НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
від 9 лютого 2024 року № 163
Щодо вимог до адміністратора за випуском облігацій під час дії воєнного стану в Україні
Відповідно до статті 6, пункту 3726 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України “Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків”, розділу VIII Закону України “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”, у зв’язку з введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України та сприяння стабільності ринків капіталу Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку вирішила:
1. Під час дії воєнного стану в Україні встановити, що особа, яка може бути призначена (обрана) адміністратором за випуском облігацій (далі – адміністратор), повинна відповідати наступним вимогам:
1.1. у разі коли юридична особа, є фінансовою установою, за умови її відповідності усім наступним вимогам на дату призначення (обрання) адміністратором:
здійснює професійну діяльність на ринках капіталу та організованих товарних ринків (далі – професійна діяльність) на підставі ліцензій Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на здійснення андеррайтинга та/або діяльність з розміщення з надання гарантії та/або діяльність з розміщення без надання гарантії;
відсутність фактів зупинення ліцензій передбачених абзацом другим цього підпункту та/або не виконання розпоряджень НКЦПФР та/або не сплата штрафних санкцій;
повинні виконуватися вимоги щодо нормативу ліквідності активів професійної діяльності, встановлені рішенням НКЦПФР від 29.09.2022 року № 1221 “Щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринків” (зі змінами).
1.2. у разі коли юридична особа, не є фінансовою установою, за умови її відповідності усім наступним вимогам на дату призначення (обрання) адміністратором:
повинна мати переважним видом діяльності – діяльність у сфері права (КВЕД-2010: Клас 69.10);
повинна мати визнання: або одним чи декількома міжнародними юридичними рейтингами (Legal500, Chambers & Partners та інші), або входять до одного із довідників (Chambers Europe, IFLR1000 та інші) у напрямках Banking & Finance, Corporate або Capital Markets;
кількість адвокатів, які працюють у юридичної особи на підставі трудового договору (контракту) чи цивільно-правового договору повинне складати не менше 10 осіб;
1.3. Адміністратори, фінансові установи та/або юридичні особи, які мають намір стати адміністратором, повинні мати особистий кабінет у комплексній інформаційній системі (далі – КІС) НКЦПФР.
Взаємодія між адміністраторами, фінансовими установами та/або юридичними особами, які мають намір стати адміністратором та НКЦПФР, здійснюється шляхом направлення електронних повідомлень через особистий кабінет в КІС з урахуванням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг засобами та відповідно до вимог, визначеними окремим документом нормативно-технічного характеру, інформація про якій оприлюднена на офіційному вебсайті НКЦПФР.
2. Адміністратор повинен забезпечувати дотримання вимог, зазначених у пункті 1 цього рішення протягом усього періоду здійснення своїх повноважень за договором (договорами) про призначення адміністратора.
3. Порядок призначення (обрання) адміністратора, укладення договору про призначення адміністратора, визначення винагороди адміністратора, припинення його повноважень, а також права та обов’язки адміністратора, особливості вчинення адміністратором дій та правочинів щодо захисту прав та інтересів власників облігацій, у тому числі щодо розподілу коштів між власниками облігацій, інші питання, пов’язані з діяльністю адміністратора регулюються нормами розділу VIII Закону України “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”, рішення НКЦПФР від 24 грудня 2021 року № 1259 “Про затвердження порядку проведення зборів власників облігацій”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 березня 2022 року за № 274/37610, інших нормативно-правових актів НКЦПФР.
4. Адміністратор протягом 3 робочих днів з дня підписання договору (договорів) про призначення адміністратора повинен повідомити НКЦПФР з наданням копії такого договору (договорів) про призначення адміністратора, засвідченого(их) у встановленому порядку.
5. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку з метою захисту прав інвесторів та дотримання вимог законодавства має право вимагати від адміністраторів, фінансових установ та/або юридичних осіб, які мають намір стати адміністратором, необхідні документи та/або інформацію у зв’язку з реалізацією своїх повноважень щодо контролю за дотриманням цього рішення.
6. У разі визначення документів та/або інформацію такими що, не відповідають вимогам розділу VIII Закону України “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки” та цього рішення, НКЦПФР може приймати рішення про невідповідність адміністратора, та протягом 3 робочих днів повідомляє емітента та адміністратора про прийняте рішення. Рішення про невідповідність адміністратора є підставою для розірвання договору (договорів) про призначення адміністратора.
7. Це рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку М. Лібанова.
Голова Комісії
Руслан МАГОМЕДОВ
Протокол засідання Комісії
від 09 лютого 2024 р. № 27