КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 лютого 2022 р. № 138
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реконструкції, модернізації та відновлення меліоративних систем
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реконструкції, модернізації та відновлення меліоративних систем, що додається.
2. Міністерству економіки разом з Міністерством фінансів щороку під час формування показників Бюджетної декларації та проекту закону про Державний бюджет України передбачати в межах можливостей видатки для виконання робіт з реконструкції, модернізації та відновлення меліоративних систем на території України.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 лютого 2022 р. № 138
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реконструкції, модернізації та відновлення меліоративних систем
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Реконструкція, модернізація та відновлення меліоративних систем” (далі – бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем є Мінекономіки.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи Дніпропетровської облдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права, та/або Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області, а також структурні підрозділи Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької облдержадміністрацій, які мають статус юридичної особи публічного права (далі – розпорядники нижчого рівня).
3. Ціллю використання бюджетних коштів є збільшення площ зрошуваних земель за рахунок реконструкції, модернізації та відновлення меліоративних систем.
Бюджетні кошти спрямовуються на:
будівництво, реконструкцію, модернізацію, капітальний ремонт та відновлення гідротехнічних споруд (відкриті канали в земляному та облицьованому руслі, закриті трубопроводи та дренажні мережі, лоткові мережі, водосховища, ставки-накопичувачі, водоприймачі осушувальних систем, земляні греблі і дамби обвалування, насосні станції (заміна та ремонт насосно-силового обладнання та здійснення заходів з енергозбереження), дренажні свердловини, підпірні та регулювальні споруди, водоскиди і водозабори), що забезпечують подачу води та її відведення із зрошувальних та осушувальних систем загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем, що перебувають у державній власності (далі – меліоративні системи), та на витрати, пов’язані із здійсненням технічного та авторського нагляду.
4. Розпорядники нижчого рівня є замовниками виконання робіт, зазначених у пункті 3 цього Порядку.
5. Розподіл (перерозподіл) бюджетних коштів між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня в розрізі об’єктів (напрямів) здійснюється відповідно до плану заходів з відновлення меліоративних систем (далі – план заходів).
Розпорядники нижчого рівня подають Мінекономіки пропозиції щодо включення їх до плану заходів. Критеріями включення до плану заходів є наявність техніко-економічного обґрунтування та розрахунку потреби в бюджетних коштах для будівництва, реконструкції та відновлення меліоративних систем в розрізі об’єктів (напрямів).
План заходів на підставі поданих розпорядниками нижчого рівня пропозицій формує, затверджує та у разі потреби вносить зміни Мінекономіки.
Мінекономіки подає Мінфіну копію плану заходів у десятиденний строк після його затвердження.
Проектно-кошторисна документація на виконання робіт, пов’язаних із будівництвом об’єктів меліоративних систем, розробляється з урахуванням вимог будівельних норм і правил, актів обстежень та дефектних актів відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
6. Мінекономіки (за поданням розпорядників нижчого рівня) спрямовує бюджетні кошти на рахунки розпорядників нижчого рівня для оплати фактично виконаних робіт та послуг або попередньої оплати на підставі затвердженого розподілу бюджетних коштів за розпорядниками нижчого рівня за умови наявності проектно-кошторисної документації, яка в установленому порядку пройшла експертизу, що підтверджено відповідним висновком. Копія документації подається до Мінекономіки.
7. Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти з метою виконання плану заходів, здійснюється згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 “Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 64).
8. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про відкриття рахунків, реєстрація, ведення обліку бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, отриманням (створенням) оборотних і необоротних активів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
9. Видатки, пов’язані з фінансуванням капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17; 2015 р., № 97, ст. 3320).
Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599). Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюється відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
10. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.
11. Розпорядники нижчого рівня подають щомісяця до 10 числа Мінекономіки інформацію про виконані робіт та про використання бюджетних коштів у розрізі об’єктів (напрямів), а після завершення бюджетного періоду – узагальнену інформацію про виконані роботи та використання бюджетних коштів у розрізі об’єктів (напрямів), передбачених планом заходів.
12. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Мінекономіки після закінчення бюджетного періоду подає Мінфіну інформацію про стан виконання результативних показників з результатами аналізу, поясненнями, висновками щодо їх виконання у визначені законодавством строки.