КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 07 березня 2023 р. № 205
Київ
Деякі питання отримання, використання та обліку гуманітарної допомоги для задоволення першочергових потреб у протипожежному обладнанні і матеріалах на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення в умовах воєнного стану
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок отримання, використання та обліку гуманітарної допомоги від донорів для задоволення першочергових потреб у протипожежному обладнанні і матеріалах на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, її зберігання та передачі в умовах воєнного стану, що додається.
2. Погодитися з пропозицією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів щодо визначення отримувачами гуманітарної допомоги для задоволення першочергових потреб у протипожежному обладнанні і матеріалах на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення державних підприємств, установ, організацій, які здійснюють заходи з охорони лісів від пожеж, що належать до сфери управління Державного агентства з управління зоною відчуження та визначаються ним.
3. Установити, що:
гуманітарною допомогою для задоволення першочергових потреб у протипожежному обладнанні і матеріалах на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення визнається будь-який товар, щодо якого у товарно-супровідних та/або перевізних документах міститься відповідний запис про приналежність такого товару до гуманітарної допомоги, отримувачі якої визначені згідно з пунктом 2 цієї постанови;
на період дії цієї постанови встановлені законодавством вимоги щодо отримання зазначеної гуманітарної допомоги не поширюються на її отримувачів.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до дня набрання чинності міжнародним договором України стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку.
Прем’єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 2023 р. № 205
ПОРЯДОК
отримання, використання та обліку гуманітарної допомоги від донорів для задоволення першочергових потреб у протипожежному обладнанні і матеріалах на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, її зберігання та передачі в умовах воєнного стану
1. Цей Порядок визначає процедуру отримання, використання та обліку гуманітарної допомоги від донорів для задоволення першочергових потреб у протипожежному обладнанні і матеріалах на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення (далі — допомога), її зберігання та передачі в умовах воєнного стану.
2. Державні підприємства, установи, організації, які здійснюють заходи з охорони лісів від пожеж, що належать до сфери управління ДАЗВ, визначені ним отримувачами допомоги (далі — отримувачі), надсилають запити в електронній формі за погодженням з ДАЗВ до Міндовкілля.
3. На підставі отриманих запитів від отримувачів Міндовкілля проводить аналіз їх пріоритетності з урахуванням таких критеріїв, як тип потреб, масштаби та ступінь пошкодження їх критичної інфраструктури внаслідок бойових дій та/або окупації.
4. Міндовкілля у десятиденний строк після отримання запитів узагальнює отримані від отримувачів запити щодо потреби в допомозі та подає в електронній формі перелік відповідних потреб донорам.
5. Після отримання повідомлення від донорів щодо готовності передати допомогу Міндовкілля у п’ятиденний строк інформує в електронній формі ДАЗВ і отримувачів щодо отримання допомоги.
6. Отримувачі укладають відповідні договори (угоди, меморандуми) з донорами для отримання допомоги.
7. Облік та звітність допомоги, отриманої відповідно до вимог цього Порядку, ведуться безпосередньо отримувачами відповідно до вимог законодавства.
8. Використання, зберігання та передача допомоги, отриманої відповідно до цього Порядку, здійснюються відповідно до вимог законодавства.
9. Координація дій отримувачів щодо отримання, використання за цільовим призначенням, обліку допомоги здійснюється ДАЗВ.
10. Міндовкілля здійснює контроль за обліком отриманої допомоги шляхом надання отримувачами звітів щодо її використання.
11. Міндовкілля за поданням ДАЗВ протягом трьох місяців з дня набрання чинності міжнародним договором України стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку подає Кабінету Міністрів України звіт щодо використання допомоги відповідно до цього Порядку.