КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2025 р. № 199
Київ
Деякі питання функціонування Єдиного реєстру обладнання
Відповідно до частини третьої статті 38 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ведення Єдиного реєстру обладнання, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2024 р. N 466 “Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів” (Офіційний вісник України, 2024 р., N 42, ст. 2555).
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2025 р. N 199
ПОРЯДОК
ведення Єдиного реєстру обладнання
1. Цей Порядок визначає процедуру створення та ведення Єдиного реєстру обладнання, а також механізм внесення відомостей про обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів, крім нікотиновмісних продуктів для орального застосування, яке ввозиться на митну територію України, зберігається та/або використовується на митній території України (далі – відомості про обладнання), до Єдиного реєстру обладнання (далі – Реєстр) та їх виключення з нього.
У цьому Порядку терміни вживаються в значенні, наведеному в Законах України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” (далі – Закон) і “Про публічні електронні реєстри”.
2. Реєстр формується та ведеться в електронній формі державною мовою. У разі коли використання літер української абетки призводить до спотворення інформації щодо найменування виробника обладнання, моделі та серійного номера (за наявності) такого обладнання, можуть бути використані латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри.
3. До Реєстру вносяться відомості про обладнання за видами такого обладнання, визначеними в абзацах другому – десятому частини першої статті 38 Закону.
4. Відомості до Реєстру вносяться посадовими особами апарату ДПС, які визначені публічними реєстраторами Реєстру (далі – публічні реєстратори), у випадках, передбачених частиною четвертою статті 38 Закону.
5. Заява про внесення відомостей про обладнання до Реєстру, заява про внесення змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, та копії документів, що подаються разом з відповідною заявою, подаються власником обладнання / користувачем обладнання до ДПС у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з урахуванням особливостей, встановлених статтею 38 Закону.
6. До Реєстру вносяться такі відомості про обладнання:
1) про власника (співвласників) обладнання:
для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
для фізичних осіб – підприємців – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи, та осіб, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, – найменування та код уповноваженої особи згідно з ЄДРПОУ, податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 Кодексу;
для іноземних суб’єктів господарювання – найменування та податковий номер постійного представництва;
2) про користувача обладнання (у разі передачі обладнання в користування іншому суб’єкту господарювання):
для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
для фізичних осіб – підприємців – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи, та осіб, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, – найменування та код уповноваженої особи згідно з ЄДРПОУ, податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 Кодексу;
для іноземних суб’єктів господарювання – найменування та податковий номер постійного представництва;
3) реквізити (номер і дата) заяви про внесення відомостей про обладнання до Реєстру, заяви про внесення змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі;
4) реквізити (номер і дата) митної декларації / аркуша коригування, на підставі яких здійснювалося ввезення обладнання на митну територію України;
5) реквізити (номер і дата) митної декларації / аркуша коригування, на підставі яких здійснювалося вивезення обладнання за межі митної території України;
6) номер (за наявності) і дата договору (контракту), у тому числі зовнішньоекономічного, що засвідчує передачу / набуття у власність обладнання;
7) номер (за наявності) і дата договору (контракту), у тому числі зовнішньоекономічного, що засвідчує набуття в оренду (найм), позику, інше право користування обладнанням або передачу в оренду (найм), позику, інше право користування власного обладнання іншому суб’єкту господарювання;
8) реєстраційний номер/номери обладнання;
9) вид обладнання, найменування його виробника, модель і серійний номер (за наявності) такого обладнання;
10) адреса/адреси місцезнаходження обладнання (Автономна Республіка Крим / область / м. Київ / м. Севастополь, район, населений пункт (крім мм. Києва та Севастополя), вулиця, номер будинку/офісу);
11) коди адміністративно-територіальних одиниць або територій територіальних громад згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, у/на яких розташовано обладнання;
12) рішення ДПС:
реквізити (номер і дата) рішення про відмову у внесенні відомостей про обладнання до Реєстру, про відмову у внесенні змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі;
реквізити (номер і дата) рішення про виключення відомостей про обладнання з Реєстру;
13) дата внесення відомостей про обладнання до Реєстру;
14) дата внесення змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі;
15) дата виключення відомостей про обладнання з Реєстру;
16) дата рішення суду, що набрало законної сили, та номер справи, у якій прийнято рішення про визнання протиправним та скасування рішення ДПС про виключення відомостей про обладнання з Реєстру;
17) про зміну власника (співвласників) обладнання із зазначенням коду згідно з ЄДРПОУ / реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі / податкового номера постійного представництва – нового власника такого обладнання (у разі передачі права власності на обладнання іншому суб’єкту господарювання);
18) про зміну користувача обладнання із зазначенням коду згідно з ЄДРПОУ / реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі / податкового номера постійного представництва – нового користувача такого обладнання (у разі передачі обладнання в користування іншому суб’єкту господарювання);
19) про вивезення обладнання за межі митної території України;
20) про знищення обладнання.
7. Зміни до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, вносять публічні реєстратори у випадках, передбачених частиною шостою статті 38 Закону.
8. Відомості про обладнання, внесені до Реєстру, публічні реєстратори можуть виключати з Реєстру у випадках, передбачених частиною сьомою статті 38 Закону.
9. У разі коли після внесення відомостей про обладнання до Реєстру відбулися зміни у таких відомостях, власник/користувач такого обладнання зобов’язаний протягом 10 робочих днів із дня настання події, що спричинила такі зміни, подати до ДПС заяву про внесення змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі.
Заяву про внесення змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, та копії документів, що подаються разом із заявою, подає власник/користувач обладнання із зазначенням у ній подій, що спричинили такі зміни, та інформації, що передбачені частинами дванадцятою та тринадцятою статті 38 Закону.
10. Публічний реєстратор протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви про внесення відомостей про обладнання до Реєстру або заяви про внесення змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі:
1) вносить відомості про обладнання до Реєстру, зміни до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, і надсилає заявнику витяг із Реєстру в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу; або
2) приймає рішення про відмову у внесенні відомостей про обладнання до Реєстру, рішення про відмову у внесенні змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, з підстав, визначених частиною п’ятнадцятою статті 38 Закону, з урахуванням вимог, визначених статтею 43 Закону України “Про адміністративну процедуру”, та надсилає відповідне рішення заявнику в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, із зазначенням підстави/підстав такої відмови.
У разі неподання ДПС протягом строку, визначеного абзацом першим цього пункту, заявнику витягу з Реєстру про внесення відомостей про обладнання до Реєстру або про внесення зміни до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, або рішення про відмову у внесенні відомостей про обладнання до Реєстру або у внесенні змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, на наступний робочий день після завершення зазначеного строку в ДПС виникає безумовний обов’язок внести такі відомості/зміни до Реєстру та надіслати заявнику витяг із зазначеного Реєстру в електронній формі в порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
11. Рішення про відмову у внесенні відомостей про обладнання до Реєстру, рішення про відмову у внесенні змін до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, рішення про виключення відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, що повинні містити відомості, визначені частиною шістнадцятою статті 38 Закону, набирають чинності на наступний робочий день після прийняття відповідного рішення.
Публічним реєстратором у день набрання чинності рішенням ДПС про виключення відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, вноситься відповідний запис до Реєстру та надсилається суб’єкту господарювання витяг із Реєстру в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
12. ДПС приймає рішення про виключення відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, у такі строки:
протягом 10 робочих днів з дня вручення акта перевірки, визначеного частиною дев’ятнадцятою статті 38 Закону. У такому разі ДПС надсилає суб’єкту господарювання рішення про виключення відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, із зазначенням дати та підстави/підстав такого виключення;
на наступний робочий день після прийняття рішення про відмову у задоволенні скарги суб’єкта господарювання щодо перегляду рішення ДПС про виключення відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі.
13. Обладнання вважається внесеним/виключеним до/з Реєстру з дня внесення відповідного запису до Реєстру.
Кожному обладнанню за допомогою Реєстру автоматично присвоюється реєстровий номер, який не змінюється протягом усього періоду обліку такого обладнання в Реєстрі (у тому числі у разі переходу права власності на таке обладнання до іншого суб’єкта господарювання).
14. ДПС забезпечує вільний та безоплатний доступ до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі.
15. За потреби власник/користувач обладнання має право звернутися до ДПС із заявою про надання витягу з Реєстру, що подається в паперовій або електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
Витяг з Реєстру, що повинен містити відомості, внесені до нього на дату отримання заяви про надання витягу, надається власнику/користувачу обладнання в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, протягом одного робочого дня з дня отримання відповідної заяви.
16. Форму витягу з Реєстру затверджує Мінфін.
17. Витяги та рішення, передбачені статтею 38 Закону, формуються та надаються суб’єктам господарювання безоплатно та безумовно.
18. Відомості про обладнання, що містяться в Реєстрі, надаються правоохоронним чи іншим державним органам, органам місцевого самоврядування на їх запит у вигляді витягу з Реєстру протягом п’яти робочих днів із дня отримання такого запиту.
19. Держателем та адміністратором Реєстру є ДПС, яка забезпечує:
створення та функціонування Реєстру;
обробку і структурну систематизацію, захист відомостей про обладнання та інших реєстрових даних, що містяться в Реєстрі;
доступ осіб до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі.
20. Користувачами Реєстру є:
посадові особи апарату і територіальних органів ДПС;
посадові особи державних органів;
юридичні особи та фізичні особи – підприємці;
фізичні особи.
21. Створювачем реєстрової інформації Реєстру є власник обладнання / користувач обладнання або імпортер такого обладнання чи уповноважена ними особа, яка подала заяву про реєстрацію обладнання, а також публічні реєстратори.
22. Створення та функціонування Реєстру, в тому числі його програмно-технічних засобів, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законом.
23. Реєстр, у тому числі його програмно-технічні засоби, та виключні майнові права на його програмне забезпечення належать державі в особі ДПС.
24. Обробка та захист персональних даних, інших реєстрових даних та відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, здійснюється відповідно до Законів України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про захист персональних даних” та “Про публічні електронні реєстри”.
25. Електронна інформаційна взаємодія між Реєстром та іншими інформаційно-комунікаційними системами державних органів та установ здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” з дотриманням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про електронні документи та електронний документообіг” і “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. N 606 “Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2016 р., N 73, ст. 2455; 2021 р., N 52, ст. 3216; 2023 р., N 11, ст. 721).
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
26. Плата за підключення та доступ до Реєстру, внесення відомостей про обладнання до нього і користування ним не справляється.
27. Формування переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню (оновленню) у формі відкритих даних з Реєстру, здійснюється з урахуванням обмежень, визначених законодавством у частині оприлюднення персональних даних.
28. Публічна інформація з Реєстру у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
29. Доступ користувачів відповідно до повноважень, визначених Законом України “Про публічні електронні реєстри”, до відомостей Реєстру здійснюється:
фізичних та юридичних осіб, що користуються відомостями про обладнання, що містяться в Реєстрі, у порядку загального доступу, – програмно-апаратними (зокрема мобільними) засобами через офіційний веб-портал ДПС та/або Єдиний державний веб-портал відкритих даних;
фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб – заявників, які користуються відомостями про обладнання, що містяться в Реєстрі, у порядку спеціального доступу, – засобами електронного кабінету платника податків у встановленому законодавством порядку;
посадових осіб апарату ДПС та її територіальних органів – засобами Реєстру відповідно до їх функціональних обов’язків;
посадових осіб державних органів – на підставі спільних рішень ДПС та відповідного державного органу (протоколів) для надання публічних (електронних публічних) послуг і здійснення повноважень відповідно до покладених на державні органи завдань.
30. У разі виявлення заявником або іншою особою помилок у реєстровій інформації, в тому числі у витягу з Реєстру, така особа повідомляє ДПС про необхідність їх виправлення у паперовій або електронній формі в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
31. Інформування суб’єктів інформаційної взаємодії і правоволодільців про порушення цілісності відомостями про обладнання, що містяться в Реєстрі, її несанкціонованої обробки здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
32. Інформування правоволодільця про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього та належне йому обладнання, відповідно до відомостей про обладнання, що містяться в Реєстрі, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до Реєстру, її зміну та видалення здійснюється за зверненням правоволодільця.






