КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 04 листопада 2022 р. № 1244
Київ
Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
- постанову Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 191 “Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері телекомунікацій та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 23, ст. 816);
- пункт 4 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 р. № 14 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 10, ст. 401).
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 2022 р. № 1244
КРИТЕРІЇ,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку
1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку, є:
- кількість видів послуг поштового зв’язку;
- кількість регіонів України (територія Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, мм. Києва та Севастополя) та/або іноземних держав, у яких суб’єкт господарювання має право на провадження діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку;
- кількість звернень (скарг) користувачів послуг поштового зв’язку, які надійшли до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, з 1 січня до 15 жовтня року, що передує плановому періоду;
- кількість невиконаних в установлені строки розпоряджень про усунення порушень вимог законодавства про поштовий зв’язок у сфері надання послуг поштового зв’язку за період після закінчення останньої планової перевірки до 15 жовтня поточного року, що передує плановому періоду.
2. Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку визначено у додатку 1.
3. Вичерпний перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку, їх показники та кількість балів за кожним показником визначено у додатку 2.
4. Віднесення суб’єкта господарювання у сфері надання послуг поштового зв’язку до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється шляхом нарахування суми балів за критеріями, зазначеними у додатку 2, за такою шкалою:
- від 41 до 100 балів — до високого ступеня ризику;
- від 21 до 40 балів — до середнього ступеня ризику;
- від 0 до 20 балів — до незначного ступеня ризику.
5. Планові заходи державного нагляду (контролю) за провадженням суб’єктом господарювання господарської діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку здійснюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, з такою періодичністю:
- з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки;
- із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;
- з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.
6. У разі коли за результатами двох останніх планових та/або позапланових перевірок не виявлено фактів суттєвого порушення вимог законодавства про поштовий зв’язок у сфері надання послуг поштового зв’язку, наступна планова перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза. Це положення не застосовується до суб’єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику.
Періодичність проведення наступного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо відповідного суб’єкта господарювання визначається починаючи з дати закінчення планового періоду, в якому здійснювався захід державного нагляду (контролю).