КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 03 січня 2024 р. № 2
Київ
Про внесення змін до Порядку ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до Порядку ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 р. № 860 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 67, ст. 4233), зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 січня 2024 р. № 2
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”
1. Пункт 3 викласти в такій редакції:
“3. Заявник подає до Мінекономіки письмове звернення, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1, протягом п’яти робочих днів з дня отримання висновку про доцільність реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями та укладання спеціального інвестиційного договору, проект якого не потребує доопрацювання.
У разі отримання висновку про доцільність реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями та укладання спеціального інвестиційного договору разом із зауваженнями до проекту спеціального інвестиційного договору та з пропозицією проведення переговорів щодо його умов заявником подається письмове звернення, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1, після досягнення згоди щодо всіх умов спеціального інвестиційного договору.
У разі відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів заявник після усунення виявлених підстав для відмови подає повторне письмове звернення, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1, протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про таку відмову.
Заявник несе відповідальність за подання інформації у неповному обсязі чи недостовірної інформації, що міститься у поданих документах.”.
2. Абзац третій пункту 5 викласти в такій редакції:
“невідповідності поданого заявником переліку та обсягів товарів інформації про обʼєкт інвестування (придбання необхідного устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього), зазначених у проекті спеціального інвестиційного договору, щодо умов якого досягнуто згоди відповідно до Закону.”;
3. У пункті 6 слова “(інвестор із значними інвестиціями у разі перегляду затверджених Кабінетом Міністрів України переліку та обсягів товарів)” виключити.
4. Пункт 7 викласти в такій редакції:
“7. У разі необхідності перегляду затверджених Кабінетом Міністрів України переліку та обсягів товарів інвестор із значними інвестиціями подає до Мінекономіки письмове звернення із зазначенням підстав для такого перегляду, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1.
До письмового звернення додається копія затвердженої в установленому порядку проектної документації щодо інвестиційного проекту із значними інвестиціями, засвідчена уповноваженою особою інвестора із значними інвестиціями.
Подані перелік та обсяги товарів не повинні збільшувати загальний обсяг державної підтримки для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, передбачений спеціальним інвестиційним договором, та не повинні погіршувати основні соціальні, технічні та якісні показники, які плануються досягти внаслідок реалізації такого інвестиційного проекту, що визначені спеціальним інвестиційним договором.
Підставами для відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів є виявлення в документах, поданих інвестором із значними інвестиціями, невідповідності товарів вимогам підпункту 15 пункту 4 розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України та/або збільшення загального обсягу державної підтримки для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, передбаченого спеціальним інвестиційним договором, та/або погіршення основних соціальних, технічних та якісних показників, які плануються досягти внаслідок реалізації такого інвестиційного проекту, що визначені спеціальним інвестиційним договором, та/або невідповідності поданого інвестором із значними інвестиціями переліку та обсягів товарів змісту затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації в рамках інвестиційного проекту із значними інвестиціями.
Інвестор із значними інвестиціями несе відповідальність за подання інформації у неповному обсязі чи недостовірної інформації, що міститься у поданих документах.”.
5. У додатку 2 до Порядку назву графи “Короткий опис використання товарів у процесі реалізації проекту із значними інвестиціями” викласти в такій редакції:
“Короткий опис використання товарів у процесі реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями”.