МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 22.03.2022 р. № 1/3593-22
Керівникам закладів освіти, установ, підприємств,
що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України
Про здійснення публічних закупівель та обслуговування в органах Казначейства в умовах воєнного стану
Міністерство освіти і науки України інформує, що відповідно до умов постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 201 “Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169” (далі – Постанова № 201) в умовах воєнного стану:
- оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”;
- переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників / державних замовників, що здійснюють такі закупівлі;
- під час здійснення закупівель замовники, зокрема, повинні: дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”, ефективно та результативно використовувати бюджетні кошти.
Такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель замовник / державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.
Органи Казначейства при реєстрації бюджетних зобов’язань щодо таких закупівель не здійснюють перегляд документів, розміщених в електронній системі закупівель, як це визначено статтею 7 Закону України “Про публічні закупівлі”.
Процедури закупівель, спрощені закупівлі, розпочаті до введення правового режиму воєнного стану в Україні, за рішенням керівника, у разі наявної потреби у відповідних товарах, роботах і послугах, завершуються у порядку, визначеному Законом України “Про публічні закупівлі”, або визнаються такими, що не відбулися / відміняються.
Роз’яснення щодо здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану надано листами Міністерства економіки України від 09.03.2022 № 3304-04/9472-06 та Державної казначейської служби України від 07.03.2022 р. № 18-07-08/4497.
Водночас інформуємо, що механізм виконання в особливому режимі повноважень Казначейством та органами Казначейства, пов’язаних із здійсненням казначейського обслуговування бюджетних коштів та коштів інших клієнтів в умовах воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, регулюється Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590, зі змінами.
Отже, наголошуємо на тому, що в умовах воєнного стану керівник закладу, установи, підприємства несе персональну відповідальність за доцільність, ефективність, результативність використання бюджетних коштів та здійснення відповідних публічних закупівель за рахунок таких коштів.
Заступник Міністра
Світлана ДАНИЛЕНКО