МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 15.02.2024 р. № 431
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
04 квітня 2024 р. за № 501/41846
Про затвердження Порядку державної реєстрації потужностей та Порядку ведення державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей
Відповідно до пунктів 7, 8 частини першої статті 7, статей 23, 25 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, пунктів 1, 2 Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 228-р, та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок державної реєстрації потужностей;
Порядок ведення державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей.
2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства аграрної політики та продовольства України:
від 10 лютого 2016 року № 38 “Про затвердження Порядку затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 року за № 381/28511;
від 10 лютого 2016 року № 39 “Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 року за № 382/28512;
від 10 лютого 2016 року № 40 “Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 року за № 383/28513.
3. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з 24 липня 2024 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.
Міністр аграрної політики
та продовольства України
Микола СОЛЬСЬКИЙ
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України
Олексій ВИСКУБ
Т. в. о. Голови Державної служби
України з питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів
Сергій ТКАЧУК
Виконувач обов’язків
Міністра економіки України
Надія БІГУН
Міністр охорони здоров’я України
Віктор ЛЯШКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
15 лютого 2024 року № 431
Порядок
державної реєстрації потужностей
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в значеннях, наведених у Законах України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” (далі – Закон), “Про адміністративну процедуру”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах” та “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.
3. Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку, в тому числі транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам.
4. Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів, яке не пов’язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер.
5. Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний засіб, що використовується оператором ринку у зв’язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл.
6. Адресою потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважається місцезнаходження (для юридичної особи) або задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізичної особи) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.
II. Подання заяви про державну реєстрацію потужності
1. Для державної реєстрації потужності оператор ринку подає до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності, у тому числі через центр надання адміністративних послуг, заяву про державну реєстрацію потужності за формою згідно з додатком до цього Порядку (далі – заява).
Заява в письмовій формі може бути подана шляхом особистого звернення оператора ринку або через уповноважену ним особу, надіслана поштовим відправленням або подана в електронній формі, у тому числі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія) (за наявності технічної можливості).
У разі подання заяви засобами Порталу Дія, така заява подається у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених формою заяви.
Заява, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.
2. Заява реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України “Про адміністративну процедуру”.
3. У разі невідповідності заяви вимогам, встановленим Законом України “Про адміністративну процедуру”, а також цим Порядком посадова особа територіального органу Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, приймає рішення про залишення заяви без руху відповідно до статті 43 цього Закону.
4. Достовірність інформації, наведеної в заяві, забезпечує оператор ринку.
5. Заява подається оператором ринку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності.
6. Територіальному органу Держпродспоживслужби забороняється вимагати для державної реєстрації потужності будь-які інші документи, крім заяви.
Виробники ремісничих харчових продуктів та харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях з виробництва харчових продуктів тваринного походження до заяви додають також інформацію, яка дає змогу ідентифікувати такі харчові продукти, та декларують обсяги виробництва на тиждень у середньому протягом року.
III. Державна реєстрація потужності
1. Адміністративне провадження у справі про державну реєстрацію потужності розпочинається з дня отримання заяви територіальним органом Держпродспоживслужби та здійснюється відповідно до Закону України “Про адміністративну процедуру” та з врахуванням особливостей Закону.
2. У разі подання заяви в паперовій формі державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 10 календарних днів після отримання заяви.
Рішення про державну реєстрацію потужності або про відмову в державній реєстрації з обґрунтуванням причин оформлюється наказом територіального органу Держпродспоживслужби та не пізніше 3 робочих днів з дня його прийняття доводиться до відома оператора ринку або уповноваженої ним особи шляхом:
вручення або надсилання його поштою (реєстрованим поштовим відправленням);
надсилання на адресу електронної пошти чи передачі з використанням технічних засобів електронної комунікації.
Інформація про зареєстровану потужність, передбачена пунктом 6 цього розділу, вноситься до державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей (далі – Реєстр) посадовою особою територіального органу Держпродспоживслужби не пізніше наступного робочого дня з дати прийняття рішення про державну реєстрацію потужності.
3. У разі подання заяви засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або через інші електронні інформаційні ресурси територіального органу Держпродспоживслужби державна реєстрація потужності здійснюється автоматично в режимі реального часу, шляхом внесення передбаченої пунктом 6 цього розділу інформації до Реєстру.
При цьому внесення інформації про державну реєстрацію потужності до Реєстру здійснюється програмними засобами Реєстру на підставі даних про перевірку відомостей, зазначених операторами ринку в заяві.
Перевірка достовірності відомостей проводиться на підставі даних отриманих у порядку електронної інформаційної взаємодії Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів територіального органу Держпродспоживслужби із іншими електронними інформаційними ресурсами, зокрема з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
У разі подання заяви в електронній формі повідомлення про державну реєстрацію потужності із зазначенням її особистого номера або про відмову в державній реєстрації надсилається автоматично за допомогою засобів Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів територіального органу Держпродспоживслужби шляхом направлення в особистий кабінет, на електронну адресу або інші засоби зв’язку обрані оператором ринку у заяві.
4. Державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби безоплатно.
5. Якщо за результатами здійснення заходу державного контролю виявлено незареєстровану потужність, обов’язковість державної реєстрації якої встановлено Законом, та отримано інформацію, достатню для її державної реєстрації, територіальний орган Держпродспоживслужби здійснює державну реєстрацію такої потужності з власної ініціативи, про що повідомляє оператора ринку в порядку, визначеному пунктом 2 цього розділу.
6. Рішення про державну реєстрацію потужності містить інформацію, що вноситься до Реєстру, а саме:
1) для юридичної особи – повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України;
для фізичної особи – підприємця, фізичної особи – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), за яким здійснюється зв’язок з особою;
2) вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва);
3) назва (опис) потужності;
4) особистий реєстраційний номер потужності;
5) адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;
6) вид господарської діяльності та перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати з використанням потужності;
7) дата та номер прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про державну реєстрацію потужності.
Під час державної реєстрації потужності присвоюється особистий реєстраційний номер, що складається з таких елементів, які розділяються дефісом:
літери “r”;
двозначного літерного коду України (UA);
першої пари цифр коду області, в якій розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3);
другої пари цифр коду району (міста), в якому розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3);
порядкового номера потужності, що присвоюється автоматично за арифметичним порядком, який починається з одиниці.
Приклад реєстраційного номера потужності: r-UA-05-06-12, де:
UA – Україна;
05 – Вінницька область;
06 – Жмеринський район;
12 – порядковий номер потужності.
7. Порядковий номер потужності, який є частиною її особистого реєстраційного номера, є унікальним та не може бути присвоєний іншій потужності, що розташована на території району (міста), в тому числі після внесення до Реєстру запису про припинення експлуатації потужності.
8. Територіальний орган Держпродспоживслужби відмовляє у державній реєстрації потужності у таких випадках:
1) відсутність у заяві повної інформації, передбаченої частиною третьою статті 25 Закону;
2) наявність раніше прийнятого рішення про державну реєстрацію цієї потужності.
9. Відмова у державній реєстрації потужностей з інших підстав не дозволяється. У рішенні про відмову в державній реєстрації потужності обов’язково зазначаються підстава для відмови та фактичні обставини, що підтверджують наявність такої підстави.
10. У разі усунення причин, що стали підставою для відмови у державній реєстрації потужності, оператор ринку має право на повторне звернення до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою про державну реєстрацію такої потужності.
11. Оператор ринку може оскаржити рішення територіального органу Держпродспоживслужби про відмову у державній реєстрації потужності відповідно до законодавства.
12. Оператор ринку має право розпочати експлуатацію потужності за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 15 робочих днів після подання ним заяви територіальний орган Держпродспоживслужби не прийняв рішення про відмову у державній реєстрації потужності або не надав копії такого рішення оператору ринку.
13. Оператор ринку зобов’язаний протягом 10 робочих днів повідомити територіальний орган Держпродспоживслужби про зміни у своїй діяльності, що зумовлюють необхідність внесення змін до відомостей Реєстру, а також про припинення використання потужності.
Директор Департаменту
державної політики у сфері
санітарних та фітосанітарних заходів
Андрій ПИВОВАРОВ
Додаток не наводиться
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
15 лютого 2024 року № 431
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
04 квітня 2024 р. за № 502/41847
Порядок
ведення державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру ведення державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
1) державний реєстр операторів ринку та їхніх потужностей (далі – Реєстр) – інформаційно-комунікаційна система, що призначена для накопичення, зберігання та оброблення інформації про операторів ринку та їхні потужності;
2) технічний адміністратор Реєстру – державна установа, підприємство або організація, визначена Держпродспоживслужбою, що належить до сфери її управління і забезпечує в межах та обсягах, визначених договором, супровід, функціонування та адміністрування Реєстру.
Інші терміни вживаються в цьому Порядку в значеннях, наведених у Законах України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” (далі – Закон), “Про адміністративну процедуру”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про публічні електронні реєстри”.
II. Порядок ведення Реєстру
1. Власником Реєстру та виключних майнових прав на його програмне забезпечення є держава в особі Держпродспоживслужби, що забезпечує захист інформації в Реєстрі та контроль за нею відповідно до Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
2. Основними завданнями функціонування Реєстру є:
1) ведення обліку операторів ринку та їхніх потужностей;
2) створення, збирання, одержання, зберігання, використання, розпорядження, поширення, охорона, захист інформації у сфері законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів з метою захисту життя, здоров’я та інтересів споживачів;
3) забезпечення електронної взаємодії між фізичними та юридичними особами, фізичними особами – підприємцями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування з метою виконання визначених законодавством завдань пов’язаних із здійсненням державного контролю за діяльністю операторів ринку, які здійснюють виробництво та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження, виробництво та/або обіг харчових продуктів;
4) створення інформаційної бази для виявлення операторів ринку, які здійснюють виробництво та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження з використанням потужностей, що не мають експлуатаційного дозволу, або здійснюють виробництво та/або обіг харчових продуктів з використанням потужностей, що не зареєстровані, якщо обов’язковість отримання експлуатаційного дозволу або їх реєстрації встановлена Законом;
5) забезпечення інформацією для визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю на підставі ризик-орієнтованого підходу щодо відповідності діяльності операторів ринку вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, які здійснюються Держпродспоживслужбою;
6) отримання, розгляд та опрацювання електронних документів, поданих заявниками, з автоматичною фіксацією часу надсилання та отримання, забезпечення цілісності та автентичності електронних документів;
7) систематизація та узагальнення інформації, перетворення її у формат, придатний для проведення подальшого аналізу;
8) забезпечення доступності інформації, яка міститься в Реєстрі, для осіб з інвалідністю згідно з вимогами ДСТУ EN 301549:2022 (EN 301 549 V3.2.1 (2021-03), IDT) “Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ”;
9) збереження, автоматичне резервування і відновлення інформації, внесеної до Реєстру, забезпечення безперебійного доступу до Реєстру.
3. Функціональними можливостями Реєстру забезпечується:
1) доступ зовнішніх користувачів до об’єктів Реєстру засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія) (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів Держпродспоживслужби через електронний кабінет зовнішніх користувачів;
2) можливість надання інформації з Реєстру на запит заінтересованої особи через програмно-технічні засоби Реєстру;
3) подання засобами вебпорталу Держпродспоживслужби повідомлень про виявлені помилки в реєстровій інформації або роботі Реєстру;
4) автоматична фіксація дій авторизованих користувачів у Реєстрі;
5) здійснення пошуку та перегляду реєстрової інформації, групування об’єктів Реєстру та/або реєстрової інформації відповідно до заданих параметрів.
4. Реєстр створюється з використанням програмного забезпечення, яке забезпечує його сумісність і електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу з інформаційно-комунікаційною системою Держпродспоживслужби, іншими інформаційними системами та мережами, державними електронними інформаційними ресурсами, державними електронними реєстрами інших держателів публічних електронних реєстрів.
5. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з іншими електронними інформаційними ресурсами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів відповідно до Положення про систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 606 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 2023 року № 38).
6. У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням каналів зв’язку системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” інформаційна взаємодія суб’єктів інформаційних відносин може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
7. Обробка та захист в Реєстрі персональних даних та інших реєстрових даних здійснюються відповідно до Законів України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”.
8. Створення та функціонування Реєстру здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законом.
9. Держателем та адміністратором Реєстру є Держпродспоживслужба, яка:
1) забезпечує здійснення організаційних заходів, пов’язаних із створенням та забезпеченням функціонування Реєстру;
2) визначає технічного адміністратора Реєстру;
3) здійснює контроль за функціонуванням та веденням Реєстру, інформує технічного адміністратора Реєстру про виявлені недоліки у його роботі, вносить пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення роботи Реєстру;
4) здійснює фінансування заходів щодо створення, модернізації та технічної підтримки функціонування Реєстру;
5) надає роз’яснення щодо ведення Реєстру;
6) забезпечує методологічну підтримку, затверджує технічні вимоги та технічні завдання з розроблення та модернізації програмного забезпечення, а також погоджує пропозиції щодо розроблення та модернізації спеціального програмного забезпечення, що пропонується технічним адміністратором Реєстру;
7) забезпечує належне ведення Реєстру відповідно до вимог цього Порядку;
8) забезпечує обробку та проведення аналізу інформації, яка надходить засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів Держпродспоживслужби через електронний кабінет зовнішніх користувачів;
9) забезпечує надання та припинення доступу, визначає особливості доступу користувачів до об’єктів Реєстру.
10. Забезпечення виконання організаційних та технічних завдань щодо функціонування Реєстру покладається на адміністратора та технічного адміністратора Реєстру.
11. Технічний адміністратор Реєстру відповідно до укладеного договору забезпечує:
1) здійснення заходів із створення, впровадження та адміністрування Реєстру;
2) здійснення заходів з технічного та технологічного забезпечення (крім організації доступу до даних), забезпечення хостингу, обслуговування технічного комплексу Реєстру;
3) здійснення заходів із створення, модернізації, впровадження та супроводу програмного забезпечення Реєстру;
4) здійснення електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших суб’єктів надання вихідних даних;
5) здійснення технічної взаємодії з іншими реєстрами;
6) здійснення заходів із кібербезпеки;
7) здійснення інших дій, визначених договором.
12. Реєстр ведеться в електронній формі державною мовою. У разі коли використання літер українського алфавіту призводить до спотворення інформації, можуть використовуватися латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри.
Реєстр функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається технічним адміністратором Реєстру за умови згоди держателя Реєстру.
Інформація про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Реєстру оприлюднюється на офіційному вебсайті Держпродспоживслужби за три календарних дні до дати проведення таких робіт, крім випадків, коли через терміновість проведення таких робіт своєчасне попередження неможливе, про що надсилається відповідне повідомлення.
13. Наповнення Реєстру здійснюється шляхом внесення передбачених Законом та цим Порядком відомостей про операторів ринку та їхні потужності, на які отримано експлуатаційний дозвіл, або які зареєстровані, у випадках передбачених Законом.
14. Публічними реєстраторами Реєстру є посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби.
15. Створювачами реєстрової інформації Реєстру є посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби та/або оператори ринку.
16. Інформаційними джерелами, які є підставою для внесення інформації до Реєстру, передбаченої пунктом 18 цього розділу, є рішення територіального органу Держпродспоживслужби про видачу, анулювання, тимчасове припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу.
17. Інформаційними джерелами, які є підставою для внесення інформації до Реєстру, передбаченої пунктом 19 цього розділу, є рішення територіального органу Держпродспоживслужби про реєстрацію потужності або заява оператора ринку, подана засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або через інші електронні інформаційні ресурси територіального органу Держпродспоживслужби, підтверджена накладанням кваліфікованого електронного підпису оператора ринку.
18. Про операторів ринку та потужності, на які видано експлуатаційний дозвіл, у Реєстр вносяться такі відомості:
1) для юридичної особи – повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України;
для фізичної особи – підприємця, фізичної особи – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), за яким здійснюється зв’язок з особою;
2) вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва);
3) назва (опис) потужності;
4) реєстраційний номер потужності, який складається з таких елементів, які розділяються дефісом:
літери “a” – для експлуатаційного дозволу, виданого на необмежений строк, або літер “ta” – для тимчасового експлуатаційного дозволу;
двозначного літерного коду України (UA);
першої пари цифр коду області, в якій розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3);
другої пари цифр коду району (міста), в якому розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3);
порядкового номера потужності, що присвоюється в арифметичній послідовності, яка починається з одиниці;
номера секції категорії потужності за видами господарської діяльності з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження згідно з додатком до цього Порядку;
коду категорії потужності згідно з категоріями потужностей, зазначеними в додатку до цього Порядку;
для потужностей з виробництва курячих яєць також зазначається код способу утримання курей-несучок:
0 – утримання відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції;
1 – вигульне утримання;
2 – підлогове утримання;
3 – кліткове утримання.
Приклад реєстраційного номера потужності: a-UA-05-06-12-X-PP-3, де:
UA – Україна;
05 – Вінницька область;
06 – Жмеринський район;
12 – порядковий номер потужності;
X – секція яйця та яєчні продукти;
PP – потужність з виробництва;
3 – кліткове утримання курей-несучок.
Порядковий номер потужності, який є частиною її реєстраційного номера, є унікальним та не може бути присвоєний іншій потужності, що розташована на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці другого рівня (райони в областях та Автономній Республіці Крим), навіть після анулювання відповідного експлуатаційного дозволу;
5) адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;
6) вид господарської діяльності з виробництва та/або зберігання харчових продуктів, що провадиться з використанням потужності (із зазначенням назви секції та назви категорії потужності) та перелік харчових продуктів, які виробляються або зберігаються;
7) дата та номер рішення територіального органу Держпродспоживслужби про видачу експлуатаційного дозволу/тимчасового експлуатаційного дозволу, переоформлення експлуатаційного дозволу (дд/мм/рррр);
8) інформація щодо прийнятого рішення про анулювання експлуатаційного дозволу, тимчасового припинення дії, поновлення дії експлуатаційного дозволу, (“Анульовано експлуатаційний дозвіл”, “Тимчасово припинено дію експлуатаційного дозволу”, “Поновлено дію експлуатаційного дозволу”, дата (дд/мм/рррр) та номер рішення, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, що прийняла відповідне рішення).
Інформація, зазначена в цьому пункті, вноситься до Реєстру в строки, визначені Порядком видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 року № 27.
Створювачами реєстрової інформації Реєстру, зазначеної в цьому пункті, є посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби.
19. Про зареєстровані потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу, у Реєстр вносяться такі відомості:
1) для юридичної особи – повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України;
для фізичної особи – підприємця, фізичної особи – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), РНОКПП або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), за яким здійснюється зв’язок з особою;
2) вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва);
3) назва (опис) потужності;
4) особистий реєстраційний номер потужності;
5) адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;
6) вид господарської діяльності та перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати з використанням потужності;
7) дата та номер прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про державну реєстрацію потужності (дд/мм/рррр);
8) запис про припинення використання потужності (“Припинено”) та дата запису (дд/мм/рррр).
Створювачами реєстрової інформації Реєстру зазначеної в цьому пункті є посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби та/або оператори ринку.
Посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби вносять до Реєстру відомості про припинення використання потужності в разі:
надходження повідомлення оператора ринку про припинення використання ним потужності;
припинення діяльності юридичної особи;
припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Оператор ринку зобов’язаний повідомити територіальний орган Держпродспоживслужби про зміни в інформації про оператора ринку та потужність, що визначена у підпунктах 1, 2, 3, 5 та 6 цього пункту, а також про припинення використання потужності, не пізніше 10 робочих днів з дати настання таких змін.
Посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби вносять відповідні зміни до Реєстру протягом 5 робочих днів з дати надходження відповідного повідомлення оператора ринку, або отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про припинення юридичної особи або про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Повідомлення про зміни в довільній письмовій формі оператор ринку подає до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності, у тому числі через центр надання адміністративних послуг.
Повідомлення про зміни може бути сформовано та подано оператором ринку через Портал Дія (за наявності технічної можливості) або інші електронні інформаційні ресурси Держпродспоживслужби з накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
У цьому разі та за умови наявності в Реєстрі інформації про ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України або РНОКПП оператора ринку зміни до відомостей до Реєстру вносяться автоматично в режимі реального часу в день його подання. У разі відсутності зазначеної інформації зміни до відомостей Реєстру вносяться посадовими особами територіальних органів Держпродспоживслужби у строк, визначений абзацом сімнадцятим цього пункту.
Повідомлення про зміни, що подаються в електронній формі, повинні відповідати вимогам Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.
Повідомлення про зміни повинно бути підписаним оператором ринку або уповноваженою ним особою.
20. Заходи зі створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення Реєстру, технічного і технологічного забезпечення, збереження та захисту даних Реєстру, технічних та технологічних заходів з надання доступу до Реєстру здійснюються адміністратором відповідно до цього Порядку та Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
21. Інформування правоволодільця про внесення до Реєстру інформації про нього та належні йому майно, майнові, правові та інші спеціальні статуси, а також про її зміну здійснюється адміністратором Реєстру шляхом повідомлення в електронній формі протягом 10 робочих днів з дня настання такої події.
22. Держпродспоживслужба забезпечує відкритий та безоплатний доступ до Реєстру шляхом його розміщення на своєму офіційному вебсайті, за винятком персональних даних, передбачених Законом України “Про захист персональних даних”.
23. Держпродспоживслужба на запит заінтересованої особи надає інформацію з Реєстру, що містить запитувану інформацію, в порядку та на умовах, установлених Законом України “Про доступ до публічної інформації”.
Директор Департаменту
державної політики у сфері
санітарних та фітосанітарних заходів
Андрій ПИВОВАРОВ