ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
28 липня 2021 року № 219
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
23 вересня 2021 р. за № 1251/36873
ПОРЯДОК
ведення реєстру конструкторської документації на озброєння, військову та спеціальну техніку
1. Цей Порядок визначає процедуру ведення у Міноборони реєстру конструкторської документації на озброєння, військову та спеціальну техніку (далі – реєстр), розроблення, виробництво, модернізація та/або ремонт яких здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу України для потреб Збройних Сил України.
Форму реєстру наведено у додатку до цього Порядку.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
адміністратор реєстру – орган військового управління, який відповідно до затвердженого Міноборони положення про нього здійснює узагальнення, опрацювання, ведення, зберігання і захист інформації, що включається до реєстру, а також забезпечення користувачів інформацією з реєстру;
держатель реєстру – структурний підрозділ Міноборони, який відповідно до затвердженого Міноборони положення про нього забезпечує виконання завдання щодо організації науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт з розроблення (модернізації) озброєння та військової техніки, здійснення закупівлі озброєння та військової техніки та організовує роботи щодо ведення реєстру;
користувачі реєстру – структурні підрозділи Міноборони, Генерального штабу Збройних Сил України, органи військового управління, підприємства оборонно-промислового комплексу України, на які покладаються завдання з організації розроблення, виробництва, модернізації та/або ремонту озброєння, військової та спеціальної техніки (далі – ОВТ);
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України “Про оборонні закупівлі”, Порядку ведення типового реєстру конструкторської документації на озброєння, військову та спеціальну техніку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2021 року № 461, Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів такої продукції, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 234, Порядку кодифікації предметів постачання, затвердженому наказом Міністерства оборони України від 18 грудня 2017 року № 673, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 12 січня 2018 року за № 50/31502.
3. Реєстр створюється і ведеться з метою:
- забезпечення ведення обліку (наявності та стану) конструкторської документації (далі – КД) на ОВТ, призначеної для їх виробництва, модернізації та/або ремонту, що розроблена за державні кошти та перебуває на підприємствах оборонно-промислового комплексу України;
- забезпечення уникнення повторного розроблення КД за державні кошти;
- контролю за місцезнаходженням КД, у разі реорганізації, зміни форми власності або ліквідації підприємств оборонно-промислового комплексу України, де вона утримувалася;
- отримання інформації для підготовки вихідних даних для кодифікації ОВТ, що виготовляються на замовлення Міноборони та держав – учасниць системи кодифікації НАТО;
- забезпечення користувачів реєстру інформацією щодо наявності та стану конструкторської документації.
4. Реєстр має таку структуру:
- робоча конструкторська документація;
- ремонтна (конструкторська) документація.
5. До реєстру включаються відомості про наявність та стан комплектів конструкторської документації на вироби ОВТ та їх складові частини:
- розроблені головними виконавцями та співвиконавцями за результатами дослідно-конструкторських робіт (далі – ДКР), що виконувалися на замовлення Міноборони (у тому числі розроблені до 1991 року);
- розроблені в ініціативному порядку, що постачаються на замовлення Міноборони.
Відомості про проєктну КД до реєстру не включаються.
6. Реєстр формується і ведеться адміністратором реєстру в електронному вигляді на підставі інформації, отриманої від структурних підрозділів Міноборони, органів військового управління та донесень військових представництв Міноборони.
Адміністратор реєстру перевіряє надану інформацію, упорядковує її, вносить до реєстру та надає реєстраційний номер комплекту КД.
З метою уточнення інформації про наявність та стан КД адміністратор реєстру має право звернутися безпосередньо до військового представництва Міноборони або підприємства оборонно-промислового комплексу України.
7. Структурні підрозділи Міноборони, органи військового управління, які виконують функції державного замовника з оборонного замовлення, надають адміністратору реєстру інформацію про КД, що розроблена за результатами ДКР, що виконувалась за замовленням Міноборони, а також у разі прийняття на озброєння (постачання) або допуску до експлуатації ОВТ.
Військові представництва Міноборони надають адміністратору реєстру інформацію про наявність на підприємстві КД, зміни її місцезнаходження, знищення або втрати.
8. Інформація про наявність КД отримується військовими представництвами Міноборони від підприємств оборонно-промислового комплексу, перевіряється, за потреби уточнюється, доповнюється та вноситься до адміністратору реєстру щороку в паперовому або електронному вигляді.
Інформацію про стан КД щороку надають військові представництва Міноборони за результатами перевірки правдників КД.
9. Адміністратор реєстру щороку надає реєстр держателю реєстру.
10. Забезпечення користувачів інформацією з реєстру здійснюється за їх письмовим запитом до держателя реєстру.
Інформація з реєстру надається підприємствам оборонно-промислового комплексу України, які є розробниками (виробниками) ОВТ для Збройних Сил України, з метою пошуку співвиконавців ДКР або контрагентів для випуску серійної продукції (її модернізації та/або ремонту) на замовлення Міноборони.
11. Заходи, пов’язані з веденням, зберіганням, захистом та наданням інформації про наявність та стан КД на ОВТ, здійснюють з дотриманням вимог законодавства щодо охорони державної таємниці та захисту службової інформації, а також захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Начальник Управління
стандартизації,
кодифікації та каталогізації
полковник
Олександр КУМЕДА
ПОЯСНЕННЯ
щодо заповнення реєстру конструкторської документації на озброєння, військову та спеціальну техніку
1. У графі 1 зазначається порядковий номер в реєстрі, за яким обліковано комплект робочої конструкторської або ремонтної (конструкторської) документації (далі – РКД (РемД)) на ОВТ.
2. У графі 2 зазначаються реквізити листа, що є підставою для внесення інформації до реєстру.
3. У графі 3 зазначається код групи дослідно-конструкторської роботи зі створення виробу: зразок (комплекс) ОВТ – 1, складова частина зразка, системи (комплексу) ОВТ – 2, комплектувальні вироби міжгалузевого використання – 3.
4. У графі 4 зазначається назва виробу (складової частини) ОВТ та його умовне позначення згідно з технічними умовами, індекс, а також назва та індекс основного зразка ОВТ, до складу якого входить складова частина, наприклад: радіостанція Р-862 / літаки МіГ-29, Іл-76МД.
5. У графі 5 зазначається позначення специфікації (креслення), технічних умов, дата їх затвердження та строк дії, умовна кількість аркушів формату А4 основного комплекту КД, його інвентарний номер на підприємстві.
6. У графі 6 зазначається літера КД, наприклад, О (РО), О 1 (РО 1).
7. У графі 7 зазначається вид і тип носія КД, на якому зберігається комплект КД на ОВТ: О – оригінал, П – правдник, Д – дублікат, К – копія; паперовий або електронний носій, наприклад, О/папер., К/електрон.
8. У графі 8 зазначається номер і дата останнього акта перевірки правдників КД, номер і дата повідомлення про останню зміну.
9. У графі 9 зазначається номер і дата рішення міжвідомчої комісії, яке є підставою для розроблення/утримання КД, номер і дата наказу про прийняття (зняття) на/з озброєння (постачання) або допуск до експлуатації.
10. У графі 10 зазначається форма власності на КД: державна – “Держ.”, приватна – “Приват.” та скорочене найменування органу управління підприємства-утримувача комплекту РКД (РемД) на ОВТ.
11. У графі 11 зазначається “так” – у разі наявності чинного патенту на винахід/корисну модель, свідоцтва про реєстрацію авторського права, назва документа, його номер і дата, “ні” – у разі відсутності таких документів.
12. У графі 12 зазначається вихідний номер і дата супровідного листа до відправленого на мікрофільмування комплекту РКД (РемД) на ОВТ, а також найменування установи страхового фонду документації.
13. У графі 13 зазначається найменування суб’єкта господарювання, який є розробником КД, його місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ, номер телефону, e-mail, вебсайт, номер військового представництва Міноборони.
14. У графі 14 зазначається найменування суб’єкта господарювання, який є виробником виробу ОВТ, його місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ, номер телефону, e-mail, вебсайт, номер військового представництва Міноборони.
15. У графі 15 зазначається найменування суб’єкта господарювання, який є виробником основного зразка, системи (комплексу) ОВТ, його місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ, номер телефону, e-mail, вебсайт, номер військового представництва Міноборони.
16. У графі 16 зазначається найменування структурного підрозділу який є замовником виробу ОВТ.
17. У графі 17 зазначається найменування служби забезпечення Міноборони зазначеного виробу ОВТ.
18. У графі 18 зазначається 13-розрядний цифровий код, що призначається центральним органом кодифікації в системі кодифікації НАТО. За відсутності номенклатурного номера НАТО зазначається чотиризначний цифровий код за національним класифікатором ДК 020:2016.
19. У графі 19 зазначається код грифа обмеження доступу до комплекту РКД (РемД) на ОВТ, а саме – “Нетаємно” – 1, “Для службового користування” – 2, “Таємно” – 3, “Цілком таємно” – 4.
20. У графі 20 зазначається код за ВК 001-2000 – код за Класифікатором озброєння, військової техніки та майна Міністерства оборони України ВК 001-2000, а також інша додаткова інформація.