ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 02.08.2021 р. № 19.1.2-12/35-21
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики
____________ Ігор ВЕРНЕР
02 серпня 2021 року
Роз’яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) “Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці”
I. Загальні положення
1. Ці Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) “Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці” (далі – форма).
2. Показники форми включають дані станом на 31 грудня звітного року.
3. Значення показників мають формат представлення в цілих числах.
4. Показники форми ґрунтуються на даних документів первинного обліку:
№ П-1 “Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу”;
№ П-2 “Особова картка працівника”;
№ П-3 “Наказ (розпорядження) про надання відпустки”;
№ П-4 “Наказ (розпорядження) про припинення трудового договору (контракту)”;
наказів щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, про затвердження переліку робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівники яких мають право на пільги та компенсації, зокрема на пільгове пенсійне забезпечення, карт умов праці на кожне враховане робоче місце або групу аналогічних місць, документів бухгалтерського обліку та інших документів, передбачених чинним законодавством.
5. Визначення показників форми здійснюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників (далі – Інструкція зі статистики кількості працівників), затвердженої наказом Держкомстату від 28 вересня 2005 року № 286, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за № 1442/11722 (зі змінами).
6. Показники форми характеризують юридичну особу або відокремлений підрозділ юридичної особи.
7. Форма складається із двох розділів.
8. Якщо на підприємстві у звітному році не було працівників, які працюють зі шкідливими умовами праці, то форма вміщує дані щодо облікової кількості штатних працівників усього (незалежно від умов праці), зайнятих постійно у три- та чотиризмінному режимі, та працівників служби охорони праці (рядки 10010, 10160, 10170 розділу I).
У разі наявності у працівників пільг за особливий характер праці або працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, форма вміщує дані щодо них у рядках 11070, 11080, 11110, 11120, 11140 розділу II.
9. Працівники, які знаходяться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею віку, установленого чинним законодавством, ураховуються тільки в рядку 10010.
10. У разі відсутності даних на підприємстві, установі, організації форма містить позначку однієї з причин у блоці “Інформація щодо відсутності даних”.
Якщо показчики форми заповнені, блок інформації щодо відсутності даних не заповнюється.
II. Показники щодо умов праці
1. Показники розділу I форми базуються на результатах проведеної атестації робочих місць за умовами праці, які відображаються в картах умов праці.
2. Показники щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількість штатних працівників-жінок, як усього (незалежно від умов праці), так і розподілені за шкідливими виробничими факторами на кінець звітного року, визначені відповідно до положень глави 2 Інструкції зі статистики кількості працівників.
Рядок 10010 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількість штатних працівників-жінок усього, які узгоджуються з даними за показником “Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду” за формою державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) “Звіт із праці”.
Дані щодо облікової кількості штатних працівників-жінок у цьому розділі можуть бути меншими або дорівнювати даним щодо облікової кількості штатних працівників.
3. Рядок 10010 містить дані щодо кількості працівників, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці, а рядки 10020 – 10140 містять дані про облікову кількість штатних працівників, зайнятих на робочих місцях, де хоча б один шкідливий виробничий фактор перевищує гігієнічний норматив, установлений Державними санітарними нормами та правилами “Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу”, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 квітня 2014 року № 248.
Рядок 10020 уключає дані про працівника один раз, незалежно від кількості шкідливих виробничих факторів, що на нього впливають.
4. Рядки 10030 – 10140 містять дані облікової кількості штатних працівників та штатних працівників-жінок, що працюють в умовах перевищення гігієнічних нормативів за кожним шкідливим виробничим фактором окремо.
За рахунок того, що на працівника можуть впливати декілька шкідливих виробничих факторів, сума даних щодо зазначених показників за шкідливими виробничими факторами (рядки 10030 – 10140) може дорівнювати або бути більшою порівняно з даними щодо кількості працівників на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020).
5. Рядок 10150 містить дані про облікову кількість штатних працівників та облікову кількість штатних працівників-жінок (із рядка 10020), зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, яким на кінець звітного року не виповнилося 18 років.
6. Рядок 10160 містить дані про облікову кількість штатних працівників та облікову кількість штатних працівників-жінок (із рядка 10010), які відповідно до графіка змінності чи розкладу роботи постійно працюють у режимі трьох або чотирьох змін протягом однієї доби.
7. Рядок 10170 містить дані щодо облікової кількість штатних працівників служби охорони праці (із рядка 10010) відповідно до статті 15 Закону України “Про охорону праці”. Для юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) з кількістю працівників менше 50 осіб показник містить дані про кількість осіб із відповідною підготовкою, які виконують функції спеціалістів служби охорони праці, незалежно від порядку їх прийняття на зазначені посади (сумісництво, договірні засади тощо).
8. Рядок 10180 містить інформацію про рік останньої атестації робочих місць, проведеної відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442 (зі змінами).
Якщо дані щодо облікової кількості штатних працівників, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020), заповнені, то відповідно заповнюється інформація про рік останньої атестації робочих місць.
9. Інформація щодо року останньої атестації робочих місць стосується 2011 – 2021 років включно.
III. Показники щодо пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими умовами праці та за особливий характер праці
1. Показники розділу II містять дані про кількість штатних працівників облікового складу на кінець звітного року, які мають право на пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці, за особливий характер праці, а також на пенсії за віком на пільгових умовах.
Показники розділу не містять інформації щодо працівників, яким установлено пільги за будь-яким попереднім місцем роботи (посадою), а також пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС.
Дані за показниками щодо облікової кількості штатних працівників-жінок у цьому розділі можуть бути меншими або дорівнювати даним щодо облікової кількості штатних працівників.
2. Рядок 11010 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), які за результатами атестації робочих місць мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці згідно зі статтею 7 Закону України “Про відпустки” та додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290 “Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці” (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2003 року № 679) (далі – додаток 1).
3. Рядок 11020 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), які за результатами атестації робочих місць мають право на додаткові відпустки, передбачені колективною угодою (договором) (понад тривалість, визначену Списком), а також містить дані про працівників, яким згідно з пунктом 2 Постанови Верховної Ради України від 15 листопада 1996 року № 505 “Про порядок введення в дію Закону України “Про відпустки” (зі змінами) надається щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими умовами праці понад тривалість, установлену додатком 1.
Показники рядка 11020 також містять дані про кількість працівників, яким згідно з пунктом 4 Порядку застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого наказом Мінпраці від 30 січня 1998 року № 16, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 січня 1998 року за № 57/2497 (зі змінами), надається щорічна додаткова відпустка за рахунок власних коштів підприємства.
Дані рядка 11020, можуть бути меншими або дорівнювати даним рядка 11010).
4. Рядок11030 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), яким згідно з Порядком застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженим наказом Мінпраці від 23 березня 2001 року № 122, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 квітня 2001 року за № 304/5495, колективним договором установлена скорочена тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими умовами праці.
5. Рядок 11040 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), які за результатами атестації робочих місць мають право на доплати за умови праці відповідно до статті 100 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).
6. Рядок 11050 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), які зайняті на робочих місцях, де в повітрі робочої зони є перевищення гранично допустимих концентрацій хімічних речовин, зазначених у Переліку хімічних речовин, при роботі з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, затвердженому Міністерством охорони здоров’я СРСР 04 листопада 1987 року за № 4430-87, та які відповідно до статті 166 КЗпП і статті 7 Закону України “Про охорону праці” за роботу зі шкідливими умовами праці мають право на отримання безкоштовно молока або інших рівноцінних харчових продуктів.
7. Рядок 11060 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), які за результатами атестації робочих місць мають право на отримання безкоштовно лікувально-профілактичного харчування (за роботу з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці), відповідно до статті 166 КЗпП, статті 7 Закону України “Про охорону праці” та згідно з Переліком виробництв, професій і посад, робота в яких дає право на безкоштовне отримання лікувально-профілактичного харчування у зв’язку з особливо шкідливими умовами праці, затвердженим постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 07 січня 1977 року № 4/П-1 (зі змінами).
8. Рядок 11070 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10010), які за результатами атестації робочих місць мають право на додаткові відпустки згідно зі Списком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, що зазначається у пункті 1 статті 8 Закону України “Про відпустки” та додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290 “Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці” (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2003 року № 679) (далі – додаток 2).
9. Рядок 11080 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10010), які за результатами атестації робочих місць мають право на додаткові відпустки за особливий характер праці, передбачені колективною угодою (договором), згідно зі статтею 7 Закону України “Про охорону праці” та Законом України “Про відпустки”, понад тривалість, установлену додатком 2.
Дані рядка 11080 – можуть бути менше або дорівнювати даним рядка 11070.
10. Рядок 11090 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), які за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за роботу з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці згідно з пунктом “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон), Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461.
11. Рядок 11100 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10020), які за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці згідно з пунктом “б” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон), Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461.
12. Рядок 11110 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10010), які за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно з пунктами “в” – “з” статті 13 та статтею 14 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
13. Рядок 11120 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10010), які за результатами атестації робочих місць мають право на пенсії за вислугу років згідно зі статтями 51 – 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
14. Рядок 11130 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (із рядка 10010), які за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, призначену самим підприємством (організацією), за рахунок коштів підприємства, згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу XV Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
15. Рядки 11090 – 11130 містять дані щодо працівників, які мають право на такі пенсії, а також тих, які вже скористались цим правом, але продовжують працювати на цих самих робочих місцях.
Рядки 11090 – 11130 уключають дані про одного й того самого працівника тільки один раз.
16. Рядок 11140 містить дані щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на будь-який з видів пільг, компенсацій, із зазначених у розділі II.
Рядок 11140 уключає дані про працівника один раз незалежно від кількості пільг та компенсацій, на які працівник має право.
IV. Узгодження даних форми статистичного спостереження № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки)
1. За розділом I
1. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020), а також зайнятих постійно у три- та чотиризмінному режимі (рядок 10160), має бути меншою або дорівнювати різниці між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок (рядок 10010).
2. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок у рядках з 10030 по 10150 за кожним шкідливим виробничим фактором має бути меншою або дорівнювати різниці між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020).
3. Якщо дані за показниками щодо облікової кількості штатних працівників (рядок 10010) більші за нуль, то показник щодо облікової кількості штатних працівників служби охорони праці (рядок 10170) також більший за нуль.
2. За розділом II
1. Дані за показниками щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на отримання безкоштовно лікувально-профілактичного харчування (за роботу з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці) (рядок 11060), можуть бути менше або дорівнювати відповідним даним за показниками щодо працівників, які мають право на пільги та компенсації щодо пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” за Списком № 1 (рядок 11090).
2. Дані за показниками щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації, за кожним видом пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць, за особливий характер праці та пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” (рядки з 11010 по 11130), можуть бути меншими або дорівнювати відповідним даним щодо працівників, які мають право на будь-який вид пільг, компенсацій із вищезазначених (рядок 11140).
3. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на додаткові відпустки, які передбачено колективною угодою (договором), (понад тривалість, визначену Списком) (рядок 11080), може бути меншою або дорівнювати різниці між відповідними даними щодо працівників, які мають право на додаткові відпустки згідно зі Списком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (рядок 11070).
4. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на отримання безкоштовно лікувально-профілактичного харчування (за роботу з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці) (рядок 11060), може бути меншою або дорівнювати різниці між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації щодо пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” за Списком № 1 (рядок 11090).
5. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації за кожним видом пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць, за особливий характер праці та пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” (рядки з 11010 по 11130), може бути меншою, або дорівнювати різниці між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на будь-який вид пільг, компенсацій із вищезазначених (рядок 11140).
6. Сума даних за показниками щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць, за особливий характер праці та пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” за кожним видом пільг та компенсацій (крім додаткових відпусток, які передбачено колективною угодою (договором), понад тривалість, визначену Списком (сума рядків з 11010 по 11130; крім рядків 11020 та 11080), може бути більшою або дорівнювати відповідним даним за показниками щодо працівників, які мають право на будь-який вид пільг, компенсацій (рядок 11140). Якщо зазначена сума дорівнює нулю, то рядок 11140 також дорівнює нулю.
7.Якщо облікова кількість штатних працівників, які мають право на будь-які пільги та компенсації (рядок 11140), дорівнює нулю, то сума показників за видами пільг (сума рядків з 11010 по 11130) також дорівнює нулю.
8. Якщо сума показників щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації за кожним видом пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць, за особливий характер праці та пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” (сума рядків з 11010 по 11130), дорівнює нулю, то відповідні дані щодо працівників, які мають право на будь-який вид пільг, компенсацій (рядок 11140), дорівнюють нулю.
9.Сума показників щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”, за кожним видом пільг та компенсацій (сума рядків з 11090 по 11130) може бути меншою або дорівнювати відповідним даним щодо працівників, які мають право на будь-який вид пільг, компенсацій (рядок 11140).
3. За розділами I та II
1. Дані за показниками щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на будь-який вид пільг, компенсацій у розрізі кожного виду пільг, компенсацій (рядок 11140), можуть бути меншими або дорівнювати відповідним даним щодо облікової кількості працівників (рядок 10010).
2. Дані за показниками щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які серед пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць мають право на отримання безкоштовно молока або інших рівноцінних харчових продуктів, (рядок 11050), можуть бути меншими або дорівнювати відповідним даним щодо працівників, які працюють в умовах перевищення гігієнічних нормативів за хімічними виробничими факторами (рядок 10110).
3. Дані за показниками щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць за кожним видом пільг та компенсацій, а також які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” за Списком № 1 та за Списком № 2, та ті, яким призначено пенсію самим підприємством (організацією)” (рядки з 11010 по 11060, а також: 11090, 11100, 11130), можуть бути меншими або дорівнювати відповідним даним за показниками щодо облікової кількості працівників, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020).
4. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації, у розрізі кожного виду пільг, компенсацій за роботу зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць, а також мають право на пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”: за Списком № 1; за Списком № 2; та яким призначено пенсію самим підприємством (організацією), (рядки з 11010 по 11060, а також: 11090, 11100, 11130), може бути меншою або дорівнювати різниці між відповідними даними щодо облікової кількості працівників, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020).
5. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на будь-який вид пільг, компенсацій (рядок 11140), може бути більшою або дорівнювати різниці між відповідними даними щодо облікової кількості працівників, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020), а також облікової кількості працівників (рядок 10010).
6. Різниця між даними щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пільги та компенсації за особливий характер праці: додаткові відпустки згідно зі Списком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; додаткові відпустки, передбачені колективною угодою (договором), (понад тривалість визначену Списком), а також на пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”: інші пенсії за віком на пільгових умовах; за вислугу років, пенсію, призначену самим підприємством (організацією), (рядки 11070, 11080, 11110, 11120, 11130), може бути меншою або дорівнювати різниці між відповідними даними щодо облікової кількості працівників (рядок 10010).
7. Сума показників щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” за Списком № 1 та за Списком № 2 (рядки 11090, 11100), може бути меншою або дорівнювати відповідним даним щодо облікової кількості працівників, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці (рядок 10020).
Роз’яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) “Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці” від 08 липня 2019 року № 19.1.2-12/28-19 є недійсними.
Директор департаменту
соціальної статистики
Інеса СЕНИК