МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.06.2023 р. № 4706-05/28956-09
Міністерство економіки України розглянуло […] звернення […] та в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 23 КЗпП трудовий договір може бути укладений на визначений строк, встановлений за погодженням сторін.
Частиною третьою статті 23 КЗпП передбачено обов’язок роботодавця інформувати працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, що відповідають їх кваліфікації та передбачають можливість укладення безстрокового трудового договору, а також забезпечити рівні можливості таких працівників для його укладення.
Слід зазначити, що закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23 КЗпП) є підставою для його припинення, крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не висунула вимоги про їх припинення (пункт 2 частини першої статті 36 КЗпП).
Також, відповідно до частини першої статті 391 КЗпП, якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 частини першої статті 23 КЗпП) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.
Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.
<…>
З повагою
Заступник Міністра
економіки України
Тетяна БЕРЕЖНА