МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 06.07.2022 р. № 1969
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
08 липня 2022 р. за № 751/38087
Про затвердження Порядку проведення оцінювання заяв, критеріїв оцінювання та необхідної кількості балів (оцінки) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, форми бізнес-плану, форми договору про надання мікрогранту, а також кінцевих строків подання заяв та граничної суми мікрогрантів
Відповідно до пунктів 9, 18 та 20 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідну кількість балів (оцінку) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу;
форму бізнес-плану;
форму договору про надання мікрогранту;
кінцеві строки подання заяв та граничну суму мікрогрантів.
2. Департаменту регуляторної політики та підприємництва забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування та застосовується з 01 липня 2022 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економіки України О. О. Грибана.
Перший віце-прем’єр-міністр України –
Міністр економіки України
Юлія СВИРИДЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
В. о. Голови Державної
регуляторної служби України
Олексій МИХАЙЛОВ
Директор Державного
центру зайнятості
Юлія ЖОВТЯК
Голова Державної
казначейської служби України
Тетяна СЛЮЗ
Заступник Міністра цифрової
трансформації України
з питань європейської інтеграції
Валерія ІОНАН
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки України
06 липня 2022 року № 1969
ПОРЯДОК
проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідна кількість балів (оцінки) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу
1. Цей Порядок визначає процедуру оцінювання заяв, що подаються фізичними особами та суб’єктами господарювання (далі – отримувачі), визначає критерії оцінювання та необхідну кількість балів (оцінка) для прийняття рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу Державним центром зайнятості за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету за програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу”.
2. Для цілей цього Порядку суб’єктом господарювання вважається суб’єкт мікропідприємництва чи малого підприємництва (фізична особа – підприємець або юридична особа) у значенні, наведеному в Господарському кодексі України, крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки.
3. Надання мікрогрантів здійснюється Мінекономіки через АТ “Ощадбанк” (далі – уповноважений банк) на підставі рішень Державного центру зайнятості, включених до подання про надання мікрогрантів, відповідно до договору про взаємодію, що укладається між Мінекономіки, уповноваженим банком та Державним центром зайнятості (далі – договір про взаємодію).
4. Заява на отримання мікрогранту (далі – заява) формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія) та передається уповноваженому банку та Державному центру зайнятості.
Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план.
Заяви, подані без бізнес-плану, не розглядаються.
Кінцеві строки подання заяв у межах календарного року та граничні суми мікрогрантів, що видаються на всі заяви, подані до одного кінцевого строку, визначаються Мінекономіки.
Повторно подані заяви від одного отримувача не розглядаються.
5. Оцінка заяв отримувачів мікрогрантів проводиться на постійній основі відповідно до переліку заяв на отримання мікрогранту, сформованого уповноваженим банком.
Уповноважений банк засобами програмного забезпечення з використанням інформаційних джерел, що ним використовуються у своїй діяльності, проводить перевірку ділової репутації та оцінювання бізнес-плану отримувача за критеріями оцінювання, визначеними у додатках 1 – 4 до цього Порядку, шляхом розрахунку кількості балів на основі інформації, зазначеної отримувачем в заяві, сформованої засобами Порталу Дія.
Після формування переліку заяв, перевірки ділової репутації та оцінки бізнес-плану уповноважений банк надсилає їх в електронній формі до Державного центру зайнятості.
Державний центр зайнятості передає інформацію про результати такого оцінювання до регіонального центру зайнятості.
Регіональний центр зайнятості проводить особисту співбесіду з отримувачем та надсилає результати співбесіди до Державного центру зайнятості. Державний центр зайнятості забезпечує прийняття рішень про надання мікрогрантів та інформування отримувачів про прийняте рішення відповідно до договору про взаємодію.
6. Рішення про надання мікрогранту приймається Державним центром зайнятості не пізніше ніж протягом десяти робочих днів з дня кінцевого терміну подання заяв на основі інформації уповноваженого банку, яка включає оцінку бізнес-плану та результати перевірки ділової репутації отримувача, а також оцінку співбесіди з отримувачем, проведеної регіональними центрами зайнятості.
7. Максимальна кількість балів, яка включає оцінку бізнес-плану та результати перевірки ділової репутації отримувача, розраховується як середнє арифметичне значення балів за критеріями, визначеними у додатках 1 – 4 до цього Порядку, та може становити:
від 128 до 200 балів – отримувача віднесено до низького ризику;
від 98 до 128 балів – отримувача віднесено до середнього ризику;
від 0 до 98 балів – отримувача віднесено до високого ризику.
Подальше оцінювання здійснюється Державним центром зайнятості під час проведення співбесіди з отримувачем за критеріями, визначеними у додатку 5 до цього Порядку, з присвоєнням відповідних балів від 0 до 50, які додаються до балів, встановлених уповноваженим банком, для визначення підсумкового балу.
Максимальний підсумковий бал, який може отримати отримувач, становить 250.
Мікрогрант надається отримувачам, які отримали найбільшу кількість балів в межах граничної суми мікрогрантів.
8. Державний центр зайнятості має право відмовити отримувачу у наданні мікрогранту за такими підставами:
непрозорі або сумнівні очікувані результати реалізації (виконання) бізнес-плану;
негативна ділова репутація;
подання заяви на отримання мікрогранту згідно з цим Порядком більше одного разу;
отримання з відкритих джерел та реєстрів додаткових фактів / інформації щодо негативної ділової репутації отримувача, зокрема фактів приховування інформації;
відмова від співбесіди;
невідповідність поданих документів нормам законодавства України.
9. У разі відсутності підстав для відмови у наданні мікрогранту Державний центр зайнятості ухвалює рішення, яке оформлюється наказом, про надання мікрогрантів отримувачам, які набрали найбільшу сукупну кількість балів, у межах наявної граничної суми мікрогрантів.
10. Якщо необхідну кількість балів (оцінку) набрали більше заяв, ніж визначена гранична сума мікрогрантів відповідно до абзацу п’ятого пункту 9 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738, мікрогранти отримують заяви з найбільшою кількістю балів. Решта заяв, які набрали необхідну кількість балів (оцінку) для отримання мікрогранту, автоматично розглядаються у наступному періоді в межах встановленого кінцевого строку. Повторне оцінювання таких заяв не проводиться, для цілей рішення про видачу мікрогранту використовується перша оцінка заявки.
11. Про прийняте рішення про надання або відмову в наданні мікрогранту отримувачу повідомляють регіональні центри зайнятості шляхом надсилання листа на адресу електронної пошти, зазначену в заяві.
Директор департаменту регуляторної
політики та підприємництва
Мінекономіки України
Олександр ПАЛАЗОВ