ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.06.2023 р. № 15-12-12/10657
Державна казначейська служба України розглянула Ваш […] запит від […] щодо застосування коду економічної класифікації видатків та в межах компетенції повідомляє.
Повноваження Казначейства визначені статтею 43 Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс) та Положенням про Державну казначейську службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 215.
При виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів, що передбачає, зокрема, розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів відповідно до законодавства та контроль за відповідністю взятих розпорядниками бюджетних коштів бюджетних зобов’язань відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми, відповідністю платежів узятим бюджетним зобов’язанням та відповідним бюджетним асигнуванням.
Відповідно до частини п’ятої статті 10 Кодексу видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).
Оплата, путівок на оздоровлення (у тому числі дітей), санаторно-курортне лікування; компенсація витрат, пов’язаних з проїздом на лікування хворої дитини та супроводжуючого за направленням медичних закладів здійснюється за кодом 2730 “Інші виплати населенню” (підпункт 2.5.3 пункту 2.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 № 754), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769) (далі – Інструкція № 333).
Звертаємо увагу, що до категорії 2280 “Дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм” належать видатки, передбачені на дослідження і розробки та окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, що включають оплату різноманітних послуг, наданих згідно з укладеними договорами сторонніми установами та організаціями, до ціни яких включаються витрати установи – надавача послуг.
У разі якщо розпорядник бюджетних коштів є безпосереднім виконавцем програм та заходів, то видатки здійснюються за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету залежно від виду витрат та суті платежу.
Якщо бюджетні асигнування на виконання окремої частини програми виділяються розпорядником бюджетних коштів підвідомчим установам, які є одержувачами бюджетних коштів, то видатки одержувачів бюджетних коштів здійснюються згідно з планом використання бюджетних коштів.
Одержувачі бюджетних коштів здійснюють за цими кодами видатки, які в плані використання бюджетних коштів належать до розділу “Поточні видатки” (підпункт 2.2.8 пункту 2.2 Інструкції № 333).
Додатково зазначаємо, що наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 “Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету” (далі – Наказ № 793) визначено, що програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Кодексу, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
Відповідно до пункту 2 Наказу № 793 Департамент місцевих бюджетів та галузеві департаменти Міністерства фінансів України уповноважено надавати роз’яснення з питань застосування ТПКВКМБ.
У зв’язку з цим, питання застосування відділом освіти коду функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету, перебуває поза межами компетенції Казначейства.
З повагою
Перший заступник Голови
Володимир ДУДА