МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 1 січня 2024 року № 1
Про затвердження Методичних рекомендацій для складання розпису фінансування при плануванні і виконанні місцевого бюджету із застосуванням Інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів “LOGICA”
Відповідно до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, пункту 3 наказу Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 “Про бюджетну класифікацію” та з метою надання роз’яснень щодо окремих норм застосування класифікації фінансування бюджету при складанні розпису фінансування місцевого бюджету та внесенні змін до нього наказую:
1. Затвердити Методичні рекомендації для складання розпису фінансування при плануванні і виконанні місцевого бюджету із застосуванням Інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів “LOGICA”, що додаються.
2. Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів в установленому порядку забезпечити:
оприлюднення цього наказу;
доведення цього наказу до місцевих фінансових органів для використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Улютіна Д. В.
Міністр
Сергій МАРЧЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
01 січня 2024 року № 1
Методичні рекомендації
для складання розпису фінансування при плануванні і виконанні місцевого бюджету із застосуванням Інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів “LOGICA”
I. Загальні положення
1. Ці Методичні рекомендації розроблено відповідно до пункту 3 наказу Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 “Про бюджетну класифікацію” (далі – наказ № 11) з метою надання роз’яснень щодо окремих норм застосування класифікації фінансування при складанні розпису фінансування місцевого бюджету та внесенні змін до нього (далі – розпис фінансування) із застосуванням Інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів “LOGICA” (далі – ІАС “LOGICA”).
2. У цих Методичних рекомендаціях терміни вживаються у значеннях, наведених у Бюджетному кодексі України та інших нормативно-правових актах, що регламентують бюджетний процес.
3. Положення цих Методичних рекомендацій носять рекомендаційний характер і можуть бути використані місцевими фінансовими органами при розробці Порядку складання і виконання розпису місцевого бюджету згідно з вимогами Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року № 57, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 лютого 2002 року за № 86/6374 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2004 року № 386).
4. Розпис фінансування складається місцевим фінансовим органом при здійсненні функції управління коштами в частині надходжень та витрат місцевого бюджету, пов’язаних зі зміною обсягу місцевого боргу, з урахуванням необхідності забезпечення своєчасності і повноти платежів з погашення основної суми місцевого боргу, можливостей щодо обсягів і термінів залучення місцевих запозичень, а також потреб покриття помісячних касових розривів загального фонду місцевого бюджету за рахунок залишків коштів загального фонду та залучення короткострокових запозичень, здійснення депозитних операцій та передачі коштів із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду місцевого бюджету.
5. При складанні розпису фінансування визначаються джерела покриття дефіциту бюджету, напрями витрачання фінансових ресурсів, що утворилися в результаті перевищення доходів бюджету над його видатками, з дотриманням особливостей затвердження місцевих бюджетів з дефіцитом або профіцитом, визначених статтями 14, 15, 72, а також з урахуванням вимог частини десятої статті 13 Бюджетного кодексу України.
6. Розпис фінансування поділяється на річний розпис фінансування загального і спеціального фондів, помісячний розпис фінансування загального фонду місцевого бюджету, помісячний розпис фінансування спеціального фонду місцевого бюджету.
7. При складанні розпису фінансування використовуються класифікація фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання та класифікація фінансування бюджету за типом кредитора згідно з наказом N 11.
8. Річний розпис фінансування заповнюється за формою згідно з додатком 1 до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 серпня 2012 року № 938, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 вересня 2012 року за № 1569/21881 (далі – Порядок № 938).
9. Помісячний розпис фінансування заповнюється за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 938.
10. Помісячний розпис фінансування разом з помісячними розписами доходів та повернення кредитів використовується з метою розрахунку помісячних обсягів асигнувань та надання кредитів загального фонду головним розпорядникам і формування лімітних довідок про бюджетні асигнування та кредитування для кожного головного розпорядника відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228 “Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ”.
11. Місцевий фінансовий орган за допомогою програмного забезпечення на місцевому рівні передає до ІАС “LOGICA” річний розпис фінансування загального і спеціального фондів, помісячний розпис фінансування загального фонду, помісячний розпис фінансування спеціального фонду та зміни до них.
II. Загальні рекомендації щодо алгоритму підрахунку за кодами класифікації фінансування для заповнення розписів фінансування
1. Загальні правила використання кодів класифікації фінансування для заповнення розписів фінансування:
коди з назвами “На початок періоду” та “На кінець періоду”, які в класифікації фінансування стоять один за одним, у розписі фінансування відображаються спільно і поруч (208100 з 208200, 602100 з 602200). Водночас сума залишку за кодом з назвою “На кінець періоду” має дорівнювати сумі залишку за кодом з назвою “На початок періоду” наступного місяця;
значення за кодами з назвами “На початок періоду” та “На кінець періоду” (208100, 208200, 602100, 602200) мають додатні значення;
якщо плановий залишок коштів на рахунку на початок чи кінець відповідного окремого місяця відсутній, то ставиться значення “0”;
значення підсумкових кодів, які мають у своєму складі коди з назвами “На початок періоду” та “На кінець періоду” (208000, 602000), визначаються як різниця між значеннями за кодами з назвами “На початок періоду” та “На кінець періоду”, до якої додаються значення за іншими підлеглими кодами класифікації (208300, 208400, 602300, 602400);
заповнюються значення всіх клітинок із січня по грудень. Сума “Разом” за кодом з назвою “На початок періоду” дорівнює сумі за кодом “На початок періоду” за січень. Сума “Разом” за кодом “На кінець періоду” дорівнює сумі за кодом “На кінець періоду” за грудень. Сума “Разом” за кодами з назвою “На початок періоду” та “На кінець періоду” не сумується за місяцями;
значення за кодами з назвами “Одержано позик” (наприклад, 202210, 203510, 203610) та “Одержано” (203410) мають додатні значення;
значення за кодами з назвами “Погашено позик” (наприклад, 202220, 203520, 203620) та “Повернено” (203420) мають від’ємні значення;
значення підсумкових кодів, які мають у своєму складі коди з назвами “Одержано позик” та “Погашено позик” (наприклад, 202200, 203500, 203600), “Одержано” та “Повернено” (203400), визначаються як сума значень за відповідними кодами.
III. Рекомендації щодо застосування окремих кодів класифікації фінансування для заповнення розписів фінансування
1. Коди класифікації фінансування 208000 “Фінансування за рахунок зміни залишків коштів бюджетів” та 602000 “Зміни обсягів бюджетних коштів” (208100, 602100 “На початок періоду” і 208200, 602200 “На кінець періоду”) використовуються для відображення залишків коштів загального фонду місцевого бюджету, що використовуються для помісячного балансування в межах бюджетного року, залишків коштів спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ) та використання вільного залишку бюджетних коштів після внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період. Коди 208100, 602100 “На початок періоду” і 208200, 602200 “На кінець періоду” мають додатні значення. Заповнення помісячного розпису за вищезазначеними кодами пропонуємо здійснювати згідно з правилами з розділу II цих Методичних рекомендацій.
2. Фінансування місцевого бюджету за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку здійснюється у разі виникнення фактичного дефіциту коштів на забезпечення захищених видатків загального фонду. Відповідно коди фінансування 203400 і 603000 “Фінансування за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку” в помісячному розписі використовуються для відображення тимчасових касових розривів місцевого бюджету, які заплановано покрити за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка.
3. Операції щодо фінансування місцевого бюджету (за винятком обліку залишків на рахунках коштів чи товарно-матеріальних цінностей) відображаються при формуванні розпису чи внесенні до нього змін відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регламентують такі операції.
Директор Департаменту
політики міжбюджетних відносин
та місцевих бюджетів
Олександр КОРЕНЬ