ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 22.12.2021 р. № 17907/5/99-00-18-04-04-05
Органам державної влади за списком
Державна податкова служба України з метою створення сприятливих умов для забезпечений реалізації вимог податкового законодавства повідомляє.
На початку 2017 року Україна приєдналась до плану Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо протидії розмиванню податкової бази й виведенню прибутку з-під оподаткування (план BEPS) та взяла на себе зобов’язання імплементувати мінімальний стандарт плану BEPS та забезпечити його послідовне запровадження.
У 2020 році відповідно до Рекомендацій про реалізацію плану BEPS (Крок 3 “Розробка ефективних правил оподаткування контрольованих іноземних компаній (CFC/КІК)”) були імплементовані в українське законодавство норми оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК), які є інструментом упередження ухилення від сплати податків.
Відповідно до Закону України від 17 грудня 2020 року № 1117-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування” доповнення Податкового кодексу України (далі – Кодекс) статтею 392 набирає чинності з 01 січня 2022 року.
Згідно з підпунктом 392.6.3 пункту 392.6 статті 392 Кодексу, у разі якщо будь-який контролюючий орган, інший орган державної влади, банк або фінансова установа виявили факти, що свідчать про володіння фізичною (юридичною) особою – резидентом України часткою в іноземній юридичній особі, такий орган, банк або фінансова установа надсилають повідомлення про це центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Повідомлення надсилається засобами електронного зв’язку не пізніше п’яти робочих днів з дня виявлення зазначених фактів.
Слід зазначити, що підпунктом 392.6.3 пункту 392.6 статті 392 Кодексу не передбачено вимоги щодо затвердження форми такого повідомлення, що може призвести до неможливості уніфікації та опрацювання інформації, яка буде отримана від зазначених суб’єктів господарювання, виникнення питань та ускладнень при визначенні змісту даних, які потрібно повідомити.
Тому ДПС вважає за доцільне рекомендувати контролюючим органам, іншим органам державної влади, банкам та фінансовим установам надавати інформацію про виявлені факти відповідно до запропонованої форми.
З метою забезпечення єдиного формату надання даних та реалізацій положень підпункту 392.6.3 пункту 392.6 статті 392 Кодексу розроблено рекомендовану форму Повідомлення про виявлення факту, що свідчить про володіння фізичною (юридичною) особою – резидентом України часткою в іноземній юридичній особі (далі – Повідомлення) (додається).
Водночас інформуємо, що рекомендовану примірну форму Повідомлення буде розміщено на сайті ДПС (tax.gov.ua) за посиланням: Головна / ДОВІДНИКИ, РЕЄСТРИ, ПЕРЕЛІКИ / РЕЄСТРИ / Реєстр форм електронних документів.
Додаток: на 2 арк. в 1 прим.
В. о. Голови
Михайло ТІТАРЧУК