МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.09.2021 р. № 05120-08-6/29579
Про доведення наказу Міністерства фінансів України
Міністерством фінансів України з метою удосконалення бюджетної класифікації та приведенням її до норм чинного законодавства затверджено наказ від 22.09.2021 р. № 513 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року № 793” (далі – Наказ).
Враховуючи зміни у системі адміністративно-територіального устрою України, наслідком яких стало утворення територіальних громад на основі населених пунктів (сіл, селищ, міст), виникла необхідність відкоригувати Типову відомчу класифікацію видатків та кредитування місцевого бюджету (далі – ТВКВК МБ) щодо ознаки головного розпорядника бюджетних коштів.
Статтею 11 Закону України “Про місцеве самоврядування” визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Таким чином, по коду ТВКВК МБ “02” за ознакою головного розпорядника бюджетних коштів має зазначатися виконавчий комітет відповідної місцевої ради або відповідна державна адміністрація. Для інших виконавчих органів місцевих рад слід застосовувати коди ТВКВК МБ з “06” по “38” в залежності від галузевої ознаки.
При цьому код ТВКВК МБ застосовується виключно до одного головного розпорядника бюджетних коштів, визначеного рішенням про місцевий бюджет відповідною місцевою радою. Таким чином, застосування одного коду ТВКВС МБ для двох і більше головних розпорядників бюджетних коштів місцевого бюджету не допускається.
Вищезазначеним Наказом також уточнено перелік робіт, які відносяться до складу будівництва та відображаються за кодами Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету ТПКВК МБ (далі – ТПКВК МБ) розділу 7300 “Будівництво та регіональний розвиток” в частині виключення поняття “капітальний ремонт”.
ТПКВК МБ є складовою частиною формування бюджетної програми місцевого бюджету та уніфікує напрями використання коштів місцевих бюджетів відповідно до завдань і функцій органів місцевого самоврядування, визначених законодавством. Отже, капітальні видатки, заплановані на капітальний ремонт, мають відображатися по відповідному коду ТПКВК МБ з урахуванням галузевої ознаки, до якої належать такі установи та заклади.
Крім цього, відповідно до пункту 16 Плану заходів із запровадження в дослідну експлуатацію інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів “LOGICA” (далі – LAC “LOGICA”), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.08.2020 р. № 534, місцевим фінансовим органам до 30 вересня 2021 року необхідно подати інформацію, що міститься в прогнозі місцевого бюджету.
Така інформація має складатися із текстової частини та додатків до неї, які є невід’ємною частиною цього прогнозу. Додатки заповнюються за допомогою програмного забезпечення та передаються до LAC “LOGICA” разом із сканованою текстовою частиною та розпорядчим документом про схвалення прогнозу місцевого бюджету.
Наразі до LAC “LOGICA” подано 1236 прогнозів місцевих бюджетів, що становить 77,0 % від їх загальної кількості.
Відповідно до статті 75 1 Бюджетного кодексу України Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад не пізніше 1 вересня року, що передує плановому, розглядають та схвалюють прогнози відповідних місцевих бюджетів і у п’ятиденний строк подають їх разом із фінансово-економічним обґрунтуванням до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідних місцевих рад для розгляду у порядку, визначеному відповідними радами.
З метою проведення моніторингу стану розгляду відповідною місцевою радою прогнозу місцевого бюджету просимо після його розгляду поінформувати Міністерство фінансів України через програмне забезпечення, яке використовується у бюджетному процесі учасником та взаємодіє через відкритий програмний АРІ-інтерфейс з LAC “LOGICA”, вказавши номер та дату такогорішення.
Також інформуємо щодо процедури підготовки змін до місцевого бюджету протягом року. Слід зазначити, що при внесенні змін до бюджету необхідно керуватися нормами Бюджетного кодексу України, зокрема статтями 52 та 78. Порядз цим, рекомендуємо в рішенні та додатках до нього зазначати показники з урахуванням змін, а не самі зміни. Для зручності розуміння змін додатково формуються відповідні порівняльні таблиці.
Зазначене надасть можливість коректного структурування показників місцевого бюджету в LAC “LOGICA” та формування бюджетних документів за єдиними підходами як на державному, так і на місцевому рівнях.
Просимо довести цей лист та Наказ до місцевих фінансових органів територіальних громад та районних державних адміністрацій для використання в роботі.
Одночасно зазначаємо, що Наказ розміщений на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України в рубриці: “Головна / Законодавство / Постанови та Накази / Накази Міністерства фінансів України у 2021 р.”.
Додаток: на 4 арк. в 1 прим.
В. о. директора Департаменту
політики міжбюджетних відносин
та місцевих бюджетів
С. Макацарія