ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.04.2023 р. № 11-12-12/6761
Щодо надання інформації
Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) розглянула Ваш запит […] щодо процедури повернення коштів, помилково перерахованих з вини платника, та в межах компетенції повідомляє.
Процедури повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, визначені у Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.09.2013 № 1650/24182, із змінами та доповненнями (далі – Порядок).
Згідно із Порядком для повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, платник подає заяву про повернення коштів до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, із обов’язковим зазначенням такої інформації: найменування платника, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону (для фізичної особи за її згодою), причина повернення коштів з бюджету, найменування та місцезнаходження банку, в якому відкрито рахунок отримувача коштів, та реквізити такого рахунка. У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджету додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи. Разом із заявою платником подається оригінал або копія документа на переказ, або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
На підставі поданої платником заяви орган, що контролює справляння надходжень бюджету, засобами системи Казначейства формує подання в електронній формі згідно з додатком 1 до Порядку та подає його до відповідного головного управління Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету.
Органи, що контролюють справляння надходжень бюджету, в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та їх повноваження в частині здійснення контролю, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 “Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету”.
Враховуючи зазначене, для повернення помилково перерахованих коштів Вам необхідно звернутися до відповідного органу, що контролює справляння надходжень бюджету, із заявою про таке повернення.
Начальник Управління бюджетних
надходжень та електронного
адміністрування податків
Наталія САБАШНА