 3.2 глави 3 Інструкції зі статистики кількості працівників, крім тих, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом, а також працівників, відносно яких призупинено дію трудового договору, які евакуювались в іншу місцевість або місцезнаходження яких тимчасово невідомо, та працівників, які протягом періоду дії воєнного стану перебувають у відпустках без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України “Про відпустки”.
4. Показник щодо кількості відпрацьованого робочого часу штатними працівниками містить дані про кількість фактично відпрацьованих штатними працівниками людиногодин, зокрема у вихідні (за графіком), святкові та неробочі дні, період службових відряджень, на надурочних роботах, а також час роботи надомників, і тих, які працюють за сумісництвом на тому самому підприємстві, де й основне місце роботи (у повному обсязі).
5. Показник щодо фонду оплати праці штатних працівників містить дані про фонд оплати праці штатних працівників.
Роз’яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) “Звіт із праці” від 31 жовтня 2022 року № 19.1.2-12/45-22 є недійсними з 01 лютого 2024 року.
Директор департаменту соціальної
статистики апарату Держстату
Інеса СЕНИК