НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
від 13.04.2022 р. № 276
Щодо особливостей здійснення НКЦПФР реєстраційних дій стосовно емісій та у відношенні зареєстрованих випусків цінних паперів в період воєнного стану
(Зі змінами, внесеними рішенням НКЦПФР від 18.04.2022 р. № 305)
Відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», у зв’язку з введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022, з урахуванням рішення Комісії від 08.03.2022 р. №144 «Про упорядкування проведення операцій на ринках капіталу на період дії воєнного стану» (зі змінами), прийнятого в період дії воєнного стану, з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України та сприяння стабільності ринків капіталу,
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Встановити тимчасово на період дії воєнного стану наступні особливості здійснення Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР або реєструвальний орган) розгляду документів для здійснення реєстрації випусків цінних паперів, реєстрації випусків та затвердження проспектів цінних паперів, для затвердження змін та/або доповнень до проспекту цінних паперів, оформлених у вигляді додатків, для погодження змін до рішення про емісію корпоративних облігацій, для реєстрації звітів про результати емісії/розміщення/обміну цінних паперів, для зупинення обігу цінних паперів, відновлення обігу цінних паперів, скасування реєстрації випуску цінних паперів, заміни свідоцтв про реєстрацію випуску цінних паперів, видачі дублікатів свідоцтв про реєстрацію випуску цінних паперів (далі – реєстраційні дії):
1.1. Подання до НКЦПФР заявником документів для здійснення реєстраційних дій та відправлення НКЦПФР заявнику документів, передбачених нормативноправовими актами НКЦПФР, (далі – нормативно-правовими актами) здійснюється в електронній формі офіційним каналом зв’язку на електронну пошту admittance@nssmc.gov.ua з урахуванням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Заявник подає до НКЦПФР документи, перелік яких визначений нормативноправовими актами, з використанням засобу електронної пошти, адресу якої зазначено у заяві, поданої до НКЦПФР.
У пакеті документів, подання яких передбачено нормативно-правовими актами, кожний документ має бути окремим файлом у форматі Portable Document Format / A (формат специфікації PDF 1.4 ISO 19005-1:2005) (далі – PDF/A) із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, на кожному окремому електронному документі.
Подання заявником до НКЦПФР документів, створених заявником або не заявником в електронній формі, здійснюється із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Подання заявником до НКЦПФР документів створених заявником або не заявником як електронна копія паперового документа (фотокопія) здійснюється із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
1.2. Після розгляду НКЦПФР відповідного пакету документів, оформлення свідоцтва/тимчасового свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів, дублікатів свідоцтв про реєстрацію випуску цінних паперів, розпоряджень про зупинення обігу цінних паперів, відновлення обігу цінних паперів, скасування реєстрації випуску цінних паперів, розпоряджень про відмову в здійсненні реєстраційних дій здійснюється в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР.
1.3. Підпис на документах, який має здійснювати уповноважена особа НКЦПФР (відповідно до вимог нормативно-правових актів НКЦПФР), здійснюються шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису такими особами на відповідні електронні документи.
На проспект цінних паперів, у разі його затвердження, накладається кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи НКЦПФР.
Накладення кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР на проспект цінних паперів є підтвердженням затвердження проспекту цінних паперів реєструвальним органом.
На зміни та/або доповнення до проспекту цінних паперів, оформлених у вигляді додатків у разі їх затвердження, накладається кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи НКЦПФР. Накладення кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР на зміни та/або доповнення до проспекту цінних паперів є підтвердженням затвердження змін та /або доповнень до проспекту цінних паперів реєструвальним органом.
На зміни до рішення про емісію корпоративних облігацій у разі їх погодження, накладається кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи НКЦПФР. Накладення кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР на зміни до рішення про емісію корпоративних облігацій є підтвердженням погодження змін до рішення про емісію корпоративних облігацій реєструвальним органом.
На звіт про результати емісії/розміщення/обміну цінних паперів, у разі його реєстрації НКЦПФР, накладається кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи реєструвального органу. Звіт про результати емісії/розміщення/обміну цінних паперів вважається зареєстрованим шляхом накладання уповноваженою особою реєструвального органу кваліфікованого електронного підпису. Накладення кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи реєструвального органу на звіт про результати емісії/ розміщення/обміну цінних паперів є підтвердженням того, що звіт про результати емісії/розміщення/обміну зареєстрований реєструвальним органом.
Повідомлення заявника про прийняте реєструвальним органом рішення щодо реєстрації випуску цінних паперів, затвердження проспекту цінних паперів, затвердження змін та/або доповнень до проспекту цінних паперів, оформлених у вигляді додатків, про погодження змін до рішення про емісію корпоративних облігацій, про реєстрацію звіту про результати емісії/розміщення/обміну цінних паперів, зупинення обігу цінних паперів, відновлення обігу цінних паперів, скасування реєстрації випуску цінних паперів, заміни свідоцтва про реєстрацію цінних паперів, видачі дублікатів свідоцтв про реєстрацію випусків цінних паперів здійснюється офіційним каналом зв’язку.
2. Визначити, що для цілей, зазначених в пунктах 1.2, 1.3, уповноваженою особою НКЦПФР є директор департаменту реєстрації емісії цінних паперів, а у разі його відсутності, особа що виконує його функції
3. Особливості розгляду документів, зазначених в пункті 1 цього рішення припиняються з дня наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану на території України.
4. Це рішення набирає чинності з дати його оприлюднення на офіційному сайті НКЦПФР.
5. Департаменту реєстрації емісії цінних паперів (А.Папаіка) забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному сайті НКЦПФР.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії М. Лібанова.
Голова Комісії
Руслан МАГОМЕДОВ
Протокол засідання Комісії
від 13.04.2022 № 43