МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 20 січня 2024 року № 43
Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 19.12.2017 № 680
Відповідно до пункту 4 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою організації належного обліку, руху та якісного стану земельних ділянок наказую:
1. У наказі Міністерства оборони України від 19 грудня 2017 року № 680 “Про затвердження Інструкції з обліку земельних ділянок в органах квартирно-експлуатаційної служби Збройних Сил України”:
1) назву наказу викласти у такій редакції: “Про затвердження Інструкції з обліку земель оборони”;
2) пункт 1 наказу викласти у такій редакції: “1. Затвердити Інструкцію з обліку земель оборони, що додається.”.
2. Інструкцію з обліку земельних ділянок в органах квартирно-експлуатаційної служби Збройних Сил України викласти в новій редакції, що додається.
3. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України
Рустем УМЄРОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
19 грудня 2017 року № 680
(у редакції наказу Міністерства оборони України
від 20 січня 2024 року № 43)
Інструкція
з обліку земель оборони
1. Організація обліку земель оборони
1.1. Облік земельних ділянок, які надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів та організацій Збройних Сил України, Міністерства оборони України (далі – Міноборони), Державної спеціальної служби транспорту (далі – ДССТ), Головного управління розвідки Міністерства оборони України (далі – ГУР МО України), а також суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління Міноборони (далі – земельні ділянки), ведеться в одиницях виміру площі – гектарах, відповідно до форм облікових документів, визначених цією Інструкцією, з метою забезпечення даними про наявність, рух і якісний стан земельних ділянок, контролю за їх збереженістю, законністю і раціональністю їх використання, підготовки вихідних даних для складання звітних документів у терміни, встановлені цією Інструкцією.
Обліку підлягають усі земельні ділянки.
1.2. Облік земельних ділянок включає бухгалтерський, оперативний та управлінський (узагальнений) облік і передбачає внесення відомостей про кількісні та якісні характеристики земельних ділянок до визначених цією Інструкцією форм облікових документів, здійснення правильних і своєчасних записів у книгах (картках) обліку (на машинних носіях інформації) всіх операцій, пов’язаних із прийомом (передачею), зміною якісного стану та зняттям з обліку земельних ділянок (додатки 1 – 6 до цієї Інструкції).
1.3. Бухгалтерський облік земельних ділянок, які надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів та організацій Збройних Сил України, ведеться квартирно-експлуатаційними управліннями, квартирно-експлуатаційними відділами, квартирно-експлуатаційними частинами (районів) (далі – квартирно-експлуатаційні органи), в зоні відповідальності яких знаходяться відповідні земельні ділянки.
Бухгалтерський облік земельних ділянок, наданих у користування суб’єктам господарювання, завдання з функціонального управління якими покладено на Управління корпоративної політики (далі – УКП), Головне управління капітальних вкладень (далі – ГУКВ) та Управління координації зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКЗЕД), військових частин (підрозділів), закладів, установ, організацій, підприємств ДССТ та ГУР МО України (далі – землекористувачі ДССТ та ГУР МО України відповідно), закладам підпорядкованих Управлінню фізичної культури та спорту Міністерства оборони України (далі – Управління спорту), Національному університету оборони України (далі – НУОУ) ведеться безпосередньо відповідними землекористувачами.
1.4. Оперативний облік земельних ділянок ведеться:
квартирно-експлуатаційними органами, в зоні відповідальності яких знаходяться відповідні земельні ділянки:
щодо земельних ділянок, які надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів та організацій Збройних Сил України;
щодо земельних ділянок, які надані в постійне користування суб’єктам господарювання, завдання з функціонального управління якими покладено на УКП, ГУКВ та УКЗЕД (до сформування таких ділянок та передачі їх обліку до УКП, ГУКВ та УКЗЕД);
Центральним управлінням інженерно-інфраструктурного забезпечення Командування Сил логістики Збройних Сил України (далі – ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ) – узагальнює оперативний облік всіх земельних ділянок, які надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів та організацій Збройних Сил України, а також земельних ділянок, які надані в постійне користування суб’єктам господарювання, завдання з функціонального управління якими покладено на УКП, ГУКВ та УКЗЕД (до сформування таких ділянок та передачі їх обліку до УКП, ГУКВ та УКЗЕД);
Примітка. Після сформування земельної ділянки, яка перебуває в користуванні суб’єкта господарювання Міноборони, завдання з функціонального управління якими покладено на УКП, ГУКВ та УКЗЕД, облікові документи та технічну документацію (за наявності) на таку земельну ділянку за актом приймання-передачі передаються ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ до УКП, ГУКВ, або УКЗЕД, в залежності від функціонального управління суб’єктом господарювання для подальшого ведення обліку;
УКП – земельних ділянок, наданих у користування суб’єктам господарювання, завдання з функціонального управління якими покладені на УКП;
ГУКВ – земельних ділянок, наданих у користування суб’єктам господарювання, завдання з функціонального управління якими покладені на ГУКВ;
УКЗЕД – земельних ділянок, наданих у користування суб’єктам господарювання, завдання з функціонального управління якими покладені на УКЗЕД;
Управлінням спорту – земельних ділянок, наданих у користування закладам, підпорядкованим Управлінню спорту;
Адміністрацією ДССТ та ГУР МО України – земельних ділянок, що перебувають у користуванні землекористувачів ДССТ та ГУР МО України відповідно.
1.5. Управлінський (узагальнений) облік земельних ділянок у Міноборони ведеться Головним управлінням земель оборони та фондів (далі – ГУЗОФ).
1.6. Військові частини, установи, військові навчальні заклади та організації Збройних Сил України надають облікові дані за надані їм у користування земельні ділянки (далі – звітують) до відповідного квартирно-експлуатаційного органу за територіальним принципом їх розташування.
Суб’єкти господарювання, що належать до сфери управління Міністерства оборони України, звітують до УКП, ГУКВ та УКЗЕД в залежності від функціонального управління.
Землекористувачі ДССТ та ГУР МО України звітують до Адміністрації ДССТ та ГУР МО України відповідно.
Заклади, підпорядковані Управлінню спорту, звітують до Управління спорту.
Квартирно-експлуатаційні органи звітують до ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ.
ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ, УКП, ГУКВ, УКЗЕД, ДССТ, ГУР МО України, Управління спорту та НУОУ звітують до ГУЗОФ.
ГУЗОФ здійснює узагальнення отриманих облікових даних та використовує їх з метою планування фінансового ресурсу за відповідними бюджетними програмами, здійснення належного контролю за станом землекористування та інформування керівництва Міноборони для прийняття відповідних управлінських рішень.
1.7. Організація і ведення обліку земельних ділянок здійснюється з дотриманням вимог законодавства України щодо охорони державної таємниці.
1.8. Організацію відповідного обліку і контроль за ним здійснюють керівники (командири, начальники) органів військового управління, військових частин, керівники (начальники) закладів, установ, організацій, військових навчальних закладів, підприємств, визначених підпунктами 1.3 – 1.5 цієї Інструкції.
1.9. Ведення оперативного обліку земельних ділянок у квартирно-експлуатаційних органах здійснює інженер із землекористування (інженер) або інша визначена керівником особа, яка відповідає за належне оформлення всіх звітних документів, своєчасне ведення записів у книгах (картках) обліку операцій, пов’язаних із рухом та зміною якісного стану земель, за збереження облікових документів (додатки 1 – 6 до цієї Інструкції).
1.10. Ведення оперативного обліку земельних ділянок в Адміністрації ДССТ, ГУР МО України, УКП, ГУКВ, УКЗЕД, Управлінні спорту здійснюється визначеними наказами їх керівників (командирів, начальників) відповідальними особами, які відповідають за належне оформлення всіх звітних документів, своєчасне ведення записів у книгах (картках) обліку операцій, пов’язаних із рухом та зміною якісного стану земель, за збереження облікових документів (додатки 1 – 6 до цієї Інструкції).
1.11. Облікові документи, які стосуються оперативного та узагальненого обліку земельних ділянок, ведуться у підрозділах, визначених у додатку 12 до цієї Інструкції.
2. Звітність з обліку та використання земельних ділянок
2.1. Військові частини, установи, військові навчальні заклади та організації Збройних Сил України подають до відповідного квартирно-експлуатаційного органу за територіальним принципом їх розташування:
1) щорічно до 01 лютого – Відомість наявності та використання земельних ділянок (додаток 3 до цієї Інструкції) станом на 01 січня поточного року;
2) щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним кварталом – Відомість змін в обліку земельних ділянок (додаток 4 до цієї Інструкції) станом на 1 число поточного місяця;
суб’єкти господарювання, завдання з функціонального управління якими покладено на УКП, УКЗЕД та ГУКВ, подають таку Відомість протягом 15 днів з дня внесення таких змін;
3) щоквартально до 10 числа місяця (один раз на півріччя – для суб’єктів господарювання, завдання з функціонального управління якими покладено на УКП, УКЗЕД та ГУКВ), наступного за звітним кварталом – Відомість обліку фактів самовільного зайняття та неправомірного вилучення земельних ділянок (додаток 5 до цієї Інструкції) та Звіт щодо стану обліку самовільно зайнятих та неправомірно вилучених земельних ділянок (додаток 6 до цієї Інструкції) станом на 1 число поточного місяця;
4) у разі укладення із суб’єктами господарювання договорів спільної обробки землі:
щомісячно (окрім суб’єктів господарювання, завдання з функціонального управління якими покладено на УКП, УКЗЕД та ГУКВ) до 5 числа місяця, наступного за звітним – Відомість щодо надання послуг з вирощування сільськогосподарських культур на земельних ділянках земель оборони та отриманих коштів (додаток 11 до цієї Інструкції) станом на 1 число поточного місяця;
протягом десяти днів з моменту укладання – копії договорів спільної обробки землі та додаткових угод до них з актами обстеження (обмірів), схемами відповідних земельних ділянок, кадастровими планами, файлами XML та In4.
2.2. Землекористувачі ДССТ, ГУР МО України, Управління спорту та суб’єкти господарювання, що належать до сфери управління Міноборони, подають звітні документи у порядку та у строки, визначені у підпунктах 1.4, 1.6, 1.10 та 2.1 цієї Інструкції.
2.3. Начальники квартирно-експлуатаційних органів подають до ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ:
1) щорічно до 25 лютого станом на 01 січня поточного року:
Відомість наявності та використання земельних ділянок (додаток 3 до цієї Інструкції);
Відомість обліку фактів самовільного зайняття та неправомірного вилучення земельних ділянок (додаток 5 до цієї Інструкції);
2) щоквартально до 10 числа наступного за звітним місяця станом на 1 число поточного місяця:
Відомість змін в обліку земельних ділянок (додаток 4 до цієї Інструкції);
Звіт щодо стану обліку самовільно зайнятих та неправомірно вилучених земельних ділянок (додаток 6 до цієї Інструкції);
3) щомісячно до 10 числа наступного за звітним місяця, станом на 1 число поточного місяця:
Звіт про виконання Плану заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки у поточному році (додаток 9 до цієї Інструкції);
Відомість щодо стану взяття зобов’язань та використання коштів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки землекористувачів Міноборони (додаток 10 до цієї Інструкції);
Відомість щодо надання послуг з вирощування сільськогосподарських культур на земельних ділянках та отриманих коштів (додаток 11 до цієї Інструкції);
4) протягом двадцяти днів з моменту укладання – копії договорів спільної обробки землі та додаткових угод до них з актами обстеження (обмірів), схемами відповідних земельних ділянок та кадастровими планами.
2.4. ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ на підставі отриманих від квартирно-експлуатаційних органів облікових даних подає до ГУЗОФ:
щорічно до 01 квітня станом на 01 січня поточного року – узагальнені дані згідно з додатками 3, 5 до цієї Інструкції;
щорічно до 10 січня станом на 01 січня поточного року – узагальнені дані згідно з додатком 9 до цієї Інструкції;
щоквартально до 20 числа наступного за звітним місяця станом на 1 число поточного місяця – узагальнені дані згідно з додатками 4, 6 до цієї Інструкції;
щомісячно до 20 числа наступного за звітним місяця станом на 1 число поточного місяця – узагальнені дані згідно з додатками 10, 11 до цієї Інструкції;
у місячний термін з моменту укладання – копії договорів спільної обробки землі та додаткових угод до них з актами обстеження (обмірів), схемами відповідних земельних ділянок, кадастровими планами, файлами XML та In4.
2.5. ДССТ, ГУР МО України, Управління спорту, НУОУ подають до ГУЗОФ:
щорічно до 01 квітня станом на 01 січня поточного року – узагальнені дані згідно з додатками 3, 5 до цієї Інструкції;
щоквартально до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, станом на 1 число поточного місяця – узагальнені дані згідно з додатками 4, 6 до цієї Інструкції;
щомісячно до 20 числа місяця, наступного за звітним, станом на 1 число поточного місяця – узагальнені дані згідно з додатком 11 до цієї Інструкції;
у місячний термін з моменту укладання – копії договорів спільної обробки землі та додаткових угод до них, з актами обстеження (обмірів), схемами відповідних земельних ділянок та кадастровими планами.
2.6. УКП, ГУКВ, УКЗЕД подають до ГУЗОФ:
щорічно до 01 квітня станом на 01 січня поточного року – узагальнені дані згідно з додатками 3, 5 до цієї Інструкції;
узагальнені дані згідно з додатками 4, 6 до цієї Інструкції подаються у строки згідно з пунктом 2.1 цієї Інструкції.
2.7. ГУЗОФ за відповідним запитом Головного управління логістики Генерального штабу Збройних Сил України надає запитувані дані згідно з додатком 3 до цієї Інструкції.
3. Порядок складання, оформлення і ведення облікових документів
3.1. Обліковий документ – це документ, який містить у зафіксованому вигляді інформацію, оформлений в установленому цією Інструкцією порядку.
3.2. Під час ведення обліку змінні реквізити облікових документів “Ознака інформації”, “Код документа” і “Код операції” не вказуються, змінний реквізит “Одиниця виміру” вказується за скороченим найменуванням.
3.3. На всіх облікових документах вказуються присвоєні військовим частинам і військовим містечкам, підприємствам, установам та організаціям Міноборони та Збройних Сил України умовні найменування (коди). За відсутності умовних найменувань вказують дійсні найменування.
3.4. Виготовлення книг, карток обліку та інших облікових документів для обліку земель покладається на квартирно-експлуатаційні органи та інших землекористувачів.
4. Бухгалтерський облік земельних ділянок
4.1. Бухгалтерський облік земельних ділянок повинен забезпечувати правильне документальне оформлення та своєчасне відображення в регістрах бухгалтерського обліку їх надходження, вибуття та зміни, що відбулися з ними.
4.2. Організація та ведення бухгалтерського обліку земельних ділянок у суб’єктах господарювання Міноборони здійснюється відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”.
4.3. Земля відображається в бухгалтерському обліку окремо від будівель, які на ній розташовані.
4.4. Нарахування сплати земельного податку земельних ділянок відбувається після оформлення правовстановлюючих документів, якими посвідчується право постійного користування.
4.5. Індексація нормативної грошової оцінки земель проводиться відповідно до вимог статті 289 Податкового кодексу України, та застосовується на підставі наказу, виданого керівником (начальником) органу, який є балансоутримувачем.
4.6. Переоцінка вартості земельних ділянок проводиться відповідно до вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 “Основні засоби”.
Переоцінка вартості земельних ділянок суб’єктів господарювання Міноборони проводиться відповідно до вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року № 92, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 травня 2000 року за № 288/4509.
4.7. Інвентаризація земельних ділянок проводиться відповідно до Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 вересня 2014 року № 879, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2014 року за № 1365/26142.
4.8. Відповідальність за організацію інвентаризації покладається на начальників квартирно-експлуатаційних органів, керівників (командирів начальників) органів.
5. Порядок та підстави зарахування земельних ділянок на оперативний облік, зняття з нього, внесення змін до облікових документів припинення права постійного користування земельними ділянками
5.1. Зарахування на оперативний облік земельних ділянок здійснюється на підставі документів, які посвідчують право користування ними (правовстановлюючі документи та акт приймання-передачі облікових документів земельної ділянки).
5.2. Земельні ділянки, на які відсутні правовстановлюючі документи, але на момент набрання чинності цим наказом їх унесено до відповідних облікових документів землекористувачів на підставі рішень органів місцевого самоврядування та державних органів влади, вважаються такими, що зараховані на оперативний облік земельних ділянок у Міноборони.
5.3. Припинення права постійного користування земельними ділянками установ, військових навчальних закладів та організацій Збройних Сил України, суб’єктів господарювання сфери управління Міноборони, ДССТ здійснюється відповідно до вимог статей 123, 141, 142, 149 Земельного кодексу України за згодою Міністра оборони України із урахуванням вимог наказу Міноборони від 16 серпня 2018 року № 415 (зі змінами).
5.4. Організація заходів щодо припинення права постійного користування земельними ділянками здійснюється:
квартирно-експлуатаційними органами – земельних ділянок, наданих для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів та організацій Збройних Сил України, у сфері відповідальності яких перебувають ці земельні ділянки;
УКП, ГУКВ, УКЗЕД – земельних ділянок, наданих у постійне користування суб’єктам господарювання в залежності від виконання завдань щодо функціонального управління;
НУОУ – земельних ділянок, наданих йому в постійне користування;
Управлінням спорту – земельних ділянок, наданих у постійне користування підпорядкованим йому закладам;
ГУР МО України – земельних ділянок, наданих у постійне користування структурним підрозділам ГУР МО України та підпорядкованим йому військовим частинам, установам, закладам;
Адміністрацією ДССТ – земельних ділянок, наданих у постійне користування підрозділам ДССТ.
5.5. Квартирно-експлуатаційними органами, УКП, ГУКВ, УКЗЕД, НУОУ, Управлінням спорту, ГУР МО України та Адміністрацією ДССТ, з урахуванням пункту 5.4 цієї Інструкції узагальнюються та надаються на розгляд координаційної робочої групи з питань внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав, їх кількісні, якісні характеристики та грошову оцінку, що належать до земель оборони (далі – Координаційна робоча група), утвореної наказом Міноборони від 16 серпня 2018 року № 415 (зі змінами), через її секретаря переліки земельних ділянок, які пропонуються до припинення права користування ними, разом з відповідними картографічними матеріалами, на яких нанесено земельні ділянки з поворотними точками координат, кадастрові плани земельних ділянок з таблицями координат та обґрунтуваннями необхідності припинення права користування земельними ділянками з відповідними підтверджуючими документами.
Пропозиції Координаційної робочої групи щодо припинення права користування земельними ділянками, викладені в протоколах її засідань, доповідаються Міністру оборони України або його заступнику (згідно з розподілом завдань) начальником ГУЗОФ для прийняття відповідних рішень.
5.6. Земельні ділянки знімаються з оперативного обліку у випадках:
припинення права постійного користування ними відповідно до чинного законодавства (у тому числі на підставі судових рішень, прийнятих не на користь Міноборони, які набрали законної сили та стосовно яких наявні рішення про неоскарження);
відчуження (передачі, реалізації) нерухомого майна в установленому порядку, яке розташоване на земельних ділянках, що перебувають на обліку землекористувачів Міноборони, без правовстановлюючих документів (право постійного користування не набуто) у розмірах, необхідних для обслуговування такого нерухомого майна;
помилкового зарахування земельних ділянок на облік землекористувачів, що підтверджено документально.
5.7. Зняття з оперативного обліку земельних ділянок, у випадках, передбачених підпунктом 5.6 цієї Інструкції, здійснюється ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ, квартирно-експлуатаційними органами, Адміністрацією ДССТ, ГУР МО України, УКП, ГУКВ, УКЗЕД на підставі рішення заступника Міністра оборони України (згідно з розподілом завдань) за поданням ГУЗОФ, підготовленим на підставі пропозицій Координаційної робочої групи шляхом внесення відповідних змін до облікових документів.
Ініціювання зняття з оперативного обліку земельних ділянок перед Координаційною робочою групою здійснюється квартирно-експлуатаційними органами, УКП, ГУКВ, УКЗЕД, НУОУ, Управлінням спорту, ГУР МО України та Адміністрацією ДССТ, з урахуванням пункту 5.4 цієї Інструкції.
5.8. Зміни в облікові документи на земельні ділянки вносяться землекористувачами та квартирно-експлуатаційними органами на підставі отриманих правовстановлюючих документів, розробленої та затвердженої в установленому порядку землевпорядної документації із землеустрою, звітів про проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, витягів з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, розпоряджень голів відповідних адміністративно-територіальних одиниць (щодо присвоєних поштових адрес), судових рішень, які набрали законної сили, рішень уповноважених посадових осіб Міноборони та інших документів (правочинів), які передбачають необхідність внесення таких змін.
У разі зменшення площ земельних ділянок, які перебувають на обліку, зміни їх конфігурації або цільового призначення в межах однієї категорії, виду, такі зміни в облікові документи вносяться на підставі рішення Міністра оборони України за поданням ГУЗОФ, підготовленим на підставі пропозицій Координаційної робочої групи.
Інші зміни, зокрема щодо поштових адрес, номерів військових містечок, вартості земельних ділянок, кадастрових номерів тощо, що не стосуються зменшення площ земельних ділянок (загальних площ у разі поділу чи об’єднання земельних ділянок), конфігурації та цільового призначення вносяться квартирно-експлуатаційними органами та іншими землекористувачами до облікових документів самостійно.
5.9. Індивідуальні картки обліку земельних ділянок (додаток 1 до цієї Інструкції), які знімаються з обліку, знищенню не підлягають.
У книзі обліку земельних ділянок (додаток 2 до цієї Інструкції) робиться відповідний запис, де зазначаються номер рішення Міністра оборони України про припинення права користування земельною ділянкою та щодо зняття з обліку земельної ділянки та номер листа (відмови від права користування) землекористувача до власника земельної ділянки.
Індивідуальні картки обліку земельних ділянок, щодо яких припиняється право користування, передаються до ГУЗОФ, а їх копії зберігаються у відповідних квартирно-експлуатаційних органах, та інших землекористувачів.
6. Заходи контролю стану обліку земельних ділянок
6.1. Контроль за веденням обліку та використання земельних ділянок здійснюється у формі перевірок:
1) перевірка стану обліку та використання земельних ділянок у квартирно-експлуатаційних органах проводиться відповідними спеціалістами ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ;
2) перевірка стану обліку та використання земельних ділянок, наданих у користування НУОУ та закладам Управління спорту, проводиться спеціалістами ГУЗОФ, а щодо земельних ділянок інших землекористувачів – спеціалістами відповідних органів управління.
6.2. Перевірці підлягають:
фактична наявність облікових, звітних та інвентаризаційних документів земельних ділянок;
операції, пов’язані з зарахуванням на облік, зміною якісного стану і зняттям з обліку земельних ділянок;
стан виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки;
використання земельних ділянок за цільовим призначенням з виїздом на місцевість для огляду цих земельних ділянок зі складанням актів обстежень.
6.3. Результати перевірки оформлюються Актом перевірки з наданням відповідних пропозицій щодо вирішення проблемних питань.
6.4. Акти перевірки стану обліку та використання земельних ділянок, наданих у користування квартирно-експлуатаційним органам, подаються на розгляд начальнику ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ. Акти перевірки стану обліку та використання земельних ділянок інших землекористувачів подаються на розгляд керівникам (начальникам) відповідних органів управління, а земельних ділянок, наданих у користування НУОУ та закладам Управління спорту, – начальнику ГУЗОФ.
6.5. З метою актуалізації облікових даних, відповідності облікових даних фактичному стану начальники квартирно-експлуатаційних органів організовують та забезпечують проведення обстеження військових містечок, що перебувають на обліку цих квартирно-експлуатаційних органів, згідно з додатком 13 до цієї Інструкції, за результатами яких складається акт обстеження.
Акти обстежень (разом з додатками) направляються до ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ та ГУЗОФ у місячний строк з дня їх складання.
Начальник Головного управління
земель оборони та фондів
полковник
Борис ЗАКУТНІЙ
Індивідуальна картка обліку земельної ділянки (Додаток 1)
Книга обліку земельних ділянок (Додаток 2)
Відомість наявності та використання земельних ділянок (Додаток 3)
Відомість змін в обліку земельних ділянок (Додаток 4)
Відомість обліку фактів самовільного зайняття та неправомірного вилучення земельних ділянок (Додаток 5)
Звіт щодо стану обліку самовільно зайнятих та неправомірно вилучених земельних ділянок (Додаток 6)
Табель термінових донесень Збройних Сил України (з питань обліку та використання земельних ділянок оборони) (Додаток 7)
Звіт про виконання Плану заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки (Додаток 9)
Облікові документи, які ведуться у підрозділах (Додаток 12)
Акт обстеження військового містечка (земельної ділянки) (Додаток 13)