МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 06.01.2023 р. № 2704-20/905-09
Щодо порядку бронювання військовозобов’язаних
Мінекономіки розглянуто Ваш запит […] стосовно порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час та інформує.
Порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил України, інших військових формувань, населення в умовах правового режиму воєнного стану, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану” (із змінами) (далі – Постанова).
Відповідно до Постанови органи державної влади, інші державні органи подають Мінекономіки погоджені Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях (далі – підприємства) з відповідним обґрунтуванням.
Згідно з вимогами пункту 3 Постанови Мінекономіки узагальнює подані органами державної влади, іншими державними органами пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних і протягом одного робочого дня приймає відповідне рішення.
Під час прийняття рішення аналізується повнота обґрунтувань поданих пропозицій, відповідність пропозицій формі додатка 1 до Постанови та наявність підписів керівників державних органів, які подали пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних.
У разі прийняття позитивного рішення спеціалісти Мінекономіки готують проект наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних.
Копію виданого наказу щодо бронювання військовозобов’язаних Мінекономіки надсилає Міноборони, а також органам державної влади, іншим державним органам, які подали пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних.
Міноборони організовує через Генеральний штаб Збройних Сил України доведення витягів з наказів Мінекономіки до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
З метою підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час орган державної влади, інший державний орган, підприємство видають військовозобов’язаному витяг з наказу Мінекономіки.
Бронюванню на період мобілізації та на воєнний час не підлягають призовники, а також громадяни України, виключені з військового обліку.
Крім того, інформуємо, що Головнокомандувачем Збройних Сил України прийнято рішення щодо заборони бронювання військовозобов’язаних, які мають дефіцитні для Збройних Сил України військово-облікові спеціальності (копія листа Міноборони від 11.03.2022 № 220/1469 додається (див. окремо в базі)).
Ураховуючи викладене, пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, у тому числі, не державної форми власності, необхідно подавати до органу державної влади, іншого державного органу, до сфери управління або галузі національної економіки якого належить підприємство.
Пропозиції надаються за встановленою Постановою формою (додаток 1 до Постанови), із зазначенням військово-облікових даних військовозобов’язаних, в електронній формі через web-сайт державного органу або листом.
Додаток: на 1 арк. в 1 прим.
З повагою
Заступник Міністра економіки України
Ігор ФОМЕНКО