КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2025 р. № 183
Київ
Про затвердження Порядку ведення Електронного реєстру суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини
Відповідно до частини другої статті 40 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок ведення Електронного реєстру суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, що додається.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2025 р. N 183
ПОРЯДОК
ведення Електронного реєстру суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини
- Цей Порядок визначає механізм створення та ведення Електронного реєстру суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини (далі – Реєстр), а також механізм внесення відомостей або внесення змін до відомостей про суб’єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, до Реєстру та виключення таких суб’єктів господарювання з Реєстру.
Терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” (далі – Закон) та Законі України “Про публічні електронні реєстри”. - Реєстр ведеться в електронній формі державною мовою.
У разі коли використання літер українського алфавіту призводить до спотворення інформації щодо технологічного обладнання, можуть бути використані латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри. - Відомості до Реєстру вносяться, змінюються або виключаються з нього посадовою особою ДПС, яка визначена публічним реєстратором Реєстру (далі – публічний реєстратор):
1) на підставі рішення ДПС про включення суб’єкта господарювання до Реєстру, прийнятого за результатами розгляду заяви суб’єкта господарювання про його включення до Реєстру;
2) на підставі рішення ДПС про виключення суб’єкта господарювання з Реєстру, прийнятого відповідно до підстав, визначених частиною дев’ятнадцятою статті 40 Закону;
3) за результатами розгляду заяви суб’єкта господарювання про зміну відомостей, що містяться в Реєстрі;
4) на підставі рішення суду, що набрало законної сили.
Заява про включення/виключення суб’єкта господарювання до/з Реєстру або про внесення змін до Реєстру подається суб’єктом господарювання до ДПС у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та з урахуванням вимог, визначених частиною сьомою статті 40 Закону.
До заяви додаються копії відповідних документів, які передбачені частиною десятою, дванадцятою, абзацом вісімнадцятим частини тринадцятої статті 40 Закону.
Відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві про включення/виключення суб’єкта господарювання до/з Реєстру, про зміну відомостей, які містяться в Реєстрі, а також зазначених у документах, які додаються до заяви, несе суб’єкт господарювання – заявник. - Реєстр містить такі відомості:
1) про суб’єктів господарювання:
для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
для фізичних осіб – підприємців – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи, та осіб, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, – найменування та код уповноваженої особи згідно з ЄДРПОУ і податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з пунктом 63.6 статті 63 та пунктом 64.6 статті 64 Кодексу;
для іноземних суб’єктів господарської діяльності – найменування та податковий номер постійного представництва;
2) реквізити (номер і дата) заяви про включення до Реєстру, про зміну відомостей, що містяться в Реєстрі, про виключення з Реєстру;
3) про види діяльності:
1 – виробництво продукції хімічного і технічного призначення;
2 – виробництво парфумерно-косметичної продукції;
3 – виробництво оцту з харчової сировини;
4) адресу/адреси місцезнаходження обладнання (Автономна Республіка Крим / область / м. Київ / м. Севастополь, район, населений пункт (крім мм. Києва та Севастополя), вулиця, номер будинку/офісу);
5) коди адміністративно-територіальних одиниць або територій територіальних громад згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, у/на яких розташовані місця провадження діяльності;
6) назву, номер (за наявності) і дату документа, що засвідчує право власності або право користування об’єктом нерухомого майна (його частиною) / приміщенням (його частиною), що використовується суб’єктом господарювання для виробництва продукції технічного та хімічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини з використанням спирту етилового;
7) перелік технологічного обладнання, що належить суб’єкту господарювання на праві власності або праві користування та використовується для виробництва товарів (продукції) з використанням спирту етилового;
8) про рішення ДПС:
номер і дата рішення про відмову у включенні суб’єкта господарювання до Реєстру або про відмову у внесенні змін до відомостей, що містяться в Реєстрі;
номер і дата рішення про виключення суб’єкта господарювання з Реєстру;
9) дату включення суб’єкта господарювання до Реєстру;
10) дату внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі;
11) дату виключення суб’єкта господарювання з Реєстру;
12) підставу/підстави для виключення суб’єкта господарювання з Реєстру;
13) дату рішення суду, що набрало законної сили, та номер справи, у якій прийнято рішення про визнання протиправним та скасування рішення ДПС про відмову у включенні суб’єкта господарювання до Реєстру або про виключення суб’єкта господарювання з Реєстру. - Публічний реєстратор протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про включення/виключення суб’єкта господарювання до/з Реєстру або про внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі:
1) вносить до Реєстру відомості про суб’єкта господарювання або вносить зміни до відомостей, що містяться в Реєстрі, та надсилає заявнику витяг з Реєстру в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу; або
2) приймає рішення (із зазначенням підстави/підстав) про відмову включення/виключення суб’єкта господарювання до/з Реєстру, про відмову у внесенні змін до відомостей, що містяться в Реєстрі, та надсилає таке рішення заявнику в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
У рішенні ДПС зазначаються відомості, передбачені частиною шістнадцятою статті 40 Закону. - Запис до Реєстру щодо рішення ДПС вноситься публічним реєстратором у день набрання чинності таким рішенням.
- Рішення про відмову у включенні суб’єкта господарювання до Реєстру або про відмову у внесенні змін до відомостей, що містяться в Реєстрі, приймається з урахуванням вимог, визначених статтею 43 Закону України “Про адміністративну процедуру”.
- У разі коли за результатами розгляду заяви суб’єкта господарювання ДПС протягом п’яти робочих днів заявнику не надано витяг з Реєстру або рішення ДПС, публічний реєстратор на наступний робочий день після завершення зазначеного строку включає такого суб’єкта господарювання до Реєстру або вносить зміни до відомостей, що містяться в Реєстрі, та надсилає заявнику витяг з Реєстру в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
- Публічний реєстратор вносить до Реєстру відомості щодо рішення суду про визнання протиправним та скасування рішення ДПС про відмову у включенні суб’єкта господарювання до Реєстру або про виключення суб’єкта господарювання з Реєстру, що набрало законної сили, не пізніше наступного робочого дня за днем надходження такого рішення суду до ДПС і надсилає суб’єкту господарювання витяг з Реєстру в електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
- Суб’єкт господарювання вважається включеним/виключеним до/з Реєстру з дня внесення до нього відповідного запису.
- Суб’єкт господарювання може звернутися до ДПС із заявою про надання витягу з Реєстру в паперовій або електронній формі. Витяг надається заявнику у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.
Витяг з Реєстру в електронній формі надається заявнику протягом одного робочого дня з дня отримання ДПС заяви.
Відомості, зазначені у витягу з Реєстру, є актуальними на дату подання суб’єктом господарювання заяви про надання витягу з Реєстру. - Форми заяв суб’єкта господарювання, витягу з Реєстру затверджуються Мінфіном.
- Витяг з Реєстру та рішення ДПС, передбачені статтею 40 Закону, формуються в електронній формі і надаються суб’єкту господарювання безоплатно і безумовно.
- Адміністратором і держателем Реєстру є ДПС, який забезпечує:
створення та функціонування Реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів;
оброблення і структурну систематизацію, захист відомостей, що містяться в Реєстрі;
вільний та безоплатний доступ користувачів до відомостей, що містяться в Реєстрі. - Користувачами Реєстру є:
посадові особи ДПС та її територіальних органів;
посадові особи державних органів;
фізичні та юридичні особи. - Створювачем інформації, що міститься у Реєстрі, є суб’єкт господарювання, який використовує спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, чи уповноважена ним особа, яким подано до ДПС заяву про включення суб’єкта господарювання до Реєстру, про внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі, про виключення суб’єкта господарювання з Реєстру.
- Створення і функціонування Реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законом.
- Власником Реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів, виключних майнових прав на його програмне забезпечення, є держава в особі ДПС.
- Обробка та захист персональних даних, відомостей, що містяться у Реєстрі, здійснюється відповідно до Законів України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про захист персональних даних” та “Про публічні електронні реєстри”.
- Електронна інформаційна взаємодія між Реєстром та іншими інформаційно-комунікаційними системами (реєстрами, кадастрами, базами даних тощо) державних органів та установ здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” з дотриманням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначено договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. N 606 “Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2016 р., N 73, ст. 2455; 2023 р., N 11, ст. 721).
З метою внесення/виключення відомостей до/з Реєстру або внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі, надання публічних (електронних публічних) послуг і здійснення повноважень відповідно до покладених на державні органи завдань Реєстр забезпечує електронну інформаційну взаємодію з:
єдиними та державними реєстрами, інформаційно-комунікаційними системами, держателем яких є ДПС і які не є складовими Реєстру;
іншими інформаційно-комунікаційними системами (реєстрами, базами даних тощо) державних органів та установ, у тому числі з Електронною системою обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, на підставі спільних рішень (протоколів) ДПС та відповідного державного органу або договорів про електронну інформаційну взаємодію.
У разі відсутності технічної можливості передавання даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем, із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, визначеному законодавством. - Плата за підключення і доступ до Реєстру, внесення відомостей до нього і користування ним не справляється.
- Формування переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню (оновленню) у формі відкритих даних із Реєстру, здійснюється з урахуванням обмежень, визначених законодавством у частині оприлюднення персональних даних.
- Публічна інформація з Реєстру у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
- Доступ користувачів до відомостей Реєстру відповідно до повноважень, визначених Законом України “Про публічні електронні реєстри”, здійснюється:
фізичними та юридичними особами, які користуються відомостями, що містяться у Реєстрі, у порядку загального доступу, – програмно-апаратними (зокрема мобільними) засобами через офіційний веб-портал ДПС та/або єдиний державний веб-портал відкритих даних;
фізичними особами – підприємцями та юридичними особами – заявниками, які користуються відомостями, що містяться у Реєстрі, у порядку спеціального доступу, – засобами електронного кабінету платника податків у встановленому законодавством порядку;
посадовими особами ДПС та її територіальних органів – засобами Реєстру відповідно до функціональних повноважень таких посадових осіб;
посадовими особами державних органів – на підставі спільних рішень ДПС та відповідного державного органу (протоколів) для надання публічних (електронних публічних) послуг та здійснення повноважень відповідно до покладених на державні органи завдань. - Відомості, що містяться в Реєстрі, надаються у вигляді витягу з Реєстру на запит правоохоронних органів чи інших державних органів, органів місцевого самоврядування протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
- Інформування суб’єктів електронної інформаційної взаємодії і правоволодільців про порушення цілісності відомостей, що містяться у Реєстрі, їх несанкціонованої обробки здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
- Інформування правоволодільця про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, а також про збирання, оброблення, внесення інформації до Реєстру, її зміну та видалення здійснюється за зверненням правоволодільця.






