КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 листопада 2022 р. № 1295
Київ
Про затвердження Методики розрахунку плати за видачу ветеринарних документів
Відповідно до частини шостої статті 49 Закону України “Про ветеринарну медицину” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Методику розрахунку плати за видачу ветеринарних документів, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2009 р. № 1167 “Про затвердження Порядку формування тарифів на ветеринарні послуги, що надаються державними установами ветеринарної медицини” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 86, ст. 2904) і від 9 червня 2011 р. № 641 “Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління, і розміру плати за їх надання” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 45, ст. 1857, № 101, ст. 3705; 2016 р., № 82, ст. 2705; 2021 р., № 4, ст. 216) зміни, що додаються.
3. Ця постанова набирає чинності через один рік з дня припинення або скасування воєнного стану.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 листопада 2022 р. № 1295
МЕТОДИКА
розрахунку плати за видачу ветеринарних документів
1. Ця Методика визначає механізм розрахунку плати за видачу ветеринарних документів: міжнародних ветеринарних сертифікатів, ветеринарних свідоцтв, ветеринарних паспортів на тварин.
2. У цій Методиці терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про ветеринарну медицину”, Національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 16 “Витрати”, затвердженому наказом Мінфіну від 31 грудня 1999 р. № 318, і Національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 “Витрати”, затвердженому наказом Мінфіну від 18 травня 2012 р. № 568.
3. Витрати, що включаються до вартості послуг, групуються відповідно до методологічних засад формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати та її розкриття у фінансовій звітності і враховують:
- прямі витрати на оплату праці спеціаліста ветеринарної медицини, який безпосередньо надає послуги з видачі ветеринарних документів (далі — прямі витрати на оплату праці);
- прямі матеріальні витрати, які безпосередньо пов’язані з наданням послуг з видачі ветеринарних документів, а саме вартість канцелярських товарів, вартість бланків ветеринарних документів (далі — прямі матеріальні витрати);
- інші прямі витрати, які безпосередньо пов’язані з наданням послуг з видачі ветеринарних документів, а саме: витрати на сплату податків та інших платежів, які є обов’язковими згідно із законом, нарахованих під час оплати праці (далі — інші прямі витрати);
- загальновиробничі витрати, пов’язані з наданням послуг з видачі ветеринарних документів, а саме: витрати на комунальні послуги та енергоносії, на технологічне та технічне обслуговування обладнання (оргтехніки), видатки на службові відрядження, експлуатаційно-ремонтні витрати обладнання, приміщень та орендна плата, інші витрати (далі — загальновиробничі витрати).
4. У разі зміни вартості однієї із складових витрат, що може спричинити зміну розміру плати за послуги з видачі ветеринарних документів більш як на 20 відсотків, проводиться перерахування розміру плати згідно з пунктами 8— 9 цієї Методики шляхом коригування лише тих складових розміру плати, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.
5. Зміни однієї із складових витрат приймаються до уваги лише у разі, коли вони виникли з причин, які не залежать від територіальних органів Держпродспоживслужби, установ, що належать до сфери її управління, та уповноважених осіб, у тому числі ліцензованих ветеринарних лікарів, уповноважених на видачу ветеринарних свідоцтв та ветеринарних паспортів на тварин, зокрема в результаті збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси.
6. Калькуляція розміру плати за послуги з видачі ветеринарних документів оприлюднюється на офіційних веб-сайтах або розміщується на інформаційних стендах у доступних для відвідувачів місцях територіальних органів Держпродспоживслужби, установ, що належать до сфери її управління, ліцензованих закладів ветеринарної медицини.
7. Вартість видачі ветеринарних документів визначається за такими формулами:
В = Воп + Впм + Віп + Взв,
де В — вартість послуг з видачі ветеринарних документів;
Воп — прямі витрати на оплату праці;
Впм — прямі матеріальні витрати;
Віп — інші прямі витрати;
Взв — загальновиробничі витрати;
Воп = Взп х Ч,
де Взп — витрати на оплату праці працівника, який безпосередньо надає послуги з видачі ветеринарних документів, на одну хвилину;
Ч — час, необхідний для надання однієї послуги з видачі ветеринарних документів ⃰.
8. Індекс зміни вартості однієї із складових витрат визначається за такою формулою:
де Із — індекс зміни вартості;
Вен — є нова вартість однієї із складових;
Вс — вартість одиниці складової, врахована під час формування розмірів плати, які потребують коригування.
9. Скоригована вартість складової визначається за такою формулою:
Пс = П x Із,
де Пс — скоригована вартість однієї із складових;
П — вартість будь-якої складової, що зазнає змін;
Із — індекс зміни вартості.
________
⃰ Норми часу для працівників державних установ ветеринарної медицини, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті затверджені наказом Держкомветмедицини від 26 листопада 2010 р. № 524.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 листопада 2022 р. № 1295
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2009 р. № 1167 і від 9 червня 2011 р. № 641
1. У Порядку формування тарифів на ветеринарні послуги,
що надаються державними установами ветеринарної медицини, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2009 р. № 1167:
1) підпункт 2 пункту 2 виключити;
2) розділ “Формування тарифів на ветеринарні послуги з оформлення та видачі ветеринарних документів” виключити.
2. У додатках 1 і 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 641 пункти 1—4 виключити.