СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ
НАКАЗ
від 23.06.2022 р. № 159
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 липня 2022 р. за № 760/38096
Про затвердження Порядку видачі спеціальних дозволів на виконання топографо-геодезичних вишукувань під час дії воєнного стану, їх обліку та зберігання
Відповідно до вимог статті 10 Закону України “Про Службу безпеки України”, підпункту 19 пункту 27 розділу X “Перехідні положення” Земельного кодексу України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок видачі спеціальних дозволів на виконання топографо-геодезичних вишукувань під час дії воєнного стану, їх обліку та зберігання, що додається.
2. Начальникам Управління правового забезпечення та Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби
Іван БАКАНОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління Служби безпеки України
23 червня 2022 року № 159
ПОРЯДОК
видачі спеціальних дозволів на виконання топографо-геодезичних вишукувань під час дії воєнного стану, їх обліку та зберігання
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм видачі Службою безпеки України (далі – СБУ) спеціального дозволу на виконання топографо-геодезичних вишукувань під час дії воєнного стану (додаток 1) (далі – спеціальний дозвіл) сертифікованим інженерам-землевпорядникам та/або сертифікованим інженерам-геодезистам (далі – заявник) на підставі поданих клопотань, його обліку та зберігання.
2. Координація та моніторинг за об’єктивністю розгляду клопотань про отримання спеціального дозволу на виконання топографо-геодезичних вишукувань під час дії воєнного стану (додаток 2) (далі – клопотання) та правильністю надання спеціальних дозволів регіональними органами СБУ здійснює Головне управління контррозвідувального забезпечення критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму Департаменту захисту національної державності СБУ у взаємодії з Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.
3. Повноваження на опрацювання клопотань в регіональному органі надається відділу контррозвідувального забезпечення критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму (далі – відділ “І”) відповідного регіонального органу СБУ. Таке опрацювання клопотань здійснюється у взаємодії з відділом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки регіонального органу СБУ.
4. Спеціальні дозволи мають право підписувати керівник цього регіонального органу СБУ, а за його відсутності особа, яка виконує його обов’язки.
5. Спеціальний дозвіл видається за умови подання всіх необхідних документів.
Спеціальний дозвіл видається тим регіональним органом СБУ, який проводив перевірку, та де планується виконання топографо-геодезичних вишукувань.
Один спеціальний дозвіл надається на район (райони) в межах однієї області, де планується виконання топографо-геодезичних вишукувань.
Забороняється видавати спеціальний дозвіл на виконання топографо-геодезичних вишукувань у декількох областях.
II. Оформлення та видача дозволів
1. Для виконання (проведення) під час дії воєнного стану на відповідних територіях обстежувальних, вишукувальних, топографо-геодезичних робіт, у тому числі для складання документації із землеустрою, використання геодезичного обладнання (геодезичних ГНСС-приймачів, електронних тахеометрів, теодолітів), користування геодезичними та картографічними даними, відомостями про координати пунктів Державної геодезичної мережі, а також надання відомостей про координати поворотних точок меж об’єктів Державного земельного кадастру, заявник надає до відповідного регіонального органу СБУ клопотання та надає заяву-згоду на обробку, зберігання та використання персональних даних (додаток 3). Зазначені документи подаються у паперовому вигляді нарочно або засобами поштового зв’язку.
Клопотання заявника має містити:
1) місце роботи;
2) район (райони) виконання топографо-геодезичних вишукувань;
3) адресу місця проживання та контактні номери телефону;
4) завірені копії:
паспорта громадянина України;
довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону);
кваліфікаційного сертифіката.
2. Перевірка заявника здійснюється регіональними органами СБУ протягом 10 днів з дня подання клопотання та доданих до нього документів.
Перевірка здійснюється на предмет повноти і достовірності поданих документів та можливої причетності заявника до діяльності на шкоду інтересам національної безпеки України.
3. Після проведення перевірки та за відсутності перешкод щодо його видачі спеціальний дозвіл підписується посадовою особою, визначеною в пункті 4 розділу I цього Порядку, скріплюється гербовою печаткою відповідного регіонального органу СБУ та видається заявнику.
Про відмову у видачі спеціального дозволу відповідний регіональний орган СБУ повідомляє заявника протягом 3 робочих днів з дня прийняття такого рішення.
Рішення про відмову у наданні спеціального дозволу може бути оскаржено у суді в установленому законодавством порядку.
4. Підставою для видачі дубліката спеціального дозволу є його втрата або пошкодження.
У разі втрати бланка спеціального дозволу заявник зобов’язаний протягом 5 робочих днів з дня його втрати подати відповідну заяву до регіонального органу СБУ про видачу дубліката спеціального дозволу.
У разі пошкодження бланка спеціального дозволу заявник подає до регіонального органу СБУ заяву про видачу дубліката спеціального дозволу та непридатний для використання бланк спеціального дозволу. Пошкоджений спеціальний дозвіл знищується відповідно до вимог чинного законодавства.
Заявник, який подав заяву про видачу дубліката спеціального дозволу замість втраченого або пошкодженого бланка спеціального дозволу, провадить свою діяльність на підставі копії цієї заяви, зареєстрованої відповідним територіальним органом СБУ. Регіональний орган СБУ зобов’язаний протягом 3 робочих днів з дня надходження заяви про видачу дубліката спеціального дозволу видати такий дублікат заявникові.
Строк дії дубліката спеціального дозволу не може перевищувати строку дії спеціального дозволу. Видача дубліката спеціального дозволу здійснюється на безоплатній основі.
5. Забороняється проставляти на незаповнених бланках спеціальних дозволів гербову печатку та підписувати такі бланки.
Внесення до бланка спеціального дозволу інформації здійснюється друкарським способом. Виправлення не допускаються.
У разі зміни інформації про заявника, наведеної у клопотанні, заявник зобов’язаний надати додаткову інформацію щодо таких змін протягом 30 днів з дня настання таких змін до відповідного регіонального органу СБУ, що надав спеціальний дозвіл.
6. Спеціальний дозвіл анулюється Центральним управлінням СБУ або регіональним органом СБУ у разі виявлення недостовірних відомостей у документах, що надавалися для його отримання, або якщо підстава для відмови у наданні спеціального дозволу виникла після його надання.
Про анулювання спеціального дозволу відповідний орган СБУ письмово інформує заявника протягом 3 робочих днів з дня прийняття рішення про анулювання спеціального дозволу. При цьому інформація про анулювання спеціального дозволу передається відповідними органами СБУ до Держгеокадастру відповідно до вимог чинного законодавства.
7. У разі, якщо під час здійснення перевірки буде виявлено, що заявник сприяв діяльності держави-агресора, організаціям держави-агресора чи їх представникам, що завдало шкоди інтересам національної безпеки України, або брав участь у діяльності політичних партій чи громадських організацій, діяльність яких заборонена у порядку, встановленому законом, відповідний регіональний орган СБУ письмово відмовляє заявнику у наданні спеціального дозволу.
III. Облік бланків спеціальних дозволів
1. Бланки спеціального дозволу виготовляються друкарським способом з нумерацією.
2. Регіональні органи СБУ забезпечують зберігання спеціальних бланків, їх облік, списання та знищення в установленому законодавством порядку.
3. Факт отримання спеціального дозволу засвідчується підписом заявника за наявності документа, що підтверджує його особу, у відповідній графі журналу видачі спеціальних дозволів на виконання топографо-геодезичних вишукувань під час дії воєнного стану (додаток 4).
4. Матеріали щодо оформлення спеціальних дозволів та журнали їх видачі зберігаються протягом 3 років в відповідному регіональному органі СБУ.
5. Зіпсовані бланки спеціальних дозволів знищуються в установленому законодавством порядку щокварталу уповноваженою особою відділу “І” відповідного регіонального органу СБУ способом, який унеможливлює їх повторне використання. Про знищення зіпсованих бланків спеціальних дозволів, вилучених (анульованих) складається відповідний акт знищення.
Перший заступник начальника
Департаменту – начальник Головного
управління контррозвідувального
забезпечення критичної інфраструктури
та протидії фінансуванню тероризму
Департаменту захисту
національної державності
Ростислав РАЩИК
Додатки не публікуються (прим. ред.)